Sada je: 29 ožu 2024, 06:46.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

radi, ali da nema tako nesto implementiranu u neki player
Postovi: 91
Postovi: 91
Pridružen/a: 08 lip 2011, 15:47
Lokacija: BIH, Tomislavgrad
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux Backtrack 5 KDE
bajro17 je napisao/la:Izvnite ljudi sto sam zapoceo ovakvu raspravu :), meni je trebao subdownloader ali me zanima imal ijedan player kao sto je bsplayer na windowsu za trazenje titlova. I zanima me da nebih sada otvarao novu temu sto mi na Mintu nema da aktiviram efekte kad kliknem na change desktop background. Ili je bolje da predjem na neki drugi linux tek sam pocetnik

pa bio sam ti odgovorio, dakle umplayer

odeš na Subtitles > Find subtitles on OpenSubtitles.org ...
dakle ista baza s koje vuče i Subdownloader
People say nothing is impossible. But I do nothing every day.
Avatar
Postovi: 1225
Postovi: 1225
Pridružen/a: 22 lip 2009, 23:04
Lokacija: Katoličke Čaire
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Totem može da povuče titl, samo mu se doda plugin, pošto vidim da koristiš Mint.
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 06 lip 2009, 16:02
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: pratim Ubuntu
Meni titlovi ne rade u Totemu, a na prokletom VLC-u mi zvuk kasni i to ne samo na 720p nego i na običnim snimkama..
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Avatar
Postovi: 959
Postovi: 959
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10 /Windows 8.1
mplayer?
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE
Stavio sam si SMPlayer iz i na njemu mi je ok. Čak i titlovi imaju čćđ i š..
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Avatar
Postovi: 959
Postovi: 959
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10 /Windows 8.1
iForce je napisao/la:Stavio sam si SMPlayer iz i na njemu mi je ok. Čak i titlovi imaju čćđ i š..

u svakom playeru ima čćžđš samo treba namjestiti
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zole052 je napisao/la:
iForce je napisao/la:Stavio sam si SMPlayer iz i na njemu mi je ok. Čak i titlovi imaju čćđ i š..

u svakom playeru ima čćžđš samo treba namjestiti


Ma znam.
U ovome sam samo odabrao Croatia pod titlovi i odmah radi. Živjela jednostavnost! :D
Zadnja izmjena: iForce; 26 kol 2011, 09:45; ukupno mijenjano 1 put/a.
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Avatar
Postovi: 959
Postovi: 959
Pridružen/a: 02 stu 2010, 15:14
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10 /Windows 8.1
U totemu staviš kodiranje titlova u Centralno-Europsko > Windows-1250 i problem riješen. :)
Inače, SMPlayer je daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko bolji player, PMM (eng. IMO).
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
da i meni se čini da si u pravu @Coolech, a to podešenje naravno vrijedi i za SMPlayer koji preporučam kao player za Hrvatske titlove i to ide ovako u SMPlayeru:
Alatna traka>Preferences>Subtitles>Default subtitle encoding-->Slavic/Central European Windows(CP-1250) i to sve iz menija..i sva naša slova su prikazana ispravno čćšđž

druga uočena prednost u SMPlayeru,je da pauziram film sa titlom na ekranu i mijenjam encoding titlova dok mi se titlovi ne prikažu ispravno..

Titlovi se iz menija mogu i ubrzavati i usporavati,ako slučajno nisu dobro sinkronizirani sa filmom,odnosno zvukom.

Naravno i ostali playeri se mogu podesiti,ali SMPlayer nakon dugo traženja mi se čini kao jedina dostojna zamjena za BSPlayer u Windowzima(,a koristio sam i Totem,i VLC,i Kaffeine)

UMPlayer i SMplayer su poboljšanja za MPlayer...preporučujem SMPlayer radi jednostavnosti ali i mogučnosti od kojih bi možda bilo najinteresantnije istaknuti (u duhu teme) da kad korisnik zatvori film pa i ugasi kompjuter, drugi puta kad pokrene SMPlayer može se nastaviti gledati od kuda se stalo,makar u medjuvremenu se pogledalo nešto drugo.. i to sa istim svim podešenim stavkama (ako se podešavalo)
i to i iz alatne trake ili desni klik na ekranu i Open>Recent files..

i da naravno SMPlayer otvara automatski titlove ako su u istom folderu kao i film i sa istim imenom...ali može otvoriti i titlove koji nemaju isti naziv kao i film uz uvijet da su u istom direktoriju ako tako izaberete u postavkama..

ali može pronaći i titlove na internetu i skinuti ih..(pokreće se java aplikacija,izgleda je po defaultu uvijet da Java bude instalirana,što osobno smatram manom)

i što je najbitnije meni > >mogu podesiti u tijeku filma veličinu titlova..

(ali zato što pamti poziciju,mijenjam ja i audio i video kodeke,i ostale postavke dok si ne ugodim još više oku i uhu,ovisno o vrsti kodiranja filma,ali to je izvan teme titlovi..ali može se tako dobiti trodimenzionalnost titlova,osjenčenje ruba titlova itd..i to skoro sve kroz GUI)

zato preporuka SMPlayer kao jednostavan player za Hrvatske titlove i download Hrvatskih titlova (i močan jer nijanse su u pitanju kad se usporedjuje sa VLC playerom po mogučnostima)

nisam neki fanboy određenog playera,uvijek sam u potrazi za boljim,pa tako Kaffeine player držim radi autoscana i dvb-t & dvb-s, VLCplayer radi streamanja(navika),a dobar je i za rip, a SMPlayer prvenstveno radi titlova ..i u biti na njemu gledam sada najčešće.(najbrže i najjednostavnije si ugodim sliku oku(druga navika,ništa na default! :facepalm )

P.S. ne zaboravite i napraviti Upload vaših titlova jer poanta je u dijeljenju...tih mizernih par Kilobajta koje želite naći i downloadirati kao Titlove,netko je za Vas uploadao tamo.. napravite i Vi Upload svojih Hrvatskih titlova...
Postovi: 12
Postovi: 12
Pridružen/a: 19 lip 2011, 00:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 12.10 Unity GDM

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.