Sada je: 16 tra 2024, 18:59.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

dalmos je napisao/la:Od os-a i app probao Arch s mythtv, Mythbuntu i Win7 (zbog origigi drivera koji su došli s pločom) s XBMC-om
Još jednom pozdrav i hvala


Daj reci koji ti OS se na kraju pokazao kao najbolje rješenje i zašto (odnosno zašto ostali nisu?)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Što da ti kažem, sve ima svoje prednosti i mane.
Arch volim zbog toga što direktno iz X diže u Mythtv. Bez ostalih dodataka. Po meni bi mediacentar trebao biti to. Samo se treba malo pomučiti oko insalacije.
Mythbuntu zbog jednostavnosti insalacije. Bootaš ga sa štika, odgovoriš na par pitanja i to je to. Gratis dobiješ Xface :D
Razlika između njih je jedino što se Arch brže izboota, a nakon toga nisam primjetio bitne razlike u Mythtv-u.
XBMC imam trenutno instaliran i to s Win7. Vizualno mi se sviđa i brz je. Puno add-onsa za video streaming a trenutno bez DVB-T,S tunera jedino to mogu koristiti.
Baš sam sinoć naišao na Jupiter Broadcasting unutar kojega se nalazi Linux Action show. Puno videa o linuxu i srodnim temama.
Kad riješim tuner vjerovatno prelazim na Myth, iako i Xbmc ima plugin za myth backend.

Napominjem da su sve ovo iskustva od četiri dana korištenja htpc-a.

Pozdrav
Avatar
Postovi: 29
Postovi: 29
Pridružen/a: 22 ruj 2009, 23:37
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch + KDE 4.5.2
Da se ne zafrkavam sa driverima na HTPC-u koji sam sastavio reko isprobaj Win 7 na svom kompu.
Pošto na svom kompu nisam uspio sa win 7-om pokrenuti S-Video da mi proradi sopak .

Pa sam razmišljao na HTPC stavit Ubuntu na "njega". Moje pitanj je rofl :

Da li na Ubuntu normalno radi opcija S-video izlaz na TV. Tv je stari CRT. Ja imam 7-pinski S-video koji opet se "račva u činčeve" pa na njega spajam kompzitni kabel ( ruga_se onaj žuti).....

Kartica u kompu je ATI 3850.
Postovi: 71
Postovi: 71
Pridružen/a: 03 ruj 2009, 09:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubutnu 23.40
bosanac je napisao/la:Da se ne zafrkavam sa driverima na HTPC-u koji sam sastavio reko isprobaj Win 7 na svom kompu.
Pošto na svom kompu nisam uspio sa win 7-om pokrenuti S-Video da mi proradi sopak .

Pa sam razmišljao na HTPC stavit Ubuntu na "njega". Moje pitanj je rofl :

Da li na Ubuntu normalno radi opcija S-video izlaz na TV. Tv je stari CRT. Ja imam 7-pinski S-video koji opet se "račva u činčeve" pa na njega spajam kompzitni kabel ( ruga_se onaj žuti).....

Kartica u kompu je ATI 3850.


Ako je suditi po ovoj stranici, odgovor je da - S-video, odnosno TV-out je podržan sa slobodnim driverima. Sretno ;)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Pozdrav

Pitam ovdije da ne otvaram novu temu. Usko je vezano.
Zanima me u cemu je problem s XBMC-om jer kad ucitavam muziku jednostavno komp zablokira. I nema sanse da se moze izaci iz programa ili nesto slicni. Uvijek moram ugasit komp na gumb na kucistu. pozz
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 29 tra 2012, 16:33
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Možeš sa ctrl+alt+F1 u konzolu pa restartat gdm ?
Pogledaj log fileove od xbmca i ostale..
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
Moj HTPC, vec sam ga negdje opisivao.

Intel Core 2 Duo E7500 2,93 GHz
4GB DDRIII
Gigabyte maticna (sad ne znam tocno koja) sam D-SUB, DVI i HDMI
HDD 1TB 7200rpm
Dlink WLAN
Windows 7

Koristim Team Mediaportal - http://www.team-mediaportal.com/

Hrpa pluginova, stalno se razvijaju novi. Ma divota.

Evo bas sam danas instalirao Web Browser plugin. Super je. Surfas sa daljincem. Linkovi se prikazuju kao i u luakitu, tako da samo ukucas broj i stisnes enter i otvaras link.

E da, ima u gapless audio po defaultu :D
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
max360se je napisao/la:Moj HTPC, vec sam ga negdje opisivao.

Intel Core 2 Duo E7500 2,93 GHz
4GB DDRIII
Gigabyte maticna (sad ne znam tocno koja) sam D-SUB, DVI i HDMI
HDD 1TB 7200rpm
Dlink WLAN
Windows 7

Koristim Team Mediaportal - http://www.team-mediaportal.com/

Hrpa pluginova, stalno se razvijaju novi. Ma divota.

Evo bas sam danas instalirao Web Browser plugin. Super je. Surfas sa daljincem. Linkovi se prikazuju kao i u luakitu, tako da samo ukucas broj i stisnes enter i otvaras link.

E da, ima u gapless audio po defaultu :D

Jesi koristio XBMC? Ako da, može li kakva usporedba sa Mediaportalom? Zašto si baš njega odabrao?

XBMC mi se svidio jer ima puno pluginova, zanimljive teme, relativno jednostavno podešavanje (jedino problemi oko zvuka nekad). Volim gledati sport pa me spase pluginovi tipa Veetle ili SportsDevil. Titlovi se lako skidaju,lagano se umrežio sa ostalim računalima u kućanstvu i bez problema pokreće i 1080p :)
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
Ne koristim XBMC jer mi i TV ide preko ovoga. Neki dan sam probao podesiti Mediaportal kao backend, a XBMC kao frontend, ali nesto je ekipa iz XBMC zeznula i TV server se nije htio startati.

Uzeo sam Mediaportal jer je jednostavan, lako prosiriv, vidljivo se razvija i aplikacija i pluginovi. Isto bez problema pokrece 1080p, s tim da moram prekopirat video na sam uredjaj jer je spojen preko wirelessa pa nema dovoljno veliku brzinu prijenosa za streamanje 1080p video zapisa velicine 7+ GB.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Aha, super, hvala. Budem probao, baš me zanima ;)
Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.