Sada je: 28 ožu 2024, 09:22.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Već vidim riječi koje izlaze iz vaših usta: " Šta sada opet ovaj mali hoće i kakav opet sad on projekt radi, ali molim vas samo da pročitate i prokomentirate :D

NAPOMENA: Ovo je distribucija koja će se, ako rezultati budu dobri (popularnost i prihvaće-
nost) nastaviti razvijati, a ako ne, neće.


1.TEMELJNA IDEJA:
Napraviti distribuciju kojoj će nove ideje davati zajednica korisnika, i da će support biti
od zajednice, ali i u težim problemima od strane developera (let´s call it that way)
Napraviti user frendly distribuciju, ali napravti dobru podlogu
i za naprednije korisnike.

2.OSNOVNA BAZA DISTRIBUCIJE
Osnovna baza distribucije će biti Fedora.
Nju ću iz (kako sam čuo) iz geeky distre, pretvoriti u distru za sve,
i newbie i naprednije korisnike

3.IME DISTRIBUCIJE
----

4.GRAFIČKO SUČELJE
Za grafičko sučelje koristit će se GNOME.

5.APLIKACIJE
Kao što svi znate (nadam se) Fedora koristi YUM (package managment) i RPM pakete.

Zbog prevelike okupacije školom (testovi :? ), ne stignem navesti još nekoliko stavki.
Za ideju da baziram na Fedori došao sam samim dužim korištenjem nje i projektom
Fusion Linux ;). :D
Znam da sam radio i na Debianu, ali sve je ošlo u zrak (morao prislino formatirati disk :( )
Zato, sada pitajte, što sve želite znati, što želite da sadržava, postajte teme, ikone,
vaše wallpapere, i ostale ideje.

Nakon izlaska prve bete, dojmove pišite u ovome obliku:
DOJMOVI:
+ što mi se sviđa
- što mi se ne sviđa
to je zbog toga što ću brojati pozitivne stvari, i ako njih bude premalo i puno minusa, prestajem sa daljnjim
razvijanjem.

Puno hvala na čitanju!!
기분이 무료로 사용 리눅스 :thumbs
Linux korisnik broj 518617!
Avatar
Postovi: 143
Postovi: 143
Pridružen/a: 21 srp 2010, 10:08
Lokacija: Donji Andrijevci
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian, Win XP
sretmo sa novim projektom nadam se da ces ovaj puta i uspjeti.

ha,sad,zelje korisnika.one su razne.
recimo ja bi distru koja se drzi kis sistema, da sam biras pakete koji ti trebaju ko crups ili arch i da bude stabilnost slackya i debiana
Lutherus
Lutherus
mislim da bi bilo izvanredno kad bi se moglo pri instalaciji (kao kod Debiana) birat koje ćeš komponente instalirat... + šta bi tu dodao mogućnost instalacije raznih codeca, java, flash i to...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Al se nisi ukljucio oko Fusion projekta :misli

To sto korisnici zele to je uzasno saroliko i uglavnom netrebas slusati nas starije korisnike nego vise manje pocetnike sto oni zele od distre buduci da radis distru za pocetnike.

Evo recimo nesto vezano... izaso nedavno novi pinguy os 10.10 i pogledaj samo ova dva pogleda na distru di je sve zivo instalirano gore jedan odusevljen jedan ne bas previse ali se drzi umjereno u reviewu.

http://www.youtube.com/watch?v=z24fdjQMzQ0
http://www.youtube.com/watch?v=E_YvU48MDqw

Uglavnom ako radis distru za pocetnike uglavnom ces ih oduseviti sa hrpom softvera gore pa makar i po dva za istu stvar ko Fusion ili malo ekstremniji Pinguy. Ako radis za iskusnije onda bolje da nema toga puno predinstaliranoga gore... bla bla bla

Ja bi ti radje preporucio ako si poceo sa Fusionom da se drzis njega, da ga poboljsavate izgledom, izradite vas repozitorij koji cete odrzavati i updateati cesce koristene programe i dodavati one sto korisnici zele a nema ih trenutacno u repozitorijima... ima tu toga sto mozete napraviti a ne da se sam hvatas totalno novog projekta i da budes 'one man band' ali to je samo moja preporuka ti radi sta oces :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Upravo to kaj kaže Zole.Ak ćeš raditi distru za početnike radi kaj početnicima trreba.
Ljudi većinom žele da imaju kodeke,alate za reprodukciju multimedije,flash,da mogu na net,da stvar dela,da bude lepa,stabilna i sigurna.
Lutherus
Lutherus
Želim napraviti mix za pocetnike i za napredne korisnike.
Želim probati svoje i sada pozivam sve, ako žele da se uključe u project . Znam da ih dosta sudjeluje u Fusion projectu, ali ako netko nekako pomoći neka se samo javi!
Avatar
Postovi: 143
Postovi: 143
Pridružen/a: 21 srp 2010, 10:08
Lokacija: Donji Andrijevci
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian, Win XP
Mene zanima zašto si morao formatirati disk, ako nije tajna :zamisljen
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Abzeenth je napisao/la:Mene zanima zašto si morao formatirati disk, ako nije tajna :zamisljen

Eh, nepitaj! Prvo imao sam windowse na jednoj i debian na druoj.
Ta particija je počela bacati errore svako malo ( na windowsima zato sto buraz koristi windowse)
Zapravo nije prisilno nego je buraz krnio format i sve odletilo.
:(
Avatar
Postovi: 143
Postovi: 143
Pridružen/a: 21 srp 2010, 10:08
Lokacija: Donji Andrijevci
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Debian, Win XP
Najbolje što možeš učiniti je premlatit ga. :D kava
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Dangerous Lickz je napisao/la:Želim napraviti mix za pocetnike i za napredne korisnike.
Želim probati svoje i sada pozivam sve, ako žele da se uključe u project . Znam da ih dosta sudjeluje u Fusion projectu, ali ako netko nekako pomoći neka se samo javi!

Nema tu za pocetnike i za napredne, eventualno za pocetnike i za amatere ali takve distre su ti kao sto izgleda linux mint, znaci svi kodeci i druge djidje i fina kolekcija programa. Naprednom korisniku netrebas raditi distru...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.