Sada je: 12 kol 2020, 19:47.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozz
Kao što naslov kaže, koji preglednik slika koristite?
Ja npr. nisam obraćao pozornost kojim sam programom pregledavao, dok nisam naišao na ovaj F-Spot Photo Menager koji dođe uz Sabayon 5, koji je inače katastrofalan. Naime nema opciju ili je ja bar ne vidim, samo da prebaci na iduću sliku u albumu, ima opcija rotate, bla bla, ali nigdje opcije Next :S

Preporučite neki

Hvala
Dropbox reg. se i dobivaš 2GB odmah, a +250MB dobivamo i ti i ja ako se regaš preko ovog linka
How to

LastFM grupa LINUXZASVE join us
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
gqview mi je najbolji program, ima neki acdsee 2.x look&feel. Malen, radi samo ono što treba (prikazuej slike) i to je super. Duboko preporučam, a pogledaj i pod opcije, može jako lijepo izgladiti sliku kod zooma.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 277 puta
Spol: Y
Trenutacno u kde-u koristim Gwenview, skroz je dobar... ima lijepi fullscreen sa menijem koji se spusta :)

http://gwenview.sourceforge.net/
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
KDE4 ima odličan Gwenview kojim se mogu raditi manji zahvati na fotografiji. Na GNOME-u koristim gThumb, jer Eye of GNOME ne podržava animirani GIF.
Ni Mirage nije loš.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
mirage i feh. feh je genijalan stvarno
Primio/la zahvalu: 23 puta
gThumb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
shrike je napisao/la:gqview mi je najbolji program, ima neki acdsee 2.x look&feel. Malen, radi samo ono što treba (prikazuej slike) i to je super. Duboko preporučam, a pogledaj i pod opcije, može jako lijepo izgladiti sliku kod zooma.

+1 GQView

Usput, F-spot nije (primarno) preglednik. Čudilo bi me da neka distra dolazi samo s njime.
jjj
nov sam na ovom forumu pa ne bih htio puno sarati bez veze stoga se ispricavam unaprijed :)
naslov ovoga posta je kojim programom....pa bih htio upitati nesto slicno,ali ne radi se o slikama.
rijec je o muzici.zanima me sa kojim programom je moguce skidati muziku sa youtubea,naime na windozima ima program koji se zove free studio manager i sa kojim je vrlo jednostavno skidanje pjesama,znaci samo pjesama ali i mogucnost skidanja cijeloga videa.
posto vidim da linux ima velike mogucnosti u svim podrucjima ,zanima me kako se zove jedan takav program.
isto tako me zanima da li ima neki program koji radi konvertiranje videa (poputr Ojo soft total converter u windozima).
ako ima na forumu dio o tome molio bih da me se upozori i pokaze na to ;)
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Spol: m
charuga je napisao/la:nov sam na ovom forumu pa ne bih htio puno sarati bez veze stoga se ispricavam unaprijed :)
naslov ovoga posta je kojim programom....pa bih htio upitati nesto slicno,ali ne radi se o slikama.
rijec je o muzici.zanima me sa kojim programom je moguce skidati muziku sa youtubea,naime na windozima ima program koji se zove free studio manager i sa kojim je vrlo jednostavno skidanje pjesama,znaci samo pjesama ali i mogucnost skidanja cijeloga videa.
posto vidim da linux ima velike mogucnosti u svim podrucjima ,zanima me kako se zove jedan takav program.
isto tako me zanima da li ima neki program koji radi konvertiranje videa (poputr Ojo soft total converter u windozima).
ako ima na forumu dio o tome molio bih da me se upozori i pokaze na to ;)

Pozdrav i dobro došao na forum.
Ja koristim Firefox plugin Video DownloadHelper za skidanje videa s yutubea.
Može skidati i sa većine drugih stranica koje imaju flash video.
On ti isto tako omogućava i konverziju videa kojeg skidaš, kao i skidanje samo mp3 zvuka.
Postoji i pytube video konverter koji isto tako može skidati youtube video, kao i raditi manje konverzije. Ali, zna biti malko bugovit.
Što se tiče programa za obradu videa, moj favorit je Handbrake, ali postoji dosta programa od kojih ima i gotovo profesionalnih alata (Avidemux, Kdenlive, Cinelerra)
Uglavnom, ako te zanimaju programi, odi na Download rubriku portala.
Tamo imaš nekoliko stotina kvalitetnih programa za različite kategorije.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
hvala suko puno ;)
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Spol: m

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.