Sada je: 30 tra 2024, 04:57.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nakon dužeg vremena izašlao je i Fusion Linxu 15. Zapelo je malo oko pokušalja integracije GNOME 2 sučelja umjesto GNOME 3, no to se pokazalo kao nemoguća misija ;) No puno sam vremena na tome izgubio.

Sada idemo dalje s GNOME 3 sučeljem, tu je, idemo s njim dalje i dalje razvijamo Fusion Linux.
Postovi: 426
Postovi: 426
Pridružen/a: 08 kol 2008, 11:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
Spol: M
OS: Fedora
Ne vidim nigdje na Fusion Linux stranici najavu.
Piše da je 14.1 posljednja verzija.
Kad će službena najava?
EDIT:Vidim da je na download linku Fusion 15.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Fusion je jako lijepo uređena distra za početnike. Koristio sam je neko vrijeme i bio sam jako zadovoljan. Svaka čast Valent i ekipa!
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Probao bi i ja Fusion 15 al mi nije jasno koji sve paketi dolaze u njoj, ma nije ni bitno skidam pa da vidim sta ima. Fedoru 15 sam koristi par dana pa cu Fusion probati da vidim poboljsanja. Može li se napraviti USBLive kao sa Fedorom 15?
Avatar
Postovi: 85
Postovi: 85
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:40
Lokacija: Tuzla
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64
Daniel4m je napisao/la:Može li se napraviti USBLive kao sa Fedorom 15?


Može.

Daniel4m je napisao/la:Probao bi i ja Fusion 15 al mi nije jasno koji sve paketi dolaze u njoj, ma nije ni bitno skidam pa da vidim sta ima.


Iste aplikacije kao i u prijašnjim izdanjima, + kodeci, flash..

Samo što je sav branding ostao od Fedore, nije mi jasno zašto je Valent tako napravio.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
OK, noviji sam korisnik Fedore. Pošto imam nezgodnu graficku GeForce 9400gt, Fusion se digne u Gnome 3 "fallback mode-u" tako da mi za shell trebaju proprietary nvidia driveri. Interesuje me dali ih trebam instalirati kao u fedori 15, tj da omogučim nekakav RPMFusion repo ili kako? Ako neko ima da mi konkretno pokaze. Fusion 15 je vjerovatno nestabilna ver. cim ima Gnome 3.01, jer koliko ja znam Gnome 3.02 je prva stab ver. Hvala svima na mogucem odgovoru
Avatar
Postovi: 85
Postovi: 85
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:40
Lokacija: Tuzla
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64
Daniel4m je napisao/la:OK, noviji sam korisnik Fedore. Pošto imam nezgodnu graficku GeForce 9400gt, Fusion se digne u Gnome 3 "fallback mode-u" tako da mi za shell trebaju proprietary nvidia driveri. Interesuje me dali ih trebam instalirati kao u fedori 15, tj da omogučim nekakav RPMFusion repo ili kako? Ako neko ima da mi konkretno pokaze. Fusion 15 je vjerovatno nestabilna ver. cim ima Gnome 3.01, jer koliko ja znam Gnome 3.02 je prva stab ver. Hvala svima na mogucem odgovoru


Fusion je potpuno kompatibilan s Fedorom, tako da repozitorije koje koristiš na Fedori - raditi će i na Fusionu bez većih komplikacija.

Što se tiče (ne)stabilnosti, Gnome 3 je stabilan, a nestabilna je nova 3.1.91 verzija i 3.2 verzija koja bi trebala izaći krajem ovog mjeseca, tako da se ne moraš brinuti za to na Fedori odn. Fusionu 15.

RPM Fusion repo omogućavaš sa:

Kod: Označi sve
yum localinstall --nogpgcheck http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-stable.noarch.rpm http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-stable.noarch.rpm


kao root. Ali mislim da je on već uključen u Fusion, pa provjeri u /etc/yum.repos.d dali je ondje.
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Hugo je napisao/la:
Daniel4m je napisao/la:OK, noviji sam korisnik Fedore. Pošto imam nezgodnu graficku GeForce 9400gt, Fusion se digne u Gnome 3 "fallback mode-u" tako da mi za shell trebaju proprietary nvidia driveri. Interesuje me dali ih trebam instalirati kao u fedori 15, tj da omogučim nekakav RPMFusion repo ili kako? Ako neko ima da mi konkretno pokaze. Fusion 15 je vjerovatno nestabilna ver. cim ima Gnome 3.01, jer koliko ja znam Gnome 3.02 je prva stab ver. Hvala svima na mogucem odgovoru


Fusion je potpuno kompatibilan s Fedorom, tako da repozitorije koje koristiš na Fedori - raditi će i na Fusionu bez većih komplikacija.

Što se tiče (ne)stabilnosti, Gnome 3 je stabilan, a nestabilna je nova 3.1.91 verzija i 3.2 verzija koja bi trebala izaći krajem ovog mjeseca, tako da se ne moraš brinuti za to na Fedori odn. Fusionu 15.

RPM Fusion repo omogućavaš sa:

Kod: Označi sve
yum localinstall --nogpgcheck http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-stable.noarch.rpm http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-stable.noarch.rpm


kao root. Ali mislim da je on već uključen u Fusion, pa provjeri u /etc/yum.repos.d dali je ondje.


Hvala na odgovoru, budem provjerio danas. Nego usput da pitam dali mogu (ili smijem li) instalirati graf. driver rucno(manuelno preko konzole) sa binarnom datotekom .run?
Avatar
Postovi: 85
Postovi: 85
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:40
Lokacija: Tuzla
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 17 Cinnamon 64
Daniel4m je napisao/la:Hvala na odgovoru, budem provjerio danas. Nego usput da pitam dali mogu (ili smijem li) instalirati graf. driver rucno(manuelno preko konzole) sa binarnom datotekom .run?


Mislim da smiješ. Jesi to skinuo sa službene stranice, i jesu li takve upute na službenoj stranici?
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
da ne otvaram novi thread.
naisao sam na fusion 16 betu i mogu reci da je fantasticno odradjena za sada. mislim da cu se zadrzat duze vremena na toj distri a i pomoci ako naidju neki bugovi(sa prijavom) zasada sa svime je smooth sailing
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Avatar
Postovi: 926
Postovi: 926
Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.