Sada je: 23 sij 2021, 18:31.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Soul_Sample je napisao/la:slažem se oko fedore 15, sve što su rekli stoji

Zanimljivo je da su sve zamjerke vezane isključivo uz Gnome izdanje rofl (zato je meni s KDE-om sve ok :bleh ). Ali kako god, jako negativan review Fedore - totalno su je posrali szubi
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
4ndY je napisao/la:Zanimljivo je da su sve zamjerke vezane isključivo uz Gnome izdanje rofl (zato je meni s KDE-om sve ok :bleh ). Ali kako god, jako negativan review Fedore - totalno su je posrali szubi

GNOME je default sučelje Fedore, neće valjda pričati o KDE, Xfce i LXDE spinu. Niti Fedora spinovi nisu ponekad lišeni nekih sitnih vizualnih nedorečenosti.

Nebi rekao da su je posrali nego su rekli sve ono što ju ide.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
pingu je napisao/la:
4ndY je napisao/la:Zanimljivo je da su sve zamjerke vezane isključivo uz Gnome izdanje rofl (zato je meni s KDE-om sve ok :bleh ). Ali kako god, jako negativan review Fedore - totalno su je posrali szubi

GNOME je default sučelje Fedore, neće valjda pričati o KDE, Xfce i LXDE spinu. Niti Fedora spinovi nisu ponekad lišeni nekih sitnih vizualnih nedorečenosti.

Nebi rekao da su je posrali nego su rekli sve ono što ju ide.

Krepah od dosade nasred rivjua, pa ne mogu reći jesu li nekad kasnije rekli nešto što bi bila ozbiljna kritika, no sve dotad je bilo njah. Trebao sam prestati gledati kad je lik rekao da ne zna namjestiti brightness.
jjj
Iskreno, ja ne znam išta od toga što su spomenuli za Fedoru da se ne dotiče i drugih distribucija. Samo s nekima imaš više sreće s nekima manje jer se u pravilu manifestiraju bugovi iz Upstreama, samo te neki ne zahvati jer tvoja distre ne shipa (još) tu verziju u kojoj se pojavio (primjer iz epizode je ovaj s HDD-om).

Sa openSUSE-om sam imao puno više problema (11.3), a Ubuntu je radio nasumično čim sam ga podesio malo izvan "defaulta". Mislim da je jedini problem prekratko vrijeme između izlaženja dvije verzije kod svih distri sa 6-mjesečnim ciklusom da bi se išta ozbiljnije ispoliralo.

Zato kažem da su je totalno posrali. Naravno njihovo pravo :-)

(i da, Fedora nije za casual korisnike - to i sam tvrdim koji je koristim)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
jjj je napisao/la:Krepah od dosade nasred rivjua, pa ne mogu reći jesu li nekad kasnije rekli nešto što bi bila ozbiljna kritika, no sve dotad je bilo njah. Trebao sam prestati gledati kad je lik rekao da ne zna namjestiti brightness.

Rekao je nešto u stilu da treba kopati po kodu, ne znam koliko korisnika je tome vično niti ne vidim potrebu ili razlog da se na taj način nešto namješta pogotovo kod tako jednostavnih radnji kakva je namještanje svjetline ekrana.

Od distribucije koja je sponzorirana i potječe od nikog drugog nego velikog Red Hat-a se očekuje puno više.
Ne znam koliko su komentatori iskusni korisnici i stručnjaci, ali više manje, njihovi argumenti su opravdani pogotovo ako se gledaju iz pogleda običnog korisnika a Fedora na svojim stranicama ne odaje dojam distribucije koja je namijenjenja stručnom krugu korisnika.

4ndY je napisao/la:(i da, Fedora nije za casual korisnike - to i sam tvrdim koji je koristim)

To su i oni potvrdili.

Sa Fedorom nikad nisam imao sreće. Među ostalim, multimedija mi nikada nije radila kako treba.

4ndY je napisao/la: Mislim da je jedini problem prekratko vrijeme između izlaženja dvije verzije kod svih distri sa 6-mjesečnim ciklusom da bi se išta ozbiljnije ispoliralo.

Bilo bi bolje onda da se produži vrijeme izlaska nego da se izbacuju polugotovi proizvodi.
meni fedora 14 radi najsavršenije moguće na laptopu. na desktop instalirah 64bitnu pa je bilo zajebancije, onda je došo unity ubuntač pa sam to probao i nije išlo najbolje, pa novi mint koji nije išo najbolje (zeza me compiz isto kao i na ubuntu, logično pošto je ista verzija), onda sam fedori 15 dao tjedan dana, pa me naživciralo sve što su oni naveli, nekonzistentnosti sučelja i slično, mislio sam da su to gnome3 problemi, al očito su više fedora15-gnome3 problemi. sad na desktop instalirah LMDE i radi mi jednako dobro kao fedora na laptopu, pa se ne mičem skoro ni s jednog ni s drugog. nadam se da fedora 14 nema neki self destruct any time soon
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Soul_Sample je napisao/la:nadam se da fedora 14 nema neki self destruct any time soon

Tek za 7 mjeseci :D (kad izađe F16 + 1 mjesec, jer tad prestaju izlaziti updateovi za F14)
Moderator
Moderator
Ovo je interesantno! Fedora 16 (možda) će po defaultu dolaziti s BTRFS-om za nove instalacije!
Moderator
Moderator
4ndY je napisao/la:Ovo je interesantno! Fedora 16 (možda) će po defaultu dolaziti s BTRFS-om za nove instalacije!

Ako ga ispeglaju do tada.

Ja bih ruku u vatru dao za reiserFS (4), no buduci da je covjek ubio zenu, linux zajednica vise ne voli reiserFS i tvorevine Hansa Reisera.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Primio/la zahvalu: 13 puta
drade je napisao/la:Ja bih ruku u vatru dao za reiserFS (4), no buduci da je covjek ubio zenu, linux zajednica vise ne voli reiserFS i tvorevine Hansa Reisera.

Trebali su forkati i preimenovati projekt... a ne ovako, pustiti ga da propadne :?
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.