Sada je: 02 tra 2020, 10:16.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Neznam dali je pravo mjesto za post, pa se ispricavam ako nije.

Prije par dana instalirala sam Linux Mint, ali bez dualboota sa Windowsima. Moji se teško prilagođavaju, a ja nezelim opet preć na Win, pa vas molim za pomoć. Usb stick, jednostavno u autu ne očitava mp3 koji je skinut sa neta pod linuxom i stavljeno na stik isto pod linuxom. One pjesme koje su na stiku od prije, dok sam imala Windowse rade normalno.

Još da napomenem da Linux normalno vidi te fajlove na stiku i pjesme su ok, ispravne, ali u autu folder prikazuje kao prazan.

Hvala vam unaprijed, jer vjerujem da ima neko rjesenje i vjerujem da mozemo zivjet bez Windowsa.

Pozz
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
koji ti je filesystem na usb-u? mislim da bi ti rješenje moglo biti kopiranje sve te muzike u neki folder na kompu, formatiranje usb-a u fat32 i vraćanje muzike na njega ;)
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Spol: M
Shicy je napisao/la:koji ti je filesystem na usb-u? mislim da bi ti rješenje moglo biti kopiranje sve te muzike u neki folder na kompu, formatiranje usb-a u fat32 i vraćanje muzike na njega ;)

Ako neke pjesme rade znači da je FS ok, osim ako nema više particija.
Kod: Označi sve
sudo fdisk -l
će nam reći

Sigurna da su te pjesme u formatu kojega podržava autoradio? Probaj kopirati neke za koje si sigurna da rade/su radile 100%.
▓▒░░▒▓╚╩══╦╧═══╨─
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Sigurnije
Kod: Označi sve
sudo blkid
jer fdisk ako se krivo ukuca moze formatirati disk.
Ako ti nije jasno kad ovo ukucas, daj ono sto ispise ovdje.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
nera076 je napisao/la:Neznam dali je pravo mjesto za post, pa se ispricavam ako nije.

Prije par dana instalirala sam Linux Mint, ali bez dualboota sa Windowsima. Moji se teško prilagođavaju, a ja nezelim opet preć na Win, pa vas molim za pomoć. Usb stick, jednostavno u autu ne očitava mp3 koji je skinut sa neta pod linuxom i stavljeno na stik isto pod linuxom. One pjesme koje su na stiku od prije, dok sam imala Windowse rade normalno.

Još da napomenem da Linux normalno vidi te fajlove na stiku i pjesme su ok, ispravne, ali u autu folder prikazuje kao prazan.

Hvala vam unaprijed, jer vjerujem da ima neko rjesenje i vjerujem da mozemo zivjet bez Windowsa.

Pozz

Po meni je 100% u pitanju ono što je shicy već napisao, a to je filesystem koji autoradio ne prepoznaje (vrlo vjerovatno ext2). Dakle, napravi kao što ti je shicy rekao - formatiraj usb stik na fat32, osiguraj se da ti je to jedina particija na stiku i problem bi trebao nestati. ;)
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 267 puta
Primio/la zahvalu: 328 puta
Mislim da te pjesme koji si skinula sa neta pod linux mintom nisu u mp3 formatu i zato ih ne može autoradio očitati.
Provjeri u kojem su formatu možda sam u krivu.
U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju.
e zato ja obožavam svoj kenwood. čita i flac i podržava gapless
Lutherus
Lutherus
Odin koji model imas?
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
dpx-504u
Lutherus
Lutherus
@oni koji misle da je do formata datoteka i @oni koji misle da je to filesystema

Upućujem vas na zadnju rečenicu drugog paragrafa. Skratit ću vam vrijeme potrebno za skrolanje:
One pjesme koje su na stiku od prije, dok sam imala Windowse rade normalno.

Osim ako nije stavljala potpuno novoskinute datoteke, ne radi se o formatu jer stare rade. Isto tako i za particiju - osim ako nije napravila još jednu na istom sticku, ne može biti ni to jer stare rade. Naravno, bilo bi najbolje kad bi se OP javio i pojasnio. U međuvremenu, pls to keep chatter to minimum.
jjj

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.