Sada je: 29 ožu 2024, 12:15.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Eto, malo twikanja za pokretanje Steam klijenta na ovoj distri. (mislim da ćemo morati, ako Steam postane popularan, otvoriti novi podforum pod igrama s tematikom Steama, no to je samo moj prijedlog za sada).

Dakle,
  • Instalirajte potrebne zavisnosti (nisam siguran da li su to sve!):
    Kod: Označi sve
     sudo zypper install libpango-1_0-0-32bit libgtk-2_0-0-32bit mozilla-nss-32bit libgcrypt11-32bit libopenal1-soft-32bit librtmp0-32bit mesa-32bit
  • napravite u svome home direktoriju direktorij Steam
  • skinite datoteku s ove poveznice
  • otvorite .deb s arkom
  • otvorite data.tar.gz s arkom
  • raspakirajte /lib/steam/bootstraplinux_ubuntu12_32.tar.xz datoteku u Steam direktorij
  • pokrenite skriptu ./steam.sh iz Steam direktorija i pustite da se klijent updejta
  • Ako je sve OK (sve zavisnosti uredne) onda se otvara klijent i u njemu se logirate.
  • Ako vas izbaci natrag na komandnu liniju, onda nisu sve zavisnosti zadovoljene i treba pronaći nedostajuće biblioteke pokrećući klijent s ovom naredbom:
    Kod: Označi sve
    strace -E LD_LIBRARY_PATH=~/Steam/ubuntu12_32/ -e trace=open ~/Steam/ubuntu12_32/steam
    Ona će vam dati detaljni izlist izvršavanja klijenta, pa će na kraju (prije prekida izvršavanja) izlistati onu biblioteku koja fali, te zbog koje je program prekinut.
  • Dok je ovaj projekt u zatvorenoj beta fazi, klijent će vas nakon logiranja izbaciti uz poruku kako je ovo zatvorena beta. No, ako pokrenete Steam klijent ovako:
    Kod: Označi sve
    ./steam.sh steam://open/games
    onda će vam omogućiti daljnji rad.

U ovoj temi bi bilo dobro dopisati i ostale zavisnosti do kojih ste došli da su potrebne, pa da kompletiramo listu svih 32-bitnih biblioteka koje klijent treba.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Lagana instalacija Steam klijenta na openSUSE-u
Dovoljno je instalirati Game repositorij i povući steam preko openSUSE Software mamangera.
Sve vam je tu:
http://software.opensuse.org/package/steam
Radi ko zmaj! :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
a ja mislil da je samo za Linux.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:a ja mislil da je samo za Linux.

rofl sopak
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Steam je u Games repozitoriju!

http://opensuseadventures.blogspot.com/2013/02/easily-install-steam-for-linux-in.html

Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Pa napisah to tri posta iznad ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Pa napisah to tri posta iznad ;)

ne vidjeh... ali neka ostane, ovaj ima i screencast :)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Ma, znam tako sam i ja to nasao. Cak mislim da ce trebati otvoriti i kakav topic za rjesavanje eventualnih problema sa Steam igrama pod opensusetom
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.