Switch to full style
Audio, video, codeci...
Odgovori

Re: spajanje lcd televizora i računara

30 sij 2013, 12:16

Napokon sam shvatio što znači "centralna" :vreca
Bojim se da ti centralna nije kompatibilna s LCD TV-om, ali možeš pokušati.

slika

Re: spajanje lcd televizora i računara

30 sij 2013, 12:22

@drone: treba samo kupiti dalekovod-to-usb priključak i stvar radi rofl

Re: spajanje lcd televizora i računara

30 sij 2013, 15:17

P1ke je napisao/la:. o ovim stvarima se može raspravljati do ujutro jer nema standarda u ovim pojmovima "kučište" "cpj" "procesor" nek svako koristi šta mu je lakše... ;))


Naravno da ima. Što je kučište,. proesor i CPU je lijepo definirano. CPU na stolnim računaliam je zapravo samo jedna vrsta procesora. Dakle CPU je podskup procesora. Recimo, drugi primjeri procesora su APU ili GPU. Dakle, točno je sve definirano i zna se točno što je što. "centralna" nikako nije isto što i kučište. Zvati računalo CPJ je isto kao ljude i tijela mozgovima jer je sve osim mozga nebitno. Maltene da bi mogli samo biti mozgovi bez ostatka tijela.

[RIJEŠENO] Spajanje LCD TV-a i PC-a

04 srp 2016, 16:17

Imam spojeno stolno računalo s TV-om putem kabela VGA. Još točnije računalo mi ima izlaz DVI, iz njega ide adapter na VGA, koji je povezan na TV s VGA-VGA kabelom, normalno u VGA ulaz na TV-u.
Ali nisam zadovoljan sa slikom, puno je crtica koje se praćakaju kao valovi po ekranu.
Da li je to normalno za VGA kabel da ne daje dobru sliku, ili više spojeva (adapter DVI-VGA) kvari kvalitetu slike? Može li mi netko sa sigurnošću reći da bi bila bolja slika kada bih spojio s kabelom DVI-HDMI, ili DVI-VGA? Meni osobno VGA ne djeluje kao sigurna veza, ono šarafanje živcira.
Zašto je netko na ovoj temi rekao da ne savjetuje HDMI spoj s TV-om?
TV ima HDMI i VGA ulaz, Philips full HD.

Re: spajanje lcd televizora i računara

04 srp 2016, 16:31

Jeremija je napisao/la:Imam spojeno stolno računalo s TV-om putem kabela VGA. Još točnije računalo mi ima izlaz DVI, iz njega ide adapter na VGA, koji je povezan na TV s VGA-VGA kabelom, normalno u VGA ulaz na TV-u.
Ali nisam zadovoljan sa slikom, puno je crtica koje se praćakaju kao valovi po ekranu.
Da li je to normalno za VGA kabel da ne daje dobru sliku, ili više spojeva (adapter DVI-VGA) kvari kvalitetu slike? Može li mi netko sa sigurnošću reći da bi bila bolja slika kada bih spojio s kabelom DVI-HDMI, ili DVI-VGA? Meni osobno VGA ne djeluje kao sigurna veza, ono šarafanje živcira.
Zašto je netko na ovoj temi rekao da ne savjetuje HDMI spoj s TV-om?
TV ima HDMI i VGA ulaz, Philips full HD.


Smetnje koje opisuješ su normalne jer:
  • Grafička kartica obradi sliku i pošalje digitalni signal kojeg onda ti ubiješ adapterom na VGA (pretvoriš digitalni signal u analogni) pa nakon što signal dođe do TV-a (koji je digitalni uređaj) opet dođe do konverzije signala, ovaj put iz analognog u digitalni... i normalno je da pritom kvaliteta prikaza nije zadovoljavajuća.
  • Drugo, VGA ima ograničenje u rezoluciji (i jako ovisi o kvaliteti kabla), u prilogu ti je slika pa sam vidi gdje udaraš u zid

Ako na grafičkoj kartici nemaš HDMI ili DP port (izlaz)... najjednostavnije ti je nabaviti bilo kakvu (može i rabljenu... nove se daju naći za 200, a rabljene za 100 ili manje kn) VGA koja ima HDMI ili DP izlaz i onda lijepo jednim kablom šalješ i sliku i zvuk na TV.

Naravno, možeš uzeti i DVI to HDMI adapter i slika će biti bolja no nemaš mogućnosti slanja zvuka, a i sam adapter + kabel te košta jednako ako ne i skuplje od kombinacije jeftine VGA s HDMI ili DP + kabel.

PS. Da ne pomisliš da je VGA izlaz loš... nije jer je još uvijek to standard u poslovnoj klasi za spajanje periferija (monitori, projektori i sl) i iako ima ograničenja u kvaliteti jamči sigurnu kompatibilnost među uređajima i baš to "šarafljenje konektora" osigurava siguran spoj između kabela i izlaza uređaja za razliku od HDMI (koji nema nikakvo osiguranje) ili DP (koji ima mali klin) koji sprečava nehotično ispadanje kabela iz konektora.

Re: spajanje lcd televizora i računara

12 kol 2016, 13:44

Kupio sam pretvarač DVI na HDMI, i HDMI kabel. Spojio sam "centralnu" :) s TV-om s HDMI kabelom, slika kakva i treba da bude HD. A VGA je povijest, na većim ekranima katastrofa.

Re: [RIJEŠENO] Spajanje LCD TV-a i PC-a

12 kol 2016, 14:27

Tema je dodana na popis riješenih s time da je promijenjen naslov teme te klikom na poveznicu, tema i riješenje počinje s @Jeremijinim postom iz razloga što se nadovezao pitanjem na temu iz 3013. god.

Re: [RIJEŠENO] Spajanje LCD TV-a i PC-a

12 kol 2016, 14:32

bertone je napisao/la:Tema je dodana na popis riješenih s time da je promijenjen naslov teme te klikom na poveznicu, tema i riješenje počinje s @Jeremijinim postom iz razloga što se nadovezao pitanjem na temu iz 3013. god.


:hihi 3013.

Re: [RIJEŠENO] Spajanje LCD TV-a i PC-a

12 kol 2016, 15:19

:-D
Odgovori