Sada je: 25 tra 2024, 01:06.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Stvarno super dao si si truda.
I daljinac svemirski.....

Šta je skupo to rezanje pleksija ili nemaš vremena ?
Kako kontroliraš ventilatore ? Sve preko 1100 rpm stvara buku ?
Možda bi ti bila dovoljna grafička neka bez coolera, da ne moraš sve nadograđivat.
Nađi/posudi neku pa probaj prije nego se baciš u šoping...

Jesi sam radio kutiju ili si nešto upotrijebio, kad sam je vidio prvo na što me asocirala je na neki zvučnik ali on ne bi bio dovoljno dubok......

Dobro si rekao na potrošnju treba pazit, ima procesora (recimo Athlon 64 X2 3800+ EE SFF) i po 35W koji bi bili dovoljno jaki a ne se zeznut sa nekim preko 100W.... to ti je 3-4 puta razlika u potrošnji...... pa ti vidi
Skoro da ti nuklearka treba za njega :D
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
madone je napisao/la:Stvarno super dao si si truda.
I daljinac svemirski.....

Tnx, a daljinac je super što podržava tzv. Aktivnosti - npr. imam aktivnost gledanje TV-a: on pogasi sve upaljene uređaje i ostavi upaljen samo TV, ili aktivnost Internet+radio (koja pali radio i TV i otvara browser) ili aktivnost MaxTV gdje gasi sve nepotrebne uređaje i pali MaxTV. Tako da s vremenom zaboraviš da zapravo imaš više različitih uređaja s kojima upravljaš, a ne samo jedan...

Šta je skupo to rezanje pleksija ili nemaš vremena ?

Nemam vremena (treba precizno izmjeriti svaki otvor i to nacrtati - što već jesam napravio ali trebam još provjeriti jednom)...

Kako kontroliraš ventilatore ? Sve preko 1100 rpm stvara buku ?

Ovi ventilatori na kućištu se ne čuju ništa (~800 rpm), a za procesor treba bit malo navrnut jer se radi o Prescottu :oops: (ali u pravilu se ne čuje ako ne pogasim sve u sobi i približim se kućištu).

Možda bi ti bila dovoljna grafička neka bez coolera, da ne moraš sve nadograđivat.
Nađi/posudi neku pa probaj prije nego se baciš u šoping...

Imao sam u startu grafičku s pasivnim (Radeon9600Pro), ali je davno prdnula, no nova nije baš glasna (R9550) - najglasniji ventilatori su na CPU-u i napajanju.

Jesi sam radio kutiju ili si nešto upotrijebio, kad sam je vidio prvo na što me asocirala je na neki zvučnik ali on ne bi bio dovoljno dubok......
Kutiju sam napravio od crnih iverica za police :mrgreen: i dao sam da mi odmah narežu to na dimenzije stranica kutije, a rupe za ventilatore/kartice/DVD i ostale finese sam sam napravio te na kraju sve sklopio u vrlo čvrstu, ali dosta tešku kutiju (prednost teške kutije je što nema vibracija od diskova i drugih komponenata!).

U HR nisam nigdje našao 5.25" čitač memorijskih kartica s USB utorima i ekranom, pa sam sadašnji bio naručio za $15 iz Hong Konga :lol:

U pravilu, koliko sam truda i vremena uložio u to kućište - vjerujem da se više isplati kupiti gotovo novo za 1000+ kuna rofl No to sam u startu shvatio kao izazov, pa mi je sad na kraju ostalo zadovoljstvo kojeg možda ne bi bilo da sam kupio gotov HTPC.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:Ovi ventilatori na kućištu se ne čuju ništa (~800 rpm), a za procesor treba bit malo navrnut jer se radi o Prescottu :oops: (ali u pravilu se ne čuje ako ne pogasim sve u sobi i približim se kućištu).


A di si baš na njega nabasao. taj CPU je parna lokomotiva kolko se grije (imam ga kod sina u mašini) No tam imam i SonicTower sa velikim ventom koji se gotovo ništa ne čuje. JEdino kaj je taj hladnjak velik ko neboder, ali ako bi spustio brzinu CPU-a, možda bi prošao sa jednim takvim masivnim pasivnjakom?
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
4ndY je napisao/la:U pravilu, koliko sam truda i vremena uložio u to kućište - vjerujem da se više isplati kupiti gotovo novo za 1000+ kuna rofl


Svejedno je cool imati home made kućno kino.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Grof je napisao/la:A di si baš na njega nabasao. taj CPU je parna lokomotiva kolko se grije (imam ga kod sina u mašini) No tam imam i SonicTower sa velikim ventom koji se gotovo ništa ne čuje. JEdino kaj je taj hladnjak velik ko neboder, ali ako bi spustio brzinu CPU-a, možda bi prošao sa jednim takvim masivnim pasivnjakom?


Kućište je limitirano visinom (zbog visine police), tako da visoki hladnjaci na CPU-u otpadaju, a smanjivanje takta procesora bi još više degradiralo ionako nategnute performanse za dekofiranje/enkodiranje videa. Tu jednostavno treba ići novi CPU s novom matičnom, ramom, grafičkom i napajanjem, jer s ovim 5+ godina starim računalom se ne može ići baš daleko, barem ne u ulozi HTPC-a.

