Sada je: 19 tra 2024, 21:01.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Tebi sve radi obrnuto
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
shrike je napisao/la:..mkv nisu nikada radili.

Čudan mi je taj tvoj problem sa mkv-om, pogotovo sa SMplayer-om kojeg sam koristio na P3 @ 500 MHz sa 256 MB RAM-a i radio je skroz ok. Dobro, nisam puštao mkv, ali svejedno je radio sasvim pristojno (na lubuntuu 10.04 i Debianu 6 sa xfce-om)...
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleechu ti si majstor minimal installa tako da na tvojim sustavima vjerojatno nema necega sto kod njega utjece na rad.
Shrike koju distru koristis?
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
smplayer je radio OK i kod mene do prije nekih 2 godine, al iod tada ne radi ni na avi ni mkv, ni flv ni išta. Čim otvorim bilo kakav video da grešku (za koju sam utvrdio da je zbog tog famoznog gigabajta rama). Koristim debian od 2006. (kao što piše u profilu).

EDIT:

Inače, 2 principijelna razloga zbog kojih sma prešao na linux su ovo
1) u isto vrijeme radi i usb i softmodem (dialup), što na nijednom windwosu nisam mogao postići
2) filmovi idu glatko

kako su meni ove dvije stavke bile bitne zbog srednje/faksa i osobnog užitka, bio sam voljan preći preko užasno sporog UI zbog kojeg mi i danas linux diže tlak (ajde, lxde još prolazi)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Jesi li probao reinstalirati smplayer s tim da kad ga maknes potpuno maknes njegove configuracijske datoteke.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Jesam, probao sam sve uključujući i kompiliranje iz sourca sa raznim opcijama i ništa. Traži jedan gib i to je to pa taman da padale sjekire. Iako je to sve totalno nebitno, jer se mkv sporo vrti na SVEMU. Eventualno sam par puta uspio ako stavim nice -20 i isključim ama baš sve, i ne mičem miš previše preko zaslona da ide glatko. Onda pomakneš miš i počne trzat. Upravo zbog ovakvih stvari linux NIJE za sve.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ma to Ja govorim cijelo vrijeme. Kad se radi o Video sadrzaju linux NIJE za to. Zato sam ja svoj HTPC bazirao na Windowsima.
1. ne podrzava sve TV kartice
2. pretrazivanje kanala na Mythbuntuu je lose. (gotovo nikad mi nista ne nalazi)
3. zna imati problema kad promijenis monitor.
4. problemi kod vrtnje video kao kod tebe HW zahtjevi su enormni

Sto se tice Audioa tu se linux dobro drzi mozda radi i bolje na linuxu.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.