Sada je: 16 tra 2024, 21:02.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kad stavim CD u čitač, CD se stalno vrti.
Čak i dugo nakon što sam ga prestao koristiti.(Npr. tri sata nakon)
U stvari se ne prestaje vrtiti dok god ne izvadim CD iz čitača.
Ne znam da li je to feature, ili bug, ali ne sviđa mi se.
Da li netko slučajno zna kako to riješiti. szbunjen
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Meni je kod Fedore 11 glava floppy-a bez umetnute diskete roštala nakon podizanja Gnome-a, iako mislim da DE nema veze sa tim i bila je clean instalacija. Onda, nakon instalacije Archa mi je potpuno otkazao floppy. Neznam, imao sam i prije problema sa floppy-em. Možda me kontroler na ploči zezao, možda kabel, izvadio sam floppy drive, jer diskete vrlo rijetko, uopče nemam potrebe koristiti više (za RAID ili AHCI, Windows XP više ne koristim).
Avatar
Postovi: 1481
Postovi: 1481
Pridružen/a: 07 kol 2009, 10:38
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Ma jako je neugodno kad se stalno vrti. Ne vidim da se ljudi na to zale u guglu tako da je to izgleda rijetka stvar.
Trebao bi prijaviti bug, pa vidjeti sto ce ljudi iz Fedore imati na to reci.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Imao sam isti problem, samo u drugoj distri. Saznao sam da je krivac hald (hardware abstraction layer) daemon. Probaj ga ugasiti, kad mene na slacku ide naredba /etc/rc.d/rc.hald stop. Ahhh tišina :D

Inače ja sam ga samo isključio, pošto mi je to home server, pa sam ustanovio da mi nije potreban.

hald daemon je zaslužan za auto mount uređaja. Primjerice ubaciš usb stick ili cd i dobiješ dijalog s ponuđenim akcijama. Može se i bez njega (nisam 100% siguran), samo šta se mora posezati za naredbenim retkom naredbom mount svaki put kada se ubacuje novi medij.
▓▒░░▒▓╚╩══╦╧═══╨─
Postovi: 287
Postovi: 287
Pridružen/a: 13 lip 2009, 03:34
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
semiRocket je napisao/la:Imao sam isti problem, samo u drugoj distri. Saznao sam da je krivac hald (hardware abstraction layer) daemon. Probaj ga ugasiti, kad mene na slacku ide naredba /etc/rc.d/rc.hald stop. Ahhh tišina :D

Inače ja sam ga samo isključio, pošto mi je to home server, pa sam ustanovio da mi nije potreban.

hald daemon je zaslužan za auto mount uređaja. Primjerice ubaciš usb stick ili cd i dobiješ dijalog s ponuđenim akcijama. Može se i bez njega (nisam 100% siguran), samo šta se mora posezati za naredbenim retkom naredbom mount svaki put kada se ubacuje novi medij.

Prednost HAL-a nad mountom je ta, da se dinamički kreira privremeni /media/nekifolder direktorij , a ručnim mountom se mora kreirati neki direktorij za mountanje.
Avatar
Postovi: 1481
Postovi: 1481
Pridružen/a: 07 kol 2009, 10:38
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
ručnim mountom se mora kreirati neki direktorij za mountanje


Ne mora, zašto? Imaš uvijek iste za to predviđene direktorije u /mnt, ako je fstab datoteka dobro podešena samo se okači mount /mnt/cdrom, na primjer.

Jedina prednost kod hald koju ja vidim je da ne moraš posezati za ikakvim naredbama, što je uistinu korisno kod Desktop računala.
▓▒░░▒▓╚╩══╦╧═══╨─
Postovi: 287
Postovi: 287
Pridružen/a: 13 lip 2009, 03:34
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.