Sada je: 20 ruj 2019, 04:26.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Na staroj instalaciji sam imao instaliran chromium, pa me zanima kako bi ga prebacio na novu instalaciju da mi ostanu podaci passwordi itd?
Koje bi foldere trebao prebaciti?
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
komir je napisao/la:Na staroj instalaciji sam imao instaliran chromium, pa me zanima kako bi ga prebacio na novu instalaciju da mi ostanu podaci passwordi itd?
Koje bi foldere trebao prebaciti?

Pa pod Preferences > Personal stuff > Sync namjestis da ti sve sinhronizira na googleov account... scvaki put kada instaliras na nekom sljedecem racunalu chrome/chromium samo namjestis sinhronizaciju i vrati ti se sve kako je bilo od passworda, extenzija, postavka, teme do bookmarka...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Spol: M
Riješenje bez googla ~/.config/google-chrome/Default
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
komir je napisao/la:Riješenje bez googla ~/.config/google-chrome/Default

mali ispravak :)
~/.config/chromium/Default

ali puuuno zgodnije je preko googlea, nemoras se vise nikada zamarati, samo sinhroniziras i eto sve kako je bilo na proslom racunalu/os-u, jos ako imas dual boot imas fino sinhronizirane browsere u oba os-a :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.