Sada je: 30 stu 2020, 22:19.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ovako ako sam dobro razumio brzi backup svega na F13 ide ovako ili me molim vas ispravite ako sam
pogriješio.

*sa programom deja-dup sam kopirao cijeli moj /home folder + skrivene fajlove na externi hard u folder F13-Home backup

*nakon toga sam stvorio folder u / koji se zove backup i unutar njega stvorio fajl koji se zove installed-software.log

*onda sam pokrenuo terminal rpm -qa nakon toga sam dobio listu sa svim instaliranim paketima to sam sve kopirao u /backup/instaled-software.log

i spremio + kopirao na externi hard u folder F13-Home backup .

Znači ako ja sad želim instalirati fedoru 14 trebam učiniti sljedeće:

*instalirati je na particiju = format /ext4 točka montiranja /

*kopirati iz foldera F13-Home backup cijeli moj home folder na particiju /home ext4 i zamjeniti sa tim home folderom koji je tamo.

*onda kopirati sa externog harda folder /backup/instaled-software.log u /

*nakon toga pokrenuti terminal i upisati yum install /backup/instaled-software.log
tada bi se trebali instalirati svi paketi koji su u tom log fajlu.

Nakon toga bi sve trebalo biti podešeno kao i prije ,ako sam negdje pogriješio molim vas da me ispravite tako da drugi nebi pogriješili koristeći se ovim načinom backupa. Pozdrav svima ;)
U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
samo umjesto deja-backupa koristi običan tar+gz za komprimiranje, no ako deja-backup kreira samo obične tar.gz datoteke a ne neki svoj format onda možeš i njega koristiti.

Ako napraviš 3 particije na hard disku:
1. "/" sistemsku particiju
2. swap
3. /home particiju

onda nema potrebe raditi restore podataka jer NE formatiraš /home već samo / particiju kod reinstalacije.

Naravno reda radi napravi redovni backup /home no to čisto za čuvanje podataka u slučaju neke nezgode, kod redovne instalacije svi podaci na /home ti ostaju prije i poslije instalacije.
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.