Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)
Odgovori

Fedora i problem s wifi-em

11 svi 2014, 23:46

Dakle, nedavno sam ima na laptopu ( hp pavilion g6 ) dual boot sa win7 i linux mintom, wifi je na oba os-a imao puni singal i sve je radilo super.
U želji da probam nešto novo sam se odlučio za Fedoru, ali mi se javlja problem jačine wifi singala. Laptop je doslovno udaljen od routera 1m, a singal je na fedori samo na 2/4 crtice ( na win7 i na mintu je bio uvijek pun, pa čak i na 10ak metara ).

Zanima me kako bih mogao ovo popraviti? U linuxu nemam baš iskustva, a s fedorom se družim nepunih dva dana, tako da je vrlo velika šansa da je nešto loše postavljeno.

Fedora forumi mi nisu baš pomogli , osim što sam s nekim uputama bio uspio potpuno ubiti wifi, pa sam nanovo stavljao sustav :oops

Unaprijed hvala

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 08:16

Dobrodošao :bok

A jel imaš problema sa pristupom netu prek bežične mreže?
Da li ima razlike u svakodnevnom korištenju interneta između Win i Fedore na tom laptopu?

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 08:37

1. Naredbe treba uvijek provjeriti, ako ne znaš čemu služe.
2. Što bi se fedora razlikovala od drugih distri, ako wifi radi normalno - onda je ok.
3. Kod fedore sam imao problem sa nm-appletom (wifi ikonica), pa ako hoćeš da provjeriš signal preko terminala možeš ukucati:
Kod:
su

da postaneš root pa onda:
Kod:
iwconfig

pogledaj pod wlan0 ili neki drugi naziv (wlp...) wifi signal (Link Quality).
pogledaj ovaj link da ti bude jasnije.
Možda je još bolje ubaciti neki conky koji prikazuje informacije o wifi-u.

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 11:48

Bertone je napisao/la:Dobrodošao :bok

A jel imaš problema sa pristupom netu prek bežične mreže?
Da li ima razlike u svakodnevnom korištenju interneta između Win i Fedore na tom laptopu?



Hvala na dobrodošlici :-D

U principu problema nemam, samo mi se bio javljao problem da me svaki čas isponova pita za spajanje na wifi, nakon što sam napravio

Kod:
yum update


više me ne zeza, sad da li to ima veze s tim ne znam, znam samo da mi sad to više ne radi :-D


Btw evo sinoć sam ugasio laptop, ništa nisam radio na njemu osim malo surfa i čitao neke gluposti, sad ga palim da vam odgovorim i vidim da imam jednu crticu više na wifi ikonici, i skoči do punog signala.


za iwconfig izbacuje ovo, ako nekome nešto znači :-D

Kod:
lo        no wireless extensions.

em1       no wireless extensions.

wlp2s0    IEEE 802.11bgn  ESSID:"B.net_70732" 
          Mode:Managed  Frequency:2.462 GHz  Access Point: 00:26:24:BF:DB:6E   
          Bit Rate=48 Mb/s   Tx-Power=19 dBm   
          Retry short limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:off
          Link Quality=70/70  Signal level=-32 dBm 
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:154   Missed beacon:0

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 12:13

Ma ako sve radi OK, nemoj se zamarati s brojem crtica.. a možda je update malo pomogao ;)

.. osim toga, pa svi znamo da da je sve u marketingu.. M$ i Windowsi će uvijek imate sve crtice ne bi li svima pokazali da su najbolji OS kod kojeg sve radi najbolje, a gdje ćeš bolje i jednostavnije reklame od uvijek punog wifi signala :hihi

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 14:42

rofl

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 20:15

Ma naravno, evo još jedna stvar, da ne otvaram posebno temu za to

Kad ga idem ugasiti, znači idem na shutdown, on odradi svoje, dođe do crnog ekrana i piše nešto u stilu "boot:power off" ili tako nekako, ali se nikada ne ugasi :-D

Je li to bug ili ?

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 20:28

e za odgovor na to pitanje ćeš morati pričekati jednog od tri korisnika fedore koji dolaze na ovaj forum :-D .. ali nije normalno, trebao bi se ugasiti.

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 20:29

kontaš da je možda fićr :hmm

Re: Fedora i problem s wifi-em

12 svi 2014, 20:58

Provaj dodat u boot parametre kernela acpi=force. Dakle, uvališ to negdi između ro quiet, dakle: ro acpi=force quiet. ;)
Ako ne znaš di, za početak testiraj u samom bootloaderu tako da stisneš slovo e i onda se strelicama pomakni do između ta dva parametra, dopiši što imaš i onda samo stisni Crtl + x da executaš. A ako hoćeš trajno, onda to dodaj u grub.cfg. ;)
Odgovori