Switch to full style
Audio, video, codeci...
Odgovori

Online radio stream - fluktuacija brzine reprodukcije

05 ožu 2013, 11:31

Poštovanje!
Dakle, pojavljuje mi se dotični "fenomen". Radi se o ubuntu 12.10, 64-bit baziranom sistemu. Inače, sve ostalo radi i više nego dobro i "uredno". Ista pojava se događa i u rhythmbox i u radotray 7.3 aplikaciji. Inače, sistem je AMD-FX8150 baziran, s 16 Gb DDR3 RAM-a i SSD-om od 120 Gb, tako da resursi nebi trebali biti problem. Manifestacija? Pa recimo "ide neka stvar" i odjednom počne ubrzavati! Napominjem da nije do stream servera s njihove strane te ujedno nije niti do routera koji je dd-wrt baziran, uzgred budi rečeno. Osim toga na drugim uređajima ista "stanica" radi bez greške (android mobiteli, os x(stari power book), windows(stara "krdža" od laptopa). Možda bih trebao na neki način povećati mrežni buffer? Uglavnom, kreativne ideje nisu na odmet! Pozdrav, hvala na čitanju te pametnim savjetima! I da ::bravo !

Re: Online radio stream - fluktuacija brzine reprodukcije

05 ožu 2013, 21:21

Hmmm, baš ne razumijem da vrlo rijetko dobijem nekakav odgovor od strane forum populacije. Ili postavljam nezgodna-trivijalna-glupava piranja ili se nekom gadno zamjerih :facepalm . Međutoa, evo odgovora, pa možda nekome i pomogne! Naime, potrebno je u sysctl.conf datoteku, a koja se nalazi u etc direktoriju unijeti sljedeće:

net.core.wmem_max=12582912
net.core.rmem_max=12582912
net.ipv4.tcp_rmem= 10240 87380 12582912
net.ipv4.tcp_wmem= 10240 87380 12582912

Snimiti promjene, napraviti refresh s:

sysctl -p

ili napraviti reboot.

I to je to.

P.S.
Na ovaj način su I/O buffer postavke TCP/IP stacka povećane na 12 Mb!

Re: Online radio stream - fluktuacija brzine reprodukcije

05 ožu 2013, 22:15

Jehonan je napisao/la:Hmmm, baš ne razumijem da vrlo rijetko dobijem nekakav odgovor od strane forum populacije. Ili postavljam nezgodna-trivijalna-glupava piranja ili se nekom gadno zamjerih :facepalm .

Zašto bi se nekome zamjerio? Jednostavno, nitko ne zna odgovor. Ako znam odgovor uvijek napišem, a vjerujem da je i ostalima drago kad pomognu. Inače, dobro je to što kad otkriješ rješenje napišeš odgovor, vjerojatno će nekome pomoći :thumbs

Re: Online radio stream - fluktuacija brzine reprodukcije

05 ožu 2013, 22:32

Eto, hvala na thumbs up! Da, moglo bi mnogima pomoći jer primjetih da mreža općenito radi brže. Inače, koliko sam shvatio, taj "trik" se dosta koristi na serverima kada je potrebno povećati IO propusnost, no opet, kao i u svemu, treba biti umjeren.

P.S. za kolegu drone-a
Vidim da u zadnje vrijeme koristiš Arch. I sam razmišljam o tome. Gledam malo vamo, malo tamo. Reci mi, jel imaš možda, u dvije tri crtice, neke glavne nti vodilje gdje se obično griješi, ili možda čak imaš napisan ili izvor do nekog pametnog tutorijala? Inače, imam relativno jaku, kompletno AMD baziranu konfiguraciju, ako je to bitno.

Re: Online radio stream - fluktuacija brzine reprodukcije

05 ožu 2013, 22:42

Ne znam jesi vidio da imamo recenziju Arch Linuxa.
Za slična pitanja pregledaj naš Arch forum i slobodno ponovo pitaj tamo ako ne nađeš odgovor.

Re: Online radio stream - fluktuacija brzine reprodukcije

05 ožu 2013, 22:43

Jehonan je napisao/la:Hmmm, baš ne razumijem da vrlo rijetko dobijem nekakav odgovor od strane forum populacije. Ili postavljam nezgodna-trivijalna-glupava piranja ili se nekom gadno zamjerih :facepalm .

Kao što je drone već rekao, ako netko zna odgovor će ti brzo javiti.
Vjerojatno imaš teža pitanja pa ti nitko ne zna odgovoriti.
Nisi se sigurno nikom zamjerio. Toga se ne moraš bojati. ;)
Odgovori