Sada je: 26 stu 2020, 19:42.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Trenutno jedna od najboljih distribucija ako želite isprobati Gnome Shell.
http://www.linuxzasve.com/clanak/sto_nakon_instalacije_fedore_15/147
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
Jedan propust samo:

http://i.imgur.com/vSYLI.png

Sada ćemo instalirati neke ekstenzije za Gnome Shell, koje se inače nalaze na ovoj adresi,

Riječ "ovoj" treba linkati na:

http://www.fpmurphy.com/gnome-shell-extensions/
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Omaška.
Inače, napatio si me s tim ogromanjskim tekstom!
Cijeli dan ga sređujem! :bleh
Site Admin
Site Admin
Suko je napisao/la:Omaška.
Inače, napatio si me s tim ogromanjskim tekstom!
Cijeli dan ga sređujem! :bleh

Sorry. Mislio sam da ćeš ga staviti u dva dijela, kao i onaj članak za Debian.. :)

Ubuduće ću pisati kraće.. :D
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Samo ti pisi.
Ako treba i knjigu.
Nemas frke! ;)
Site Admin
Site Admin
@Hugo
ipak ima malo više propusta...

kao prvo, ova konstatacija:
jer pokretanje GUI tekstualnih editora kao administrator na Fedori ne ide baš najbolje, odnosno javlja se nekakva greška kada pokušate otvoriti npr. gedit kao root iz Terminala.

nije točna, ja koristim fedora od verzije 11 i nikada nisam imao sličnih problema, molim da se ukloni ovaj dio

i u djelu gdje objašnjavaš instaliraje ekstenzija, ja ne znam na koju si ti foru uspio instalirati sve te ekstenzije i napisati članak, ali ako u terminal upišeš yum search gnome-shell vidjeti češ da kod nekih ekstenzija ne piše gnome-shell-extensions nego gnome-shell-extension dakle bez s na kraju, kao što su npr gnome-shell-extension-cpu-temperature, gnome-shell-extension-mediaplayers, gnome-shell-extension-presentation-mode, gnome-shell-extension-workspacesmenu, gnome-shell-extension-noim, gnome-shell-extension-noripple, gnome-shell-extension-remove-accessibility-icon, gnome-shell-extension-remove-bluetooth-icon

i ovdje ti dva puta piše gimp
yum install clementine deluge samba gimp inkscape pidgin f-spot miro parcellite vlc conky minitube thunderbird gnome-do gdesklets gloobus-preview gimp gimpfx-foundry cheese soundconverter wine

također mislim da bi bilo korisno ubaciti i ovaj repo u članak, da se nađe :D
Kod: Označi sve
[fedora-gnome-shell-extensions]
name=Modify and extend GNOME Shell functionality and behavior
baseurl=http://repos.fedorapeople.org/repos/hien/gnome-shell-extensions/fedora-$releasever/$basearch/
enabled=1
skip_if_unavailable=1
gpgcheck=0

za dodatne ekstenzije
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Kova je napisao/la:@Hugo
ipak ima malo više propusta...

kao prvo, ova konstatacija:
jer pokretanje GUI tekstualnih editora kao administrator na Fedori ne ide baš najbolje, odnosno javlja se nekakva greška kada pokušate otvoriti npr. gedit kao root iz Terminala.

nije točna, ja koristim fedora od verzije 11 i nikada nisam imao sličnih problema, molim da se ukloni ovaj dio

Jbg, znam da sam odmah nakon instalacije pokušao pokrenuti Gedit kao root, i nisam mogao. Znači bez ikakvih paketa instaliranih.. Taj sam problem imao i na Fusionu, koji je baziran na Fedori. A evo ta greška:

Kod: Označi sve
(gedit:7423): EggSMClient-WARNING **: Failed to connect to the session manager: None of the authentication protocols specified are supported

g_dbus_connection_real_closed: Remote peer vanished with error: Underlying GIOStream returned 0 bytes on an async read (g-io-error-quark, 0). Exiting.
Terminated

Kova je napisao/la:i u djelu gdje objašnjavaš instaliraje ekstenzija, ja ne znam na koju si ti foru uspio instalirati sve te ekstenzije i napisati članak, ali ako u terminal upišeš yum search gnome-shell vidjeti češ da kod nekih ekstenzija ne piše gnome-shell-extensions nego gnome-shell-extension dakle bez s na kraju, kao što su npr gnome-shell-extension-cpu-temperature, gnome-shell-extension-mediaplayers, gnome-shell-extension-presentation-mode, gnome-shell-extension-workspacesmenu, gnome-shell-extension-noim, gnome-shell-extension-noripple, gnome-shell-extension-remove-accessibility-icon, gnome-shell-extension-remove-bluetooth-icon

i ovdje ti dva puta piše gimp
yum install clementine deluge samba gimp inkscape pidgin f-spot miro parcellite vlc conky minitube thunderbird gnome-do gdesklets gloobus-preview gimp gimpfx-foundry cheese soundconverter wine

Hvala na ovome, ne znam kako sam uspio takav propust napraviti.. :)
Evo ispravljeno.. :)
e da, to sto se tice gedita, ako se iz terminala logiras sa su imati ces tu gresku, ali ako se logiras sa su - onda nema nikakvih problema, mislim da bi u clanku bilo bolje zamjeniti su sa su -

i nema na cemu :D
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Kova je napisao/la:e da, to sto se tice gedita, ako se iz terminala logiras sa su imati ces tu gresku, ali ako se logiras sa su - onda nema nikakvih problema, mislim da bi u clanku bilo bolje zamjeniti su sa su -

i nema na cemu :D

Eto, nisam znao uopće za su -. Koja je uopće razlika u odnosu na samo su?

Budem izbacio onda dio o geditu, i ispravio ostalo. :)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.