Switch to full style
Audio, video, codeci...
Odgovori

MPV player problem

19 ruj 2017, 10:31

Koristim Debian testing i kao što naslov kaže mpv player ne radi. Dogodilo se vjerojatno nakon nekog ažuriranja. Pri pokretanju u terminalu dobijem

Kod:
mpv: relocation error: mpv: symbol av_buffersink_get_hw_frames_ctx, version LIBAVFILTER_6 not defined in file libavfilter.so.6 with link time reference


Svaka pomoć je dobrodošla.

Re: MPV player problem

19 ruj 2017, 11:36

Aj probaj (re)instalirati ffmpeg pa javi kako je prošlo. Usput, jesi to sam kompajlirao ili iz repo?

Re: MPV player problem

19 ruj 2017, 12:22

Iz repoa sam instalirao. FFmpeg je bio zaostali paket iz nepodržanog Debianovog multimedia repoa. To sam uklonio i instalirao ponovno ffmpeg. Sve je ostalo isto. :(

Re: MPV player problem

19 ruj 2017, 13:31

Ok, probaj onda ove pakete reinstalirati: mpv, libavfilter-extra6 i libavfilter6.

Re: MPV player problem

19 ruj 2017, 22:07

Kad instaliram libavfilter-extra6 on deinstalira libavfilter6. Nakon toga instaliram mpv i nakon pokretanja u terminalu dobijem

Kod:
mpv: relocation error: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libavfilter.so.6: symbol av_hwframe_ctx_create_derived, version LIBAVUTIL_55 not defined in file libavutil.so.55 with link time reference

Re: MPV player problem

19 ruj 2017, 23:12

Opet sam imao problema sa zaostalim paketima iz debian multimedia repoa. Nikad više tu nakupinu paketa neću dirati, jer sam okusio samo probleme. Dakle, izbrisao taj libavutil55 i instalirao ga iz službenih repozitorija. To je povuklo za sobom deinstalaciju lijepog broja raznih paketa. Sve ih ponovno instalirao i sada sve radi kako bi i trebalo. Hvala ti, shrike, na savjetima i usmjeravanju.
Odgovori