Sada je: 19 tra 2024, 20:57.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,

pokušao sam pretražiti forum ali nisam ništa našao.

Da li je moguće i kako streamati zvuk putem bluetootha sa laptopa.

Tipa, QMMP, Clementine ili neki sličan player, pa stream preko bluetootha?
Nabrzake sam ćirnio u QMMP, s obzirom da njega koristim najviše, nisam vidio nikakav output plugin da ima za to, možda neki drugi playeri to mogu...

Da li netko ima iskustava s time?
Avatar
Postovi: 473
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 tra 2009, 09:33
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Nemam sa tim nikakva iskustva ali me također zanima kako to radi.
Program "BLUEMAN možda može omogućiti to što tražiš.
Obrati pažnju na dio "Verbindung herstellen" i na dio "Headset einrichten".

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 51 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Pozdrav, ma bluetooth i linux ne idu zajedno prema mome iskustvu. Imam bt adapter ugrađen na laptopu koji nikada nisam uspio osposobit. Nabavio sam eksterni koji je radio par puta. Nakon što dodaš više od 1 uređaja sve se zblesira i više ništa ne radi. Danas baš upario bt na stolnom računalu na slušalice (i bilo je zvuka, ali sve s**** nekako, preko telefona radi sve 5 na istim slušalicama), nakon toga upario s telefonom računalo i radilo točno za jedan transfer datoteke. Nakon jednog odspajanja veze opet ne prepoznaje uređaje ni povezuje.
Zadnja izmjena: Daždevnjak; 26 ožu 2016, 23:09; ukupno mijenjano 1 put/a.
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon
Meni je jedino pravio problema na Sabayonu i to pred par godina, kad sam počeo s Linuxom. Nakon toga nije bilo većih problema osim sa Apple periferijom. Trackpad i miš su mi radili, kako i ti navodiš, dok je tipkovnica ipak više slušala. Tako da koju god distru sam probao, uvijek je radilo. Laptop Dell D630. Probano i na Aceru i Sonyu isto bez problema. Koju imaš karticu na laptopu? Probaj ju zamijeniti, kao što sam neki dan ja od broadband 3G i sad radi ko sat.
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Uspio sve složiti danas, spaja mi telefon, ali samo za slanje s kompa na telefon i dijeljenje 3g veze s telefona na net. Sasvim dovoljno za ono što trebam. Također složio sam i zvuk za slušalice. Inicirati se veza mora sa slušalica uvijek i bt mora na računalu biti otkriven. Također prije korištenja pdnosno puštanja muzike mora se u postavkama zvuka naprave promijeniti na hifi audio sa telephone duplex i zvuk je savršen. I sve to sa defaultnim bt programom. Lakše no očekivano. Još ću morati to probati i na laptopu srediti.
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.