Sada je: 27 ruj 2020, 11:14.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dakle, kao što sam naveo u naslovu. Ne mogu snimiti zvuk koji puštam na youtube-u, internet radiju ili čemu već nije uopće važno. Inače da napomenem da sam skroz novi sa audacity-em, a na winsima sam koristio Cool Edit i s njim sam ovo radio bez problema.
Evo i nekoliko screenshota sa postavkama:

slika

slika

Unaprijed zahvaljujem :thumbs
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Ja to radim u VLC-u i radi na Audacity-u nisam probao pa ti ne znam :)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Podijelio/la zahvalu: 52 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
VLC? Probam pa javim :)
Probao sam sa VLC-om, ali kad pritisnem "Record" on to počne snimat i kasnije kad prekinem to je to. Nema nikakvog prozorčića da me pita gdje da spremim niti išta. Ne znam čak ni u koji mi je folder to stavljao. Probao sam gledat po "Preferences", ali bez uspjeha...
chule je napisao/la:Probao sam sa VLC-om, ali kad pritisnem "Record" on to počne snimat i kasnije kad prekinem to je to. Nema nikakvog prozorčića da me pita gdje da spremim niti išta. Ne znam čak ni u koji mi je folder to stavljao. Probao sam gledat po "Preferences", ali bez uspjeha...

Evo di meni sprema.
slika
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
ALSA je zafrknuta jer rijetko koji driver daje u alsamixeru podršku za PCM capture.
Što se tiče loopbacka (PCM -> line in), iz tko zna kakvog razloga, Ubuntu nije kompajlirao alsa driver s tom opcijom omogućenom iako ista postoji. Glupost. Onda čovjek mora sam ponovo iskompajlirati alsu s uključenim loopbackom samo radi toga. Ako tko ima još jednostavnije rješenje neka javi.
Inače, ako imaš i Pulse Audio instaliran, u pavucontrol-u možeš negdje podesiti Internal Audio na snimanje.
Za malo naprednije routanje zvuka (npr. line in->effect processor->...nešto->snimanje i sl.), bolje je koristiti JACK i Patchage.
Po meni, čista alsa na ubuntu je očaj za snimanje.
"Hodor bre foobar"
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
domi je napisao/la:Evo di meni sprema.
slika

Evo pronašao sam. Snima u .mp4 formatu, ali to ćemo valjda lako sredit. Domi hvala još jednom :thumbs ::bravo :D

jurastublic je napisao/la:ALSA je zafrknuta jer rijetko koji driver daje u alsamixeru podršku za PCM capture.
Što se tiče loopbacka (PCM -> line in), iz tko zna kakvog razloga, Ubuntu nije kompajlirao alsa driver s tom opcijom omogućenom iako ista postoji. Glupost. Onda čovjek mora sam ponovo iskompajlirati alsu s uključenim loopbackom samo radi toga. Ako tko ima još jednostavnije rješenje neka javi.
Inače, ako imaš i Pulse Audio instaliran, u pavucontrol-u možeš negdje podesiti Internal Audio na snimanje.
Za malo naprednije routanje zvuka (npr. line in->effect processor->...nešto->snimanje i sl.), bolje je koristiti JACK i Patchage.
Po meni, čista alsa na ubuntu je očaj za snimanje.

Zasad ću se držat domijevog rješenja, ali čim uhitim vremena provat ću to sa Pulse Audiom pa javim kako je prošlo :thumbs
;)
zole052 je napisao/la

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.