Sada je: 30 svi 2020, 10:42.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

valent je napisao/la:Izašlo je par novih članaka na Fusion Blogu (http://fusionlinux.org/blog/) a uskoro ide i release (napokon) pa bih bio zahvalan kada bi netko sažeo jedan kratki tekst iz postova na blogu i napisao kratku vijest za LZS.

Unaprijed se zahvaljujem,
Valent.

Budem ja probao danas.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
Super, ako trebas neku dodatnu inforaciju slobodno pitaj.
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
Moze. :)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Na Google grupi Fusion Linux-a se raspravljalo o mogućim imenima za nadolazeće izdanje Fusion Linux-a. Popis i opis odabranih imena možete vidjeti ovdje pri kraju teme, a glasanje se obavlja ovdje.

Trenutno je samo 11 ljudi glasalo.. Pa ako vam nije problem, odite glasati.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Evo friških screenshotova:
http://dl.dropbox.com/u/184632/fusion_14_desktop.png
http://dl.dropbox.com/u/184632/fusion_linux_menu.png

Za odličan wallpaper komplimenti i bilo kakve konstruktivne kritike idu Hugi, sve zasluge su njegove.

Zanimaju me vaši komentari vezano uz trenutan izgled Fusion Linuxa, mintMenu-a, wallpapera, fontova i općenito vizualnoga dojma.

Da li je mintMenu prenatrpan? Pretamna boja wallpapera? Logo pristaje ili ne prisataje općenitom izgledu desktopa? Kako vam se čini mini logo u mintMenu-u (uz doljnji lijevi rub)?
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
pa iskreno... logo mi se ne sviđa, možda bi bilo bolje da je 2d, jednostavniji, kombinacija boja nije dobra, smeđe, plavo, bijelo, pozadina mi se isto ne svidja, ona svijetlo plava boja kada se klikne na mintMenu nije nikako dobra... eto sad ispada da pljujem po nečijem radu al ebiga.. šta si pitao :bleh
csx
csx
csx je napisao/la:pa iskreno... logo mi se ne sviđa, možda bi bilo bolje da je 2d, jednostavniji, kombinacija boja nije dobra, smeđe, plavo, bijelo, pozadina mi se isto ne svidja, ona svijetlo plava boja kada se klikne na mintMenu nije nikako dobra... eto sad ispada da pljujem po nečijem radu al ebiga.. šta si pitao :bleh

U pravilu logo ne bi trebao imati previše efekata, i trebao bi biti što jednostavniji. Pravio sam i 2d verzije loga, ali su mi izgledale preslužbeno, odn. kao za nekakvu firmu, a Fusion Linux nije firma.

Druga stvar je što bi logo bio premonoton, i dosadan, i ne bi nikako mogao na takvu verziju ubaciti ovaj bljesak u sredini. Zapravo sam ja napravio samo krugove, a bljesak sam preuzeo iz Kollision loga, uz vrlo malene preinake.

Kao što sam rekao, 2d logo ne bi bio dinamičan, i tako ne bi nikako odgovarao na wallpaperu, a i Valent je zahtijevao da logo ne bude dosadan.

Treća stvar, Fusion Linux logo se za sad koristi samo za artwork, i na webu, pa mislim da i može biti ovakav kakav je. Ukoliko u budućnosti logo bude trebalo printati, lako se napravi druga jednostavnija verzija za takve stvari.

I boje nisu smeđa i plava, nego crvena i plava.. :)

Hvala na kritici, ukoliko imaš kakvih konkretnih ideja vezanih uz preinaku loga ili wallpapera, slobodno javi.. :)

Ako želiš sam napraviti kakvu preinaku, evo source:

http://dl.dropbox.com/u/7179550/Fusion% ... per.xcf.7z

http://dl.dropbox.com/u/7179550/Fusion%20Linux/logo.svg
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Meni je wallpaper dobar, ikone standardno dobra faenza i solidno stojie ikone na wallpaperu jedino bi probao drugu boju za panel jer mi se nekako ovaj nekako sivkasti ne uklapa u wapplaper i u ikone. Ste probali neku drugu boju, recimo kao mint menu ili nesto tako slicno... mozda kao centar wallpapera di se sudaraju one dvije kugle?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
zole052 je napisao/la:Meni je wallpaper dobar, ikone standardno dobra faenza i solidno stojie ikone na wallpaperu jedino bi probao drugu boju za panel jer mi se nekako ovaj nekako sivkasti ne uklapa u wapplaper i u ikone. Ste probali neku drugu boju, recimo kao mint menu ili nesto tako slicno... mozda kao centar wallpapera di se sudaraju one dvije kugle?

Valent je zadužen za to, kao i za 90% ostalog posla, koji je obavio potpuno sam. Pa ako se i zadesi koja greška, nije za zamjeriti.. :)

Meni je izgled i kompletna distra odlična. Isprobao sam ju u Virtualki, i na sticku, i sad si kontam instalirati na hard ovih dana..ukoliko se uspijem oprostiti od PCLOS-a..ili možda Debiana.. :D
ja općenito ne volim crveno-plave kombinacije, ali ok to je više moje osobno šta preferiram..

osim toga, ovaj dolje panel ili kako već se zove u gnomeu što je sive boje mi je pregadan jer je baš takve sive neke tmurne depresivne štajaznam.

ikona od menija mi je ok.

pozadina mi nema početak i kraj. ima pozadinu i onda kao da je od nigdje ubačen ovaj logo po sredini, neuokvireno mi je i baš izgleda 'naljepljeno' i nefokusirano...

osobno da vidim skrinšotove, oni me sami po sebi ne bi nikako privukli da isprobam fusion..
naravno, to je sve lako promjenjivo ali eto.. m2c
...I put on my robe and a wizard hat...
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.