Sada je: 25 tra 2024, 19:49.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Probaj još maknut ovaj rpmfusion driver i stavit binary s nvidia.com.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:Probaj još maknut ovaj rpmfusion driver i stavit binary s nvidia.com.


Može, može, zašto ne!? :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Može, može, zašto ne!? :D


Da, da... znam :-) Ali ovo je jedino što mi pada na pamet još.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:
Grof je napisao/la:Može, može, zašto ne!? :D

Da, da... znam :-) Ali ovo je jedino što mi pada na pamet još.[/quot4Ne]

Kompajliranje drivera nije uspjlo na nbooku, pa sam odustao od toga. Doma to ne radi isto sa 180.22 driverom.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
KDE 4
23 lip 2009, 18:05
Evo me konačno na KDE 4 i novoj Fedori.

Budući da sam novi s KDE-om 4, očekujte poneko pitanjce za iskusnije KDE4-ovce...

Za početak, kako da pomaknem widgete s jednog panela na drugi? Naime, želim si dodati shortcut na aplikaciju na panel i to sam učinio tako da sam u kickoffu samo desnokliknuo na željeni program i rekao "add to panel". Problem je međutim kaj je ikonica došla na "krivi" panel (onaj dolje). Ja sad to želim premjestiti na gornji (novonapravljeni) panel, a ne znam kako... Pomoć bi mi dobro došla.

Nadalje, kad smo već kod premještanja widgeta po panelu, kako postaviti da se slažu po defaultu s desne strane, a ne s lijeve? Naime, dodam widget na novi panel i on ode skroz na lijevu stranu, onda ga draggam na desno i on se opet vrati lijevo.. :?: :?:
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Re: KDE 4
23 lip 2009, 19:43
DoDo je napisao/la:Evo me konačno na KDE 4 i novoj Fedori.

Budući da sam novi s KDE-om 4, očekujte poneko pitanjce za iskusnije KDE4-ovce...

Za početak, kako da pomaknem widgete s jednog panela na drugi? Naime, želim si dodati shortcut na aplikaciju na panel i to sam učinio tako da sam u kickoffu samo desnokliknuo na željeni program i rekao "add to panel". Problem je međutim kaj je ikonica došla na "krivi" panel (onaj dolje). Ja sad to želim premjestiti na gornji (novonapravljeni) panel, a ne znam kako... Pomoć bi mi dobro došla.

Nadalje, kad smo već kod premještanja widgeta po panelu, kako postaviti da se slažu po defaultu s desne strane, a ne s lijeve? Naime, dodam widget na novi panel i on ode skroz na lijevu stranu, onda ga draggam na desno i on se opet vrati lijevo.. :?: :?:


Ovo prvo... makni plasmoid s panela na kojem ga nećeš (remove). Zatim primjeti da svaki panel ima onu malu ikonicu ("šapu")... klikom na tu ikonicu dobivaš paletu opcija: između ostaloga i "add widget" - tada se widgeti dodaju na taj panel. No možeš i "zdravo seljački" drag'n'drop iz widget browsera.
Što se tiče ovog drugog isto ideš na "šapu" > "More Settings" > "Panel Alignment" ;)

btw, joint the club 8-)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Re: KDE 4
23 lip 2009, 20:53
4ndY je napisao/la:Ovo prvo... makni plasmoid s panela na kojem ga nećeš (remove). Zatim primjeti da svaki panel ima onu malu ikonicu ("šapu")... klikom na tu ikonicu dobivaš paletu opcija: između ostaloga i "add widget" - tada se widgeti dodaju na taj panel. No možeš i "zdravo seljački" drag'n'drop iz widget browsera.
Što se tiče ovog drugog isto ideš na "šapu" > "More Settings" > "Panel Alignment" ;)

btw, joint the club 8-)


Fala, skužil sam to. Sad me zanima gdje mogu pronaći widgete za KDE4? Fedora baš i ne dolazi s puno njih (bar upola manje nego kubuntu), a oni koje skidam sa KDE-look se baš i ne žele kompajlirati (fale paketi koje sad baš i nemam previše vremena tražiti). Uglavnom, hitno mi je za panel spacer widget - je'l znaš možda gdje bih ga mogao nabaviti - ne uspijevam naći paket za F11. Nalazim samo deb za Ubuntu, a u repozitoriju nema alien paketa za pretvaranje rpm<->deb :(

I najgora stvar u fedori zasad: SUSPEND NE RADI!!!
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Re: KDE 4
23 lip 2009, 21:03
DoDo je napisao/la:I najgora stvar u fedori zasad: SUSPEND NE RADI!!!

Meni radi! :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Re: KDE 4
23 lip 2009, 22:59
DoDo je napisao/la:I najgora stvar u fedori zasad: SUSPEND NE RADI!!!


Koja grafička?

btw čemu nova tema o KDE4 kad ih ima već par...?
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Re: KDE 4
23 lip 2009, 23:22
4ndY je napisao/la:
DoDo je napisao/la:I najgora stvar u fedori zasad: SUSPEND NE RADI!!!


Koja grafička?

btw čemu nova tema o KDE4 kad ih ima već par...?


Mobility Radeon X1600. Čini se da je poznati bug: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=501380

Zašto nova tema? Pa jednostavno ne volim u neku postojeću temu početi postavljati pitanja koja nužno nemaju veze sa naslovom teme... Ak ti smeta, premjesti u neku od postojećih...
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.