Sada je: 16 tra 2024, 19:21.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Hari_Linoob je napisao/la:wine-1.1.30 taj su preporučili u jednom tutorijalu. budem probao kasnije sa wine1.2

Nemoj se igrati sa nekm tutorijalima da tamo ne napisu da neznam sta napravis... samo cistu instalaciju wine-a i nakon toga instaliraj steam.

Wine istaliraj samo sa sluzbenih repozitorija od minta ili sa wine-ovog repozitorija koji dodajes ovako:
http://www.winehq.org/download/deb

Ako si sta prcko po postavkama od wine-a onda to ponistis tako da odes u svoji home direktorij, stisnes ctrl+H da ti prikaze skrivene direktorije i onda izbrises direktorij '.wine'
U taj direktorij ti se premaju sve postavke wine-a skupa sa instaliranim programima i igrama.

EDIT: Inace ti se programima reinstalacijom ne resetiraju postavke u linuxu nego brisanjem odredjene skrivene datoteke u 'home' folderu dok u windowsima samo reinstaliras program i imas sve na nuli. Svaka verzija wine-a koju instaliras ce ti sve postavke i igre snimiti u .wine direktorij i instalacijom nove verzije wine-a sve ce ti ostati.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Uspio sam. Instalirao sam Wine Doors kojeg sam našao na Youtube-ovom tutorijalu. Preko njega sam instalirao Steam i sad skidam TF2; sve radi ko zmaj. Hvala svima na pomoći. Kad sam pokrenio Steam isto je stajalo 0% update jako dugo ali je odjednom pitao za account novi ili postojeci. Ošamario sam se par put da provjerim jel sanjam.
@zole hvala za ctrl+h. baš sam se pitao gdje je taj .wine kojeg instaliram pa ga ne mogu nać u home folderu
Postovi: 14
Postovi: 14
Pridružen/a: 25 vel 2010, 18:54
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Linux Mint 8 Helena
Hari_Linoob je napisao/la:Uspio sam. Instalirao sam Wine Doors kojeg sam našao na Youtube-ovom tutorijalu. Preko njega sam instalirao Steam i sad skidam TF2; sve radi ko zmaj. Hvala svima na pomoći. Kad sam pokrenio Steam isto je stajalo 0% update jako dugo ali je odjednom pitao za account novi ili postojeci. Ošamario sam se par put da provjerim jel sanjam.
@zole hvala za ctrl+h. baš sam se pitao gdje je taj .wine kojeg instaliram pa ga ne mogu nać u home folderu

Znaci da bi ti isto tako bez wine doorsa radilo.

Nego ja u taj wine doors nekako ne vjerujem. Zadnja vjest sa sluzbenog portala je od petog mjeseca prosle godine a zadnja verzija koja je izasla je izasla u 3. mjesecu prosle godine i to verzija 0.1.3 :?

Ako zelis kortistiti te programe za lakse instaliravanje igara koje koriste wine ja bi na tvom mjestu radje koristio playonlinux :)
http://www.playonlinux.com/
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Eh, problemima još nije kraj. Naime, TF2 se neće pokrenuti. Nakon uvodnog videa, stoji crn ekran. Trebam li možda instalirati druge drivere za grafičku? Imam ATI Radeon HD 4330 sa 512MB. Driver nisam dirao od instalacije Minta.
Postovi: 14
Postovi: 14
Pridružen/a: 25 vel 2010, 18:54
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Linux Mint 8 Helena
Hari_Linoob je napisao/la:Eh, problemima još nije kraj. Naime, TF2 se neće pokrenuti. Nakon uvodnog videa, stoji crn ekran. Trebam li možda instalirati druge drivere za grafičku? Imam ATI Radeon HD 4330 sa 512MB. Driver nisam dirao od instalacije Minta.

Driver za graficku bi bilo dobro da instaliras preko System > Administration > Hardware Drivers

Sto se tice crnog ekrana najvjerojatnije nije do graficke nego do wine-a ili nekog dodatka wine-u ali ti nemogu pomoci ako ne koristis cisti wine bez onih 'wine doorsa' i 'playonlinux-a' jer neznam kako ti wine doorsi rade.

Ako koristis playonlinux on za svaku igru koju on ima na listi da podrzava (ako ovo ne shvacas onda budes vidio kada instaliras) on zavisno o igri koju instaliras skine verziju wine-a koja bi po njemu trebala najbolje raditi i skine dodatke koji su potrebni za tu igru. E sada ako igre nema na listi podrzanih onda nemam pojma sta playonlinux tocno radi...

Ako ti igra radi iz prve onda ti je svejedno sta ces koristiti (wine doors, playonlinux...) ali ako neradi onda ces najjednostavnije rjesiti problem sa cistim wine-om jer imas njihov sluzbeni forum/stranicu na kojem ima svasta a i ako nesto ne nadjes mozes uvijek tamo pitati.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Haha, sada sam se sjetio da to preko steama instaliravas igre tako da ti ni playonlinux nemre pomoci.

Ukratko pusti sve i koristi cisti wine inace se budes pogubio.

Izbrisi wine doors i onu .wine datoteku, instaliraj najnoviji wine 1.1.39 iz njihovih repozitorija, doinstaliraj directx kao sto sam ti objasnio u prvom postu, instaliraj steam ponovo, instaliraj igru pa onda javi jel radi...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
evo jesam. samo se jos tf2 skida.
Postovi: 14
Postovi: 14
Pridružen/a: 25 vel 2010, 18:54
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Linux Mint 8 Helena
Ako ti bude blokirala igra nakon pokretanja restartaj x sa ctrl+alt+backspace ako ne budes mogao na drukciji nacin zatvoriti igru. Nemoj gasiti komp na silu...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
ja obično napravim alt+tab i log off

edit: skužio sam zašto ne radi. izgleda da linux baš ne voli ati-jeve kartice...
Postovi: 14
Postovi: 14
Pridružen/a: 25 vel 2010, 18:54
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Linux Mint 8 Helena
Ne nego ATI ne voli nikoga pa nema dobre drivere cak ni za Windows :shock:
Resistance is futile, you will be asimilated!
Il' si Lindža, il' si mindža! :shock: apt-get moo
Registrovani Linux korisnik #465156 / Ubuntu korisnik #20700
Avatar
Postovi: 433
Postovi: 433
Pridružen/a: 26 svi 2008, 13:51
Lokacija: Beograd
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.