Sada je: 02 srp 2020, 20:22.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

rudar je napisao/la:U redu, hvala. Vjerujem da ti radi savršeno, samo sam pomalo sumnjičav dok ne prođe barem nekoliko mjeseci od instalacije i početka rada... ili pušem na hladno. Recimo, SolusOS bio je pravi hit prije nekog vremena, a čini se da sad polako tone u zaborav (barem tone na DistroWatch listi), za što nema pravog razloga. Solus je također potekao iz krugova Mint zajednice; njegov tvorac, Ikey Doherty, bio je najviše odgovoran baš za izradu LMDE. I sad Solus polako nestaje.

Ovo drugo, vezano uz LO, posebno je zanimljivo. Nadam se da će se LO vremenom u potpunosti izjednačiti s MS Office po kvaliteti ponude i usluge, pa čak ga i nadmašiti. Hvala ti na ovom iskustvu, dobro je znati koja konkretna ograničenja LO ima u usporedbi s MS Office. Sretno dalje! :thmb-up

Razumljivo, vrijeme uvijek pokaže stabilnost, kako OS-a, tako i cijele scene koja stoji iza nje. Evo, ja sam na openSUSE-tu, ali i dalje držim fige SolydXK timu, kao i Mintovcima. Valjda će i oni uskoro potpuno prijeći s *buntua na LMDE kao glavnu bazu. Hvala, sretno i tebi s LMDE-om, želim vam još puno Update packova i što je manje moguće lomova :-D
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
Ne znam da li znate, ali SolydK je dobio KDE 4.10.5 u zadnjem updateu, kao i neke Conky đinđe i još par zgodnih sitnica.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Ne znam da li znate, ali SolydK je dobio KDE 4.10.5 u zadnjem updateu, kao i neke Conky đinđe i još par zgodnih sitnica.

Yep, portano iz Siductionovog repoa. Novi iso imidži dolaze sredinom sljedećeg tjedna. Kada stignu, radim reinstalaciju i onda počinje vrbovanje po forumu :zvizdi :-D
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Sad, možda je riječ "portano" nespretno izabrana, prije bih rekao da je KDE 4.10 prepakiran za SolydK ;)
Uglavnom, fino im sve to skupa ide, a ono što mene posebno veseli jest što si svoje KDE pakete fino mogu buildati i spakirati putem famoznog openSUSE Buildera jer isti osim za openSUSE može pakirati i za Debian (ali ne i KDE pakete za novi Ubuntu)
Site Admin
Site Admin
Grof je napisao/la:možda je riječ "portano" nespretno izabrana, prije bih rekao da je KDE 4.10 prepakiran za SolydK ;)

To je riječ koju sam tražio i nisam se mogao sjetiti! Živio Grofe! :)
dinosb je napisao/la:
Grof je napisao/la:Ne znam da li znate, ali SolydK je dobio KDE 4.10.5 u zadnjem updateu, kao i neke Conky đinđe i još par zgodnih sitnica.

Yep, portano iz Siductionovog repoa. Novi iso imidži dolaze sredinom sljedećeg tjedna. Kada stignu, radim reinstalaciju i onda počinje vrbovanje po forumu :zvizdi :-D

nećeš morat puno vrbovat jer mene ionako već žulja da ga ozbiljno isprobam....
pa možda ostane za glavni OS......
Podijelio/la zahvalu: 43 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
SolydK Business Edition
baziran na debian stable... intristing
http://solydxk.com/business/solydkbe/

jel ovo nesto novo?
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Ja sam ga probao pre jedno mesec dana. I da nije toliko dosadan koliko je stabilan i brz ne bih ga menjao. :D Ja navikao da na Archu stalno nešto čačkