Sada je: 04 srp 2020, 20:25.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

max360se je napisao/la:@drone
Imas pravo, nisam rekao da tema ne zanima, nego to sto netko (u ovom slucaju ja) posta nesto za Win, pa takve postove onda preskoci. Ne ljutim se, samo odgovaram.

Eh, nije uvijek lako preskakati, često je lakše sjesti ili leći (na temu u ovom slučaju) :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
E tu ti ne mogu pomoci
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OK. Onda računam na tebe Max.
Ja ću odraditi XBMC ovih dana. Ako bude sreće ovaj vikend.
Ti kad završiš ispite napravi svoj Media Portal.

Inače, otkad si mi dao onaj link za Android XBMC daljinski skroz sam si poštelao svoj HTPC. Lijepo složio pluginove za titlove, Youtube, Jupiter broadcasting, poštimao sliku i centrirao na TV-u, složio zvučnike u sobi. A daljinac radi ko podmazan. Stvarno vrhunska stvar imati tako jedan HTPC. Ne znam kako sam prije mogao bez toga. ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Baš mi je drago :D
Ma HTPC je super stvar, a ako ne koristis TV karticu i ako ne gledas HD filmove, mozes i starije P4 racunalo upogodint za to.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Koliko je god pohvalno da si je ekipa iza Media Portala dala truda, mislim da ih ne možemo podržati što koriste i promoviraju vlasničke tehnologije i platforme. Da je multiplaformski - ok, ali ovako - za mene je to potpuni promašaj jer se ljude i dalje drži na vlasničkoj platformi koja ograničava korisnika u ključnim slobodama.

Jednostavno je argument da je nešto slobodan softver daleko jači od toga da ne možeš izabrati TV karticu koja radi s Linuxom ili da X-i "ne valjaju". Kao da kažeš da je u zatvoru bolje nego na slobodi jer imaš bolji grah u zatvorskoj menzi i imaš teretanu u kojoj možeš birati od 20-ak različitih sprava, dok kod kuće, na slobodi, imaš samo sobni bicikl.

Oprosti na mom "ekstemizmu", ali jako je bitno za shvatiti da je poanta slobodnog softvera u tome što je superioran vlasničkom u toj kategoriji. A zašto je kategorija "slobode" bitnija od svih tehničkih specifičnosti i praktičnosti? Zato što će ona preodrediti daljnja kretanja i razvoj društva. Brži 3D efekti ili Far Cry 5 na GNU/Linuxu neće pomoći društvu da prebrodi današnje i buduće probleme, dok transparentnost, decentraliziranost, nemogućnost jednostavne kontrole tehnologija u svakodnevnoj upotrebi koje sve više utječu na današnje društvo itekako hoće. Inzistiranje na slobodnom softveru borba je za budućnost u kojem će postojati nada da ne budemo robovi onih na vrhu gdje će demokracija i svakodnevna sloboda biti samo iluzija u nekom vlasničkom virtualnom svijetu nalik na Facebookov FarmVille.

Možda vam se čini da smo mi irelevantni u takvim procesima... možda jesmo, ali onda se možemo odmah predati i opijati jer ionako sve osuđeno na crnu budućnost.... zašto bi onda pisao ikakav tutorial ili iskustva u korištenju tog Media Portala kad ionako to nema nikakvog smisla.

8-)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Da ti imas stajaliste kao i Stallman. Ja sam vise za Open Souce i vlasnicki software me ne smeta. Smatram da treba koristiti i jedno i drugo, te da u praksi treba koristiti ono sto radi, a ne nesto sa cim ces se svako toliko zezati ili izgubiti puno vremena to podesavajuci.

max360se je napisao/la:Da ti imas stajaliste kao i Stallman. Ja sam vise za Open Souce i vlasnicki software me ne smeta. Smatram da treba koristiti i jedno i drugo, te da u praksi treba koristiti ono sto radi, a ne nesto sa cim ces se svako toliko zezati ili izgubiti puno vremena to podesavajuci.

:facepalm

Gledaj to ovako, ako si uzoran građanin (društveno koristan), onda ćeš koristiti slobodan softver, ako te baš boli ona stvar za društvo i sve ostalo, pa time i budućnost tvoje djece - onda ćeš raditi što ti je jednostavnije i ugodnije. Npr. nemoj baciti smeće u kantu za smeće nego ga baci bilo gdje, na travu, na pločnik, odvezi ga u šumu... ionako je to jednostavnije nego ga čuvati i baciti tek kad nađeš kantu ili odvezeš na odlagalište.

Kako bi nam svima bilo ugodnije i ljepše na ovom svijetu treba širiti svijest i obrazovati ljude oko sebe da čine isto jer ignorancija vodi samo u primitivizam i dekadenciju.

Već u ovom trenu možeš napraviti prvi korak i ne pisati tutorial o Media Portalu koji nužno koristi vlasnički softver... Znači, čak ne moraš i "izgubiti puno vremena" da bi bio društveno koristan :zvizdi
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Ma nije mi pisanje tutorijala o Mediaportalu gubitak vremena, niti dugo traje. Sama instalacija i podesavanje je gotovo za nekih pol sata kad sve znas sto ti treba.

nije u tome poanta...
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Znam

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.