Sada je: 30 stu 2020, 22:15.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Krunovk je napisao/la:Probao i nista mi ne otvora sa 'e' , to sam probao sa live cdom od fedore. Morat cu za Ubuntu probat, problem je sto nemam fedoru uopce instaliranu, jer ne dogadja mi se nista poslje izabiranja da li cu ici bootat sa cd-a.

Sorry, na Fedori sa Tabom uređuješ grub liniju. Znači trebao bi dobiti ovakav izbornik:

slika

na prvom izboru udari po Tabu, i dodaj na kraj acpi_osi=Linux:

slika
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
Evo przim ponovno na cd jer prek usb nis mi se opet nije dogodilo. I bio sam probao preko taba, al ipak da pitam jer sve isto :cry:
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Krunovk je napisao/la:Evo przim ponovno na cd jer prek usb nis mi se opet nije dogodilo. I bio sam probao preko taba, al ipak da pitam jer sve isto :cry:

Ako si na usb stavio pomoću Unetbootina, onda i ne trebaš dobiti taj izbornik, jer se on po defaultu pokreće samo u Live modu. To možeš srediti tako što ćeš na usb sticku naći datoteku imena menu.lst, grub, ili tako nešto, (ne znam sad točno, jer mi treba stick za druge stvari), i tu ubaciti onu opciju što sam ti rekao. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Nisam, nisam, preko Lilia sam, al evo i preko cd i opet ista stvar, malo se zasivi ekran i to je to, nes napise jos al nikako da uhvatim sto :?
Krunovk je napisao/la:Nisam, nisam, preko Lilia sam, al evo i preko cd i opet ista stvar, malo se zasivi ekran i to je to, nes napise jos al nikako da uhvatim sto :?

Ajd na USB sticku potraži datoteku imena menu.lst, grub, grub.cfg, ili tako nešto, pa ako nađeš stavi ovdje što piše u njoj..
Evo uspio sam naci samo grub.conf:
default=0
splashimage=/EFI/boot/splash.xpm.gz
timeout 10
hiddenmenu

title Fedora-15-Beta-x86_64-Live-Deskt
kernel /EFI/boot/vmlinuz0 root=live:LABEL=Fedora-15-Beta-x86_64-Live-Deskt rootfstype=auto ro liveimg quiet rhgb
initrd /EFI/boot/initrd0.img
title Verify and Boot Fedora-15-Beta-x86_64-Live-Deskt
kernel /EFI/boot/vmlinuz0 root=live:LABEL=Fedora-15-Beta-x86_64-Live-Deskt rootfstype=auto ro liveimg quiet rhgb rd.live.check
Super. Sad promjeni da ovako izgleda:

default=0
splashimage=/EFI/boot/splash.xpm.gz
timeout 10
hiddenmenu

title Fedora-15-Beta-x86_64-Live-Deskt
kernel /EFI/boot/vmlinuz0 root=live:LABEL=Fedora-15-Beta-x86_64-Live-Deskt rootfstype=auto ro liveimg quiet rhgb acpi_osi=Linux
title Verify and Boot Fedora-15-Beta-x86_64-Live-Deskt
kernel /EFI/boot/vmlinuz0 root=live:LABEL=Fedora-15-Beta-x86_64-Live-Deskt rootfstype=auto ro liveimg quiet rhgb rd.live.check acpi_osi=Linux
Isto :( izgleda da mi nije bas sudjeno da je danas upogonim.
Krunovk je napisao/la:Isto :( izgleda da mi nije bas sudjeno da je danas upogonim.

Jel imaš Intel grafičku? Ja imam intel grafičku, i sa svakom distrom sa kernelom 2.6.36 i iznad imam isti takav problem koji sam riješio ubacivanjem acpi_osi=Linux parametra u grub liniju.

Tak da ne znam šta bi još moglo biti. Probaj ovo:

http://wiki.open.hr/wiki/U%C4%8Ditao_se,_ali_nema_slike

ili ovo:

http://wiki.open.hr/wiki/Nakon_menija_u ... _ili_stane
Nemam, nemam. radeon mobility 3650. Nevjerojatno :)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.