Sada je: 05 svi 2024, 01:00.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav svima!

Ne znate vi mene, ne znam ni ja vas, ali napravio sam maloprije ovaj plugin... :)

Tek je u začetku te podržava strimanje emisija HRT1 i RTL televizije. Čitava poanta ovog plugina je da spojite računalo na TV, kupite neki daljinski za XBMC i gledate Stankovića kada vam god pukne a ne samo nedjeljom u 2 ;)

Nisam programer, pa je kod grozan, nekomentiran i pun varijabli tipa 'mate' i 'ante' ali na prvu ruku čini mi se da sve radi....

Evo link kako sve to izgleda: http://www.youtube.com/watch?v=ZutiTly1urc

Instalacija: nakon što instalirate xbmc, jednostavno ekstrahirajte http://www.igor-cota.iz.hr/xbmc-plugin-crotv-0.0.1.tar.gz arhivu u ~/.xbmc/plugins/video/ i to je to

Nadam se sutra-preksutra dodat još i podršku za HRT2 strimove, uredit kod i stavit sve na launchpad :idea:
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 lis 2009, 15:48
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Nisam isprobao jos ali :thumbs2 :bravo
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Evo isprobao sam, HRT1 radi dobro ali RTL mi izbacuje neku gresku.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Koristi li tko ovo? Barem da žene zadivi? ;)

Ima sada i napredna druga verzija, može se gledat HTV2 sa njom, kodno ime HLOVERKA

pa pingajte ako oćete da uploadam to jer sam inače fakin lazy dizat se sa netbooka / kauča :D
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 lis 2009, 15:48
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Igor je napisao/la:Koristi li tko ovo? Barem da žene zadivi? ;)

Ima sada i napredna druga verzija, može se gledat HTV2 sa njom, kodno ime HLOVERKA

pa pingajte ako oćete da uploadam to jer sam inače fakin lazy dizat se sa netbooka / kauča :D

Pa uploadaj negdje i daj link, nije na odmet :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
[quote="Igor"

jednostavno ekstrahirajte http://www.igor-cota.iz.hr/xbmc-plugin-crotv-0.0.1.tar.gz arhivu u ~/.xbmc/plugins/video/ i to je to

[/quote]

e to jednostavno mene muci u linuxu :oops:
skinuo sam xbmc-plugin-crotv-0.0.1.tar.gz i sta sada? to sam skinuo u mapu downloads i kako dalje?ako moze netko da mi pokaze korak po korak nesto poput [ovoga] ;) ili ako je moguce jos vise-slikom :)
xbmc sam instalirao.....
Avatar
Postovi: 860
Postovi: 860
Pridružen/a: 12 pro 2009, 23:29
Lokacija: bjelovar
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: ubuntu 10.04.
Nemoj dat da te muči Charuga, muči ti malo njega :)
Nema slike ali vizualiziraj :D

Skinuo si komprimiranu arhivu to vidiš po tome što datoteka ima ekstenziju .tar.gz. To ti je isto ko na windowsima one .rar ili .zip datoteke. To znači da je prvo trebaš otpakirati.

1. desni klik miša i Raspakiraj ovdje ili otvori terminal u direktoriju di si skinuo arhivu i upiši
Kod: Označi sve
tar xzf ime-paketa



2. Nakon toga kopiraj sadržaj datoteke koju si dobio u folder ~/.xbmc/plugins/video/

Kad vidiš ovu crticu ~ znaš da se podrazumjeva tvoj /home/charuga/ direktorij, to ti je ko da piše /home/charuga/.xbmc/plugins/video/ a ova . ispred .xbmc znaći da se radi o skrivenom direktoriju (stisni ctrl + h) da vidiš skrivene direktorije

Za kopiranje upotrijebi ili miša ili terminal
Otvori terminal u folderu koji si raspakirao i utipkaj
ova naredba govori da se kopira "cp" direktorij "-r" svi direktoriji " * " u direktorij ~/.xbmc/plugins/video/
Kod: Označi sve
cp  -r  *  ~/.xbmc/plugins/video/

a ova druga radi isto samo se ne odnosi na direktorije nego na datoteke
Kod: Označi sve
cp   *  ~/.xbmc/plugins/video/
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
evo gac :arrow: http://www.igor-cota.iz.hr/xbmc-plugin-crotv-0.0.2.tar.gz

dakle samo pratite gornji link i madoneove ekstenzivne upute :)

kvarna podrška za RTL televiziju maknuta je iz ove verzije, nije da će ikome nedostajati, ali čisto da se dva juzera ne iznenade previše :D
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 lis 2009, 15:48
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
@Igor
Jel možeš reuploadat link?
People say nothing is impossible. But I do nothing every day.
Avatar
Postovi: 1225
Postovi: 1225
Pridružen/a: 22 lip 2009, 23:04
Lokacija: Katoličke Čaire
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Archlinux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.