Sada je: 19 tra 2024, 03:12.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: Fedora 14
16 ožu 2011, 07:49
za prvi se raspad fedore više ni ne sjećam što je bilo uzrok

druga fedora mi se raspala pri updejtu na veću verziju. instaliro sam 13 i par tjedana nakon je došla 14, totalni raspad, nebootabilno

treći raspad fedore mi se dogodio kad sam na 14icu htio instalirati nvidia drivere, više se nije htjelo bootat ni u tekst mod

sad sam instalirao 14icu na laptop misleći, i ak mi ne uspije nije neki gubitak, ta particija mi je i tako za testiranje, i od druge mi je upalilo (nađoh uputu da u kernel line grub.cfga treba dodati nomodeset, al kako se kasnije sjetih to sam i za nvidiu radio pa nije pomoglo)

ova za sad radi, i radi vrlo lijepo, imam osjećaj da je puno brža od ubuntača
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10
Re: Fedora 14
17 ožu 2011, 13:02
Savjet; Nikada nemoj raditi upgrade. Napravi odvojenu /home particiju od sistemske / particije. Kada želiš upgrade ideš sa clean install. Formatiraš / particiju ali /home ne formatiraš. Tako ti sve postavke ostanu netaknute a sistem imaš čist.

Upgrade nikome nikada ne bih preporučio ni u kojoj situaciji ako je u pitanju desktop. Jedino za servere se isplati zahebavati s time ;)

Nvidia ima 3 drivera i jako je lagano krivi instalirati, ali to nije kraj svjeta niti raspad. Kod boota bilo kojeg linuxa možeš definirati koji driver da koristi, tako uvijek mozes reci da koristi i dalje stari driver koji ti je radio.

Valent.
Postovi: 426
Postovi: 426
Pridružen/a: 08 kol 2008, 11:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
Spol: M
OS: Fedora
Re: Fedora 14
17 ožu 2011, 15:39
valent je napisao/la:Savjet; Nikada nemoj raditi upgrade. Napravi odvojenu /home particiju od sistemske / particije. Kada želiš upgrade ideš sa clean install. Formatiraš / particiju ali /home ne formatiraš. Tako ti sve postavke ostanu netaknute a sistem imaš čist.

Upgrade nikome nikada ne bih preporučio ni u kojoj situaciji ako je u pitanju desktop. Jedino za servere se isplati zahebavati s time ;)

Nvidia ima 3 drivera i jako je lagano krivi instalirati, ali to nije kraj svjeta niti raspad. Kod boota bilo kojeg linuxa možeš definirati koji driver da koristi, tako uvijek mozes reci da koristi i dalje stari driver koji ti je radio.

Valent.


e valente moj, sad imam puno više iskustva nego sam imao tada. home i root razdvajam skoro pa otpočetka, a što se upgrejda fedore tiče, više mi nije ni na kraju pameti. očito se ne snalazi s time dobro kao ubuntu. jednom sam ubuntu upgrejdao s 8.04 na 9.10 (dakle 3 dist upgrejda za redom) i podnio je to vojnički :D
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.