Sada je: 23 sij 2021, 17:09.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kako Fedora "stoji" sa KDE-om?
vs Kubuntu vs PLinuxOS vs Arch vs openSUSE?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
i novi mint 11 "Katya" je pušten u prodaju!

http://blog.linuxmint.com/?p=1760

ovom se radujem :)
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
Evo instalirah F15/KDE (ovaj puta s Livea, a ne preko net-installa) i sve je prošlo glatko - nikakvih problema nisam imao prilikom instalacije.

Ono što sam odmah zamijentio je systemd - nova se Fedora boota ultra brzo (jer podizanje servisa ide paralelno).

Također, imam osjećaj da je desktop malo "odazivniji" iako je to možda subjektivne naravi (ili ga ja još nisam "potweakao" :D ).

Prije updatea verzija kernela je:
Kod: Označi sve
$ uname -r
2.6.38.6-26.rc1.fc15.x86_64

Javim ako naletim na još nešto što odskače od standardnog i očekivanog.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Upravo instalirah Fedoru 15 (KDE verzija) i mogu reći da sve lijepo radi - wireless, grafika out of the box, sa zvukom također nema problema, jedino ne prepoznaje Bluetooth ali to nije toliko važno. S uključenim efektima se normalno ponaša, nije bilo nikakvog štekanja kao na posljednjoj verziji koju sam imala (Fedora 12). ALI, naravno da ne može biti sve savršeno :D - naime, KPackageKit ne radi. Jedino što može je napraviti update, ali traženje paketa je neizvedivo ili prebolesno sporo, a i pri updateu se strašno vuče. Molim vas, recite mi postoji li neka funkcionalna zamjena za to ili ću morati naučiti koristiti yum? :( :|
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 630 puta
Abzeenth je napisao/la:Upravo instalirah Fedoru 15 (KDE verzija) i mogu reći da sve lijepo radi - wireless, grafika out of the box, sa zvukom također nema problema, jedino ne prepoznaje Bluetooth ali to nije toliko važno. S uključenim efektima se normalno ponaša, nije bilo nikakvog štekanja kao na posljednjoj verziji koju sam imala (Fedora 12). ALI, naravno da ne može biti sve savršeno :D - naime, KPackageKit ne radi. Jedino što može je napraviti update, ali traženje paketa je neizvedivo ili prebolesno sporo, a i pri updateu se strašno vuče. Molim vas, recite mi postoji li neka funkcionalna zamjena za to ili ću morati naučiti koristiti yum? :( :|

KPackageKit ne radi nikad i nigdje. Mislim da mu je to u definiciji :)
Najgori uradak iz KDE radinosti :(

Nikad upalio Fedoru - tako da ne znam za alternativu...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Neznam , meni na GNOME spinu packagekit radi prihvatljivo. Nije ni meni prebrz , ali radi. (Probaj mirrore podesit - yum fastestmirror)
http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/15/html/Deployment_Guide/sec-Yum_Plugins.html

Kaj fali yum-u? :)

4ndY je napisao/la:Također, imam osjećaj da je desktop malo "odazivniji" iako je to možda subjektivne naravi (ili ga ja još nisam "potweakao" :D ).

Meni na prastarom usb hardu leti!
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Zna li neko kako ferceraju nVidia 173.14.30 driveri(imam Geforce fx 5500) u F15, jer imam Gallium3D koji rade relativno dobro?
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
stefan je napisao/la:KPackageKit ne radi nikad i nigdje. Mislim da mu je to u definiciji :)
Najgori uradak iz KDE radinosti :(

Meni na OpenSuse-u radi dobro u zadnje vrijeme.. Bio mi se rušio na početku često, no nakon nekoliko update-ova se ispravilo sve i sada radi super..

Ja sam pokušao upogoniti Synaptic na Fusionu, ali bez uspjeha, no mislim da bi se uz malo truda moglo, jer i PCLOS koristi apt i Synaptic, a RPM je distra.. :?
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Ne tako dobre kritike...
http://www.jupiterbroadcasting.com/8881/fedora-15-review-las-s17e01/
Moderator
Moderator

ovi likovi su urnebes, nikad ih prije nisam gledo rofl rofl

slažem se oko fedore 15, sve što su rekli stoji