Sada je: 12 kol 2020, 19:10.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

mkvmerge
24 sij 2012, 14:15
Daklem, ovo je još jedna od stvari koje mi dižu tlak. Naime, normalno koristim avidemux za AV potrebe koje se svode na DTS->mp3 ili DTS -> AC3 te razdvajanje većeg filma na manje (za gledanje na tv jer ne podržava dts).
No, pomislio sam da bi bilo fora koristiti neki CLI program pri čemu je mkvmerge ispao kao navodno jako dobar. I uistinu, ima izuzetno mnogo opcija i mogućnosti i vidi se da se netko jako potrudio oko toga. IPAK, program je žestoko smeće i spada u klasu onoga što ja nazivam "beskorisni software", a koji je podskupina "beskorisnih stvari" u koju spadaju auti tipa Hummer ili program koji se zove weka.
Zašto je tome tako? Jednostavno. cca 90% stvari koje mkvmerge izbaci van ima desinhronizirani audio i video, untaoč navodnoj činjenici da je to nemoguće u mkv formatu.

Zanima me da li itko od vas ima sličnih iskustava?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 277 puta
Spol: Y
Re: mkvmerge
24 sij 2012, 14:45
Ne. Koristih ga samo jednom - htio sam izbaciti neki dodatni audio - nije bilo problema.
jjj
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.