Sada je: 19 tra 2024, 19:50.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ako netko zna postoji li nešto ( osim onog pregroznog Cheesa koji zvuk snima lošije od mobitela starog 2god ) s čime bih eto mogla upotrijebiti web kameru za video snimanje , bila bih vrlo zahvalna na informaciji.
...ili je to još jedna od 1000 stvari koje ne mogu imat kak spada na linuxu :s
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 04 ruj 2012, 22:09
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: Linux Mint 12 - kakica
https://help.ubuntu.com/community/Webcam

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64
Neznam kojih je drugih 999, al meni kamoso dobro dela. Jedino nemrem premotavat video snimljen s njim.
EDIT:
Pardon, tražiš i zvuk :o . To neznam.
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE
webcamstudio, guvcview, vlc.. proguglaj te programe malo.

offtopic - ne znam jel te netko tjera da koristiš linux ili što?
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Kdenlive Video editor ima mogućnost snimanja kako s FireWire Digitalnih kamera, tako i s običnih web kamera. Treba probati!

Web kamera je inače loš izbor za neka kvalitetnija snimanja videa i zvuka. Zato se i zove web kamera jer služi za video konferencije gdje kvaliteta baš i nije primarna zadaća takovih uređaja ;)

BTW, tko te sili da koristiš Linux distribuciju? :?
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
pootzko je napisao/la:offtopic - ne znam jel te netko tjera da koristiš linux ili što?

Grof je napisao/la:BTW, tko te sili da koristiš Linux distribuciju? :?

szbunjen
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zole052 je napisao/la:
pootzko je napisao/la:offtopic - ne znam jel te netko tjera da koristiš linux ili što?

Grof je napisao/la:BTW, tko te sili da koristiš Linux distribuciju? :?

szbunjen


ako ti nije jasno zašto smo tako izreagirali evo odgovora :) :

Korisnica se nazvala "zatvor_zvan_Linux" što direktno implicira da ju je netko tamo stavio, odnosno prislio da ga koristi pod "mus". S negativnim stavom o Linux OS-u svakako će joj život biti težak, kao i s bilo čime drugime u životu s čime imaš negativne stavove ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:
zole052 je napisao/la:
pootzko je napisao/la:offtopic - ne znam jel te netko tjera da koristiš linux ili što?

Grof je napisao/la:BTW, tko te sili da koristiš Linux distribuciju? :?

szbunjen


ako ti nije jasno zašto smo tako izreagirali evo odgovora :) :

Korisnica se nazvala "zatvor_zvan_Linux" što direktno implicira da ju je netko tamo stavio, odnosno prislio da ga koristi pod "mus". S negativnim stavom o Linux OS-u svakako će joj život biti težak, kao i s bilo čime drugime u životu s čime imaš negativne stavove ;)



Naziv distre: "mint 12 - kakica" szbunjen
Do sad dva posta na forumu i oba trolanje. Lijep početak.....
A da se za početak malo svi zajedno predstavimo i upoznamo u za to namijenjenom podforumu?
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Meni stvarno neki ljudi nisu jasni. Stvarno mi je teško zamisliti da odem na neki Windows ili bilo koji drugi forum gdje se većinom okupljaju korisnici i ljubitelji tog i tog OS-a, stavim si nick... recimo zatvor_zvan_windows, a pod OS - Windows 7 kakica i krenem s pitanjima kako mi ne radi ovo i ono pod windowsima i tražim pomoć.
Ili, prijavim se na forum o heklanju i štrikanju gdje se raspravlja o raznim mustrama, tehnikama, iglama... i onda tamo u prvom postu krenem sa spikom kako je štrikanje užas jedan (jer meni ne ide), gubljenje vremena jer ima pulovera za kupiti i potom pitam može li se s tim iglama bilo što korisno napraviti.

:facepalm
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Mnogima nije jasno zašto je to tako, a mnogima isto tako nije jasno zašto to rade... :kava
Bilo kako bilo, ja bih to za početak pripisao frustraciji i nesnalaženjem u novom okruženju. Ovaj forum ima odgovore na sva početnička pitanja, a Google je isto jak alat. Samo se treba potruditi...
Malo da se upoznamo pa da zaboravimo negativnu karmu :D
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.