Sada je: 23 vel 2019, 14:16.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

naravno da smije.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 150 puta
Primio/la zahvalu: 263 puta
Spol: Y
sa discard opcijom dobijem crn ekran pri bootanju.....kako ide sa cron opcijama...idem malo proučavati...
Podijelio/la zahvalu: 43 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
To nema smisla:) discard opcija se stavlja u opcije u fstabu (di su rw,default,discard) na ssd particije. cron ti funkcionira da pokreće u nekom intervalu "fstrim /" gdje je / ssd mount može biti i fstrim /home. to se radi kao root. prboaj ručno recimo fstrim -v /home ili što već je ssd
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 150 puta
Primio/la zahvalu: 263 puta
Spol: Y
uspio sam sa fstrim preko crona rješit...hvala
Podijelio/la zahvalu: 43 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
evo i mene novog fana ove distirbucije, nisam je nikad koristio ali danas sam je nekako zavolio
jutros mi nesto dosadno pa gledam kud bi, sta bi, i sjetim se da imam jos jednu slobodnu particiju od 25g na disku
odmah me inspiracija uhvatila ali bez ideja pa razmisljam sta bi i sjetim se debiana... nikad koristio,pa rekoh da i to probam

skinuo bootstrap minimal install, mountao iz archa, chrootao, rekapmajirao gcc glibc bc automake... alate, iskompajlirao xorg jer me apt zezao sa dependencima... svasta bi on meni sa xorgom instalirao... 10 grafickih drivera, neke tamo input-wacom gluposti..
lakse iskompjalirat nego apt ukrotit...
ali kasnije je za fluxbox bio pametniji pa sam instalirao to iz repositorija
i tako proveo dan, lijepo se zabavio i vojla:

slika

ne znam zasto mi kaze 1,6ghz procesoru, kernel je iz gentoo gdje dobro ocitava...sredit ce se to vec.

slika

moj novi ljubimac, odmah sam ga zavolio...
iako je butan na kernelu iz gentoo, posudio sam kernel dok ne vidim kako to radi...
zasluzio je i debian itekako svoj kernel pa imam jos tu malo posla i sredit jos desktop...

i tako sam ja danas postao nenadano iz dosade fan ove zapravo poprilicno zanimljive distribucije...
i nakrcao svoj disk do kraja:

slika

vise nemam sta... :lulz disk krcat
mogu ic spavat..sutra slijedi najbolje, podesit si dekstop i upoznat malo apt instaliranjem ostatka..
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 11 puta
Spol: m
@abnette ovo se zove multi boot :) , a ne kod mene samo 3-4.

Das boot - odličan stari film, kao i pjesma U96- das boot.
S rogatim se bodeš samo kada je dobro pečen
Podijelio/la zahvalu: 103 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.