Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)
Odgovori

Fedora 14 ili 15 beta?

09 svi 2011, 21:22

Razmišljam o prelasku na Fedoru i tamo vidim da je 14 stable tj. final verzija, a da je 15 u beti. E, sad, je li to itko probao? Koja je bolji izbor?

Re: Fedora 14 ili 15 beta?

09 svi 2011, 21:58

Koliko sam ja pokopčo na 15 beti imaš Gnome3/Shell, samo ne znam dali je to ista verzija koja postoji na gnome.org ili neka druga.

09 svi 2011, 23:20

iweb je napisao/la:Razmišljam o prelasku na Fedoru i tamo vidim da je 14 stable tj. final verzija, a da je 15 u beti. E, sad, je li to itko probao? Koja je bolji izbor?

Fedora je ionako bleeding edge, stoga ne preporučujem još k tome i betu za bilo što ozbiljnije osim testiranja. ;)

09 svi 2011, 23:25

kažu još 15 dana,pa se isplati pričekati.

10 svi 2011, 09:41

Imam 15 na usb hardu , i uz manje poteškoće radi dobro - ali radije pričekaj do izlaska ...

19 svi 2011, 17:40

Mi netko moze pomoci sa Fedorom? Naime imao sam Arch instaliran , i odlucio sam malo promjeniti i staviti betu Fedore 15, ali samo mi je crni ekran nakon što prodje odabir bootanja. To mi se događa i sa novim Ubuntuom 11.04, ali ostale distre mi rade. :roll: i isprobao sam bootati i sa cd i sa USB-ani sve isto.

19 svi 2011, 17:55

može li i meni neko reći kako da u fedori 15 naštimam dsl konekciju koliko ja vidim nema te opcije ili se varam!

19 svi 2011, 18:02

Krunovk je napisao/la:Mi netko moze pomoci sa Fedorom? Naime imao sam Arch instaliran , i odlucio sam malo promjeniti i staviti betu Fedore 15, ali samo mi je crni ekran nakon što prodje odabir bootanja. To mi se događa i sa novim Ubuntuom 11.04, ali ostale distre mi rade. :roll: i isprobao sam bootati i sa cd i sa USB-ani sve isto.

Otvori kao root /etc/default/grub datoteku, i dodaj acpi_osi=Linux u ovu liniju, da izgleda ovako:

Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="acpi_osi=Linux"

spremi, i update-aj grub sa:

Kod:
update-grub

I slijedeći put kad budeš pokretao OS, samo podesi osvjetljenje sa tipkama namjenjenim za to.

Kod Live CD-a, kad ga pokreneš, dobiješ onaj izbornik gdje biraš dali želiš pokrenuti Live CD, ili ga želiš instalirati, itd. Tu samo stisneš "e" za editiranje grub linije i dodaš acpi_osi=Linux na kraj linije, i kasnije samo podesiš osvjetljenje..

19 svi 2011, 18:33

@zagortenay:
?

19 svi 2011, 20:22

Hugo je napisao/la:
Krunovk je napisao/la:Mi netko moze pomoci sa Fedorom? Naime imao sam Arch instaliran , i odlucio sam malo promjeniti i staviti betu Fedore 15, ali samo mi je crni ekran nakon što prodje odabir bootanja. To mi se događa i sa novim Ubuntuom 11.04, ali ostale distre mi rade. :roll: i isprobao sam bootati i sa cd i sa USB-ani sve isto.

Otvori kao root /etc/default/grub datoteku, i dodaj acpi_osi=Linux u ovu liniju, da izgleda ovako:

Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="acpi_osi=Linux"

spremi, i update-aj grub sa:

Kod:
update-grub

I slijedeći put kad budeš pokretao OS, samo podesi osvjetljenje sa tipkama namjenjenim za to.

Kod Live CD-a, kad ga pokreneš, dobiješ onaj izbornik gdje biraš dali želiš pokrenuti Live CD, ili ga želiš instalirati, itd. Tu samo stisneš "e" za editiranje grub linije i dodaš acpi_osi=Linux na kraj linije, i kasnije samo podesiš osvjetljenje..

Probao i nista mi ne otvora sa 'e' , to sam probao sa live cdom od fedore. Morat cu za Ubuntu probat, problem je sto nemam fedoru uopce instaliranu, jer ne dogadja mi se nista poslje izabiranja da li cu ici bootat sa cd-a.
Odgovori