Sada je: 27 sij 2021, 22:01.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

4ndY je napisao/la:
retsum je napisao/la:Sad da se ovo ne svede na totalni offtopic htio sam pitati kakvu Fedoram ima implementaciju KDE-a u odnosu na OpenSuse ili (K)ubuntu? Naime OpenSuse me je oduševio dok me je kubuntu razočarao, pa nisam htio eksperimentirati bez stručnog mišljenja :roll: .

Evo grafički:

| openSUSE |-----| Fedora |-----------------------------------------------------------------------------------------------| Kubuntu |

Bojim se da baš nisam svatio odgovor. :?
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
retsum je napisao/la:Bojim se da baš nisam svatio odgovor. :?

Fedorin KDE je puno bliže openSUSE-ovom, nego Kubuntu-ovom. OpenSUSE je bolji utoliko što brže paketiraju KDE i što neki KDE developeri rade u Novellu (koji financira openSUSE).

Ja koristim Fedoru i KDE i nemam nikakvih problema.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Da li postoji šansa da preupgrade zezne nešto s diskom? Ne da mi se radit backup nekih filmova koje ću tak i tak samo pogledat i pobrisat, al opet mi ih se ne da skidat ispočetka ako mi ovaj zezne particije ;)
Avoid the Gates of Hell. Use Linux!
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 15 puta
tartaglia je napisao/la:Da li postoji šansa da preupgrade zezne nešto s diskom? Ne da mi se radit backup nekih filmova koje ću tak i tak samo pogledat i pobrisat, al opet mi ih se ne da skidat ispočetka ako mi ovaj zezne particije ;)

Ništa preupgrade ne radi s particijama... on samo upgrejda pakete s fc10 na fc11 i konfiguracijske datoteke updejta. Particije ostaju netaknute.

Ako te zanima više o PreUpgradeu:
http://fedoraproject.org/wiki/Features/PreUpgrade
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
I ne ide sve tako, kod instalacije se zbunio pa mi napravio extend particije pa mi je poceo javjat bug report ~ rjesio s parted magic cd. Pa onda nece da instalira ndiswrapper, pa sam instalirao drugi kernel s dvd, posto ovaj je na kraju imao onaj pae. I nakon toga nemrem podesiti pppoe za wifi konekciju, strasno rofl na 10-i je islo pppoe-setup, ovdje nema toga.
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Primio/la zahvalu: 0 puta
Po defaultu nisu maknuli username sa GDM login screena, što je jedan manji sigurnosni propust (unauthorized information disclosure vulnerability):
https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=449728

Rješenje je u ukucavanju ove špagete:
su -
gconftool-2 --config-source xml:readwrite:/etc/gconf/gconf.xml.defaults \
--direct --type bool --set /apps/gdm/simple-greeter/disable_user_list true

Prije sam mislio da je to greška GNOME developera, a vidim da u Archu, GDM me traži unos username-a.
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.