Sada je: 27 sij 2021, 22:01.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: KDE 4
24 lip 2009, 08:43
Ovdje recimo:
viewtopic.php?f=14&t=1670
:misli

(pa nek ovlašteni mod/admin premjesti) :-)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
24 lip 2009, 11:44
4ndY je napisao/la:Ovdje recimo:
viewtopic.php?f=14&t=1670
:misli

(pa nek ovlašteni mod/admin premjesti) :-)

Evo pa uživajte. :D
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
24 lip 2009, 22:23
DoDo je napisao/la:Mobility Radeon X1600. Čini se da je poznati bug: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=501380

Čini se da je problem u KMS-u (kojemu sam se tako veselio i prvenstveno zbog njega prešao na fedoru). Ako ga disableam sa opcijom "nomodeset" onda suspend radi (ali ne i plymouth :cry: :cry: )
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
25 lip 2009, 00:54
DoDo je napisao/la:Čini se da je problem u KMS-u (kojemu sam se tako veselio i prvenstveno zbog njega prešao na fedoru). Ako ga disableam sa opcijom "nomodeset" onda suspend radi (ali ne i plymouth :cry: :cry: )

Eh, žalim, čekaj updejt radeon drivera... :roll:
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Hello all

Znači ovako, u pitanju je Fedora 11 u koju sam neki dan za probu stavio KDE 4.2.4 . Ne znam na što se ovdje ljudi žale, ali kod mene sve radi glatko i okay... i vizualno mi je kde jako zgodan :) .

Postoji problem što sada više ne mogu pokrenuti Gnome!? Normalno mogu izabrati KDE ili Gnome kad se hoću ulogirati, ali neovisno o mom odabiru, uvijek mi se pokrene kde :) . To me puno ne smeta jer na neki način možda ipak više volim kde nego gnome :) .

I primjetio sam da mi se zablokira Firefox nakon nekoliko minuta gledanja nekog sadržaja na youtube... a inače mi Firefox radi okay, tj. nisam primjetio da nešto ne štima.

Imam ATI Mobility Radeon 9600 M10 256MB i nemam instaliran nikakav poseban driver.

Malo me zapravo smeta to što mi blokira Firefox na youtube, ali pretpostavljam da je to neki bug koji će s vremenom biti ispravljen...

Ne tražim nikakvu pomoć, nego ovaj post pišem više kao info!

Možda eventualno netko ima slična iskustva? Hvala i pozdrav ;)

Vlado
arch with you all :)
Pozdrav i tebi. (koliko vidim radio-amater :) )

Ove blokade firefoxa, vjerojatno prouzrokuje flash u kombinaciji sa otvorenim ATI-jevim video driverom. Možeš pokušati instalirati proprietary driver, iako mislim da istog (fglrx) još nema za Fedoru 11, jer AMD nije napisao drivere za posljednij X.org kojeg Fedora koristi.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Tnx Grofe ... je, istina, radioamater :) , redoviti sam član :D .

Čitao sam da fglrx za F11 ne postoji, pa ga nisam ni pokušavao pronaći i instalirati. Inače nemam baš pozitivna iskustva s fglrx driverom. Ne sjećam se točno, ali sam ga instalirao u nekoliko distribucija linuxa koje sam rabio ovdje u svom laptopu (Fedora, Ubuntu), ali nisam bio zadovoljan jer mi npr. Google Earth nije radio kako treba.

Okay je ovako... sve dok mogu na ovaj forum lol

;)
arch with you all :)
Vlado9A3CY je napisao/la:
Okay je ovako... sve dok mogu na ovaj forum lol

;)

Jedino što možeš probati, jest dignuti Operu, pa sa njom vrtiti youtube. Ako i tamo blokira, onda je do drivera...

BTW, ja sam nekoć bio 9A6AJA (ako se pozivnog još dobro sjećam :? ), na 2m i nešto vrlo malo na kratkom valu, no kada se uvela koncesija na frekvencije, sve skupa me pustilo...
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Vlado9A3CY je napisao/la:Čitao sam da fglrx za F11 ne postoji, pa ga nisam ni pokušavao pronaći i instalirati. Inače nemam baš pozitivna iskustva s fglrx driverom.

Za tvoju grafičku karticu fglrx uopće više ne postoji, osim ako ne instaliraš neki legacy linux (Ubuntu 8.04 LTS ili slično), što još uvijek podržavaju. No, od travnja nadalje, fglrx podržava samo HD kartice i novije.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
nisam cito cijelu temu, samo za informaciju (mozda ce nekom biti korisna):
Fedora 11 KDE na asus eee 1000H radi kako treba, malo slika trzne kad mjenjam desktope ( ukljuceni fensi efekti) wireless/lan/bluetooth/kamera nisam isprobavao jer ih inace ne koristim (na net se spajam preko 3G modema i radi out-of-box - option Icon 225), ali ih mogu komotno ukljucit/iskljucit u eeepc-tray-u.
takodjer sam nasao i kernel i eeepc-tray za skinut na ovoj stranici: http://www.fedora-eee.com/
filmici na youtube rade koliko-toliko ok (ko i na ostalim distrama) a firefox uz flashblock radi isto ok.
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Primio/la zahvalu: 1 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.