Sada je: 29 ožu 2024, 05:56.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pade mi na pamet da pitam ovdje, iako ovaj forum nema baš neke veze sa time. Da li je netko u posjedu nekog od DVD plejera Elit sa USB portom?
Koliko sam vidjeo, svi podržavaju više-manje iste kodeke i containere. Enkodirao sam preko FFMPEG-a videe putem xvid enkodera u .avi container. Koliko mi je jasno, to je jedan od rijetkih koji ovaj DVD plejer podržava.
Naime, zanima me kolika je maksimalna veličina videa, te maksimalni bitrate. Ako tko može da mi kaže bio bih mu zahvalan, jer sam enkodirao 3,6 GB .avi video fajl koji nije mogao učitati. Zastane na učitavanju.
Zadnja izmjena: qwxy; 14 sij 2014, 13:33; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:36
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Arch Compiz|LXQt Debian
Većina DVD/divx playera podržava maximalni bitrate koji je specificiran za home theater, a to bi bilo oko 4500 kbps, ako se dobro sjećam.
Maximalna rezolucija je PAL (720x576 pix), također po mom sjećanju.
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
@Cooleech

Ne znam, ali ovaj moj neće da učita 2737 kb/s. Enkodiram u rezoluciji 640x480 i radi uredno.

EDIT: @Admin/Moderator postao sam u razno jer smatram da ovo baš i nema neke veze sa Linuxom.
EDIT #2: Da budem jasniji, ova dva moja neće da učitaju. Imam dva različita modela.
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:36
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Arch Compiz|LXQt Debian
Ako je to prosječan bitrate, nema jamstva da je limitiran unutar home theater specifikacije. Također, home theater ne podržava GMC i 4MV (tako nekako se zovu). Proguglaj malo specifikaciju. Ako si uključio iti jednu od ove dvije optimizacije, nema vajde što ti je bitrate nizak. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Zanimljiva situacija...
Neće da učita fajl od 3.6 GB, ali hoće dva manja po 1.8 GB. :hmm Znači, do veličine fajla je. Bitrate nema nikakve veze sa ovime.
Hvala ti na pomoći Cooleech. :thmb-up
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 21 srp 2012, 00:36
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Arch Compiz|LXQt Debian
qwxy je napisao/la:Zanimljiva situacija...
Neće da učita fajl od 3.6 GB, ali hoće dva manja po 1.8 GB. :hmm Znači, do veličine fajla je. Bitrate nema nikakve veze sa ovime.
Hvala ti na pomoći Cooleech. :thmb-up

Ako je tako, onda je valjda limitiran na veličinu fajla od 2 GiB. Glupo, no, što je - tu je. :) Provaj stavit drugi firmware u njega. ;)
U suprotnom, drago mi da si dokučio problem. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.