Sada je: 10 tra 2020, 07:48.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Znači, kao što sam rekao, isto je u mplayer (i derivatima), xine (i derivatima) i vlc. Sada koristim vlc, prije sam smplayer (ali ne radi više jer pokušava alocirati po startu 1 gb rama kojeg nemam toliko da ga može alocirati 1 gb), xine isto nekada koristim ali već neko vrijeme je vlc.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 272 puta
Spol: Y
Mislim da convertiranje
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
Joj, nema konvertiranja kodeka, samo mijenjanje kontenjera. I to upravo zato jer mi mkv ima 10 fps ili trza stravično, a 1 minuta potrebna za promjenu kontenjera i sve ide glatko.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Joj da, mislim na program koji koristis za to raditi.

EDIT:
Sad vidim Avidemux
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
shrike je napisao/la:Joj, nema konvertiranja kodeka, samo mijenjanje kontenjera. I to upravo zato jer mi mkv ima 10 fps ili trza stravično, a 1 minuta potrebna za promjenu kontenjera i sve ide glatko.

Hm... Ovo je krajnje cudno. Jel moguce da avidemux prilikom kopiranja kodeka zapravo pravilno ne konvertira format kontejnera? Tj. ti iz avija prebacujes u mkv i on prekopira doslovce onako kako je zapisano u avi fajlu - ne radi prilagodbu za kontejner kak spada. Probaj za svaki slucaj skodirati oba videa s istim audio/video kodecima (nemoj cijeli film - uzmi recimo minutu tako da ti ne traje kodiranje predugo) pa da vidimo onda hoce li raditi bolje. Ako ni onda ne radi, ja bih pokusao vidjeti postoji li odredjeni problem sa XVideo akceleracijom (ili njenim odsustvom) - makar to mi se cini manje bitnim. Moguce je da je mkv demuxer sporiji od avi demuxera (ipak on podrzava vise toga) - ali da je toliko sporiji, to mi je tesko za vjerovati.

Ako velis da ti prilikom playanja mkv videa player alocira jako puno memorije - mozda je u tome problem pa sve pocne raditi sa swapom pa se sve uspori. No, onda je pitanje dana zasto bi mkv demuxer alocirao 1 GiB rama?!? Si probao s nekim kracim filmom? Zaista ne znam zasto bi mkv format bio toliko sporiji od avi-a - btw. ti si zasad jedini kojeg ja znam, a koji ima takve probleme - meni avi i mkv rade gotovo identicno (cak i na starom laptopu).
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
4ndY je napisao/la:DoDo, definitivno podržavam prijedlog ostalih da napišeš ovakve stvari u obliku članka za LZS i/ili HOW :-)

Kako vec rekoh, ovakve postove obicno pisem u nekom hypeu ili kako bih objasnio tematiku o kojoj se raspravlja (a o kojoj raspravljaci po mojoj procjeni nemaju dovoljno znanja/informacija). Nemam nista protiv da netko od administratora LZS-a adaptira moje postove u LZS clanke i objavljuje ih (ne mora me cak ni pitati, ali bilo bi lijepo da me spomene). Cak bih mogao procitati i eventualno korigirati adaptaciju posta prije nego bude postan (ali u semantickom smislu, ne u sintaksnom :mrgreen: ), ali iskreno nemam bas ni volje ni vremena ni inspiracije iz nule ici pisati clanke za LZS.

Sto se tice HOW-a, u njegovim ranim danima sam podosta pisao po njemu, no onda su me druge obveze stisle pa sam prestao, a kasnije kako se je lijepo nadopunio nisam vise ni imao inspiracije o cemu bih mogao pisati. Medjutim, nikad ne znas - mozda me opet uhvati volja i inspiracija pa opet napisem pokoji clanak na HOW-u - sve ovisi o tome koliko cu tjedno biti opterecen drugim obvezama i koliko cu volje/inspiracije za sve to imati.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Pa ne moras imati ispravnu sintaksu za to imamo Sukoa i Abzeenth.

Joj, opet ne čitate što pišem! Konvertiram iz mkv u avi (ne iz avi u mkv) i to specifično zato jer mkv trza. Niti jedan mkv film koji sam ikada imao nije išao glatko bez obzira od kuda došao do njega. Jedino gdje ne mijenjam mkv je kada ga želim gledati na tv-u. Dodatno, smplayer alocira 1 GiB BEZ obzira što pokušao pustiti (makar klip od 30 sekundi). To radi i vama, ali vjerojatno imate 2,3 gb rama pa to ne skužite, ali ja skužim.
Ovaj štos sa mkv formatom sam primjetio od kada sam ga prvi put vidio, prije nekih 4-5 godina i od tada je situacija ista (zato sam i izbjegavao taj format i zaključio da mora biti žešće smeće kada samo kontenjer toliko uspori).
Moderator
Moderator
Ja na linuxu ne gledam filmove upravo iz razloga sto je shrike i DoDo naveo jer steka. (mislim da P4)
Ali sam na win na starom laptopu pre ne SMplayera nego nekog kineskog Splayer-a uspio gledati manje matroska filmove uz uvijet da nema velike kompresije.

Ali to je zapravo najsmješnija stvari. avi filmove na linuxu LAKŠE gledam nego na windowsu. Recimo, filmove na win98 kada sam htio gledati na pentium 2, bih morao staviti rezoluciju 640x480, dok na linux uprolazi glatko i 1280x640 ili nešto tog tipa. mkv nisu nikada radili.
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.