Ukućani HTPC najviše koriste za surfanje Internetom (čitanje portala i sl.), gledanje filmova i TV-a (iako manje zbog programa MAXtv-a), slušanje glazbe i gledanje fotoalbuma.

Ono što bi bilo jako cool da se programi MAXtv-a mogu prebaciti na MytTV, ali je to teško komotno ostvarivo jer T-com zahtjeva autorizaciju svakih par sati od strane MAXtv uređaja koji bi bio izbačen iz takvog postava (jer bi LAN kabel za MAXtv direktno išao u kompjuter).
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:Ono što bi bilo jako cool da se programi MAXtv-a mogu prebaciti na MytTV, ali je to teško komotno ostvarivo jer T-com zahtjeva autorizaciju svakih par sati od strane MAXtv uređaja koji bi bio izbačen iz takvog postava (jer bi LAN kabel za MAXtv direktno išao u kompjuter).

Eh, kad bi se nekako u virtualnoj mašini mogao pokrenut sw od MaxTV.... :misli
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
Ovo predobro izgleda :thumbs

Pitanjce, dali sa ovim OS-om ti mozes u pozadini instalirati npr PES (pitam jer ce bratu i meni tako neto pasti na pamet) ili neku drugu igricu pa igrati?

E i kad uzimas daljinski, treba na nesto posebno obratiti pozornost i imas kakvu preporuku?
hvala
carpe diem
Avatar
Postovi: 334
Postovi: 334
Pridružen/a: 30 tra 2008, 13:14
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint 13 x64, win 7 64
coccolino je napisao/la:Ovo predobro izgleda :thumbs

Pitanjce, dali sa ovim OS-om ti mozes u pozadini instalirati npr PES (pitam jer ce bratu i meni tako neto pasti na pamet) ili neku drugu igricu pa igrati?

Pa to je Linux, ako PES radi u Wineu onda možeš, ako ne... onda dualboot kava

coccolino je napisao/la:E i kad uzimas daljinski, treba na nesto posebno obratiti pozornost i imas kakvu preporuku?

Rad daljinskog pod Linuxom omogućuje lirc. Kako lirc podržava gotovo svaki infracrveni daljinski (može "učiti" IR kodove), čini se da tu nema problema. Međutim ono što je problematično nabava je IR prijemnika kojeg ja nisam uspio nigdje u HR zasebno kupiti. Radi toga mogućnosti su sljedeće:
1) kupovina daljinskog za računalo koji dolazi zajedno s IR ili radio prijemnikom (ono što sam čitao, najbolje što možeš kupiti ti je Gyration koji je ujedno i "zračni" miš, ali je taj i papreno skup; ostali su ti u pravilu stadardni MCE daljinci (Media Center) kojih ima po svim cijenama na eBayu, ali mislim i kod nas);
2) kupovina ili izrada IR prijemnika i korištenje bilo kojeg daljinskog (kojeg već imaš ili kojeg namjeravaš kupiti) - ta solucija daje ti više komfora pri izboru daljinskog, pogotovo jer možeš birati i univerzalce, a oni su zbilja cool za ovakve stvari.

Ja sam odabrao ovu drugu varijantu - izradio sam IR prijemnik i kupio Logitechov univerzalac. Zašto Logitechov? Kod nas ih ima za kupiti i vrlo su moćni. Jedinu zamjerku koju ja imam na svom je loša plastika (to je za mene dosta velik minus :thumbs_down ), no da se živjeti s time 8-)

Znači u pravilu ide bilo koji daljinski, no za veći komfor najbolje je uzeti što bolji univerzalac :zvizdi
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Imam kod kuće HTPC od softvera archlinux kao osnova XBMC kao multimedijalni player, od hardvera GF 8500, 320GB HDD, C2D e2200 procesor daljinac logitech UltraX i sve savršeno radi stucise
Postovi: 129
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 kol 2008, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Arch
Pozdrav,
Sastavio sam HTPC sa sljedoćim komponentama
Matrična asus AT510nt-i itx pasivno hlađenje, 2 gb ram, ssd 64 gb, slim dvd a sve sposloženo u mini itx kučište.
sve je spojeno na LG led TV preko HDMI-a a audio optičkim na Panasonic reciver.
HD prolazi ok ali nakon sat vremena pasivno hlađenje nije dovoljno. Dakle bez ventilatora ništa.
Daljinski sam mislio riješiti kupivši DVB-T, DVB-S PCI-e karticu od AverMedie ali neugodno sam se iznenadio kad je matrična nije vidjela. Slot na matričnoj je PCI-e x4 a kartica PCI-e x1 što bi po meni trebalo funkcionirati.
Tražio sam po netu i našao samo jedan post koji kaže da je najvjerovatnije stvar do biosa. Ako je ovo istina onda je to katastrofa.
Ako neko ima nekakvu drugu informaciju ili riješenje bio bi zahvalan za pomoć.
Od os-a i app probao Arch s mythtv, Mythbuntu i Win7 (zbog origigi drivera koji su došli s pločom) s XBMC-om
Još jednom pozdrav i hvala
Avatar
Postovi: 29
Postovi: 29
Pridružen/a: 22 ruj 2009, 23:37
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch + KDE 4.5.2

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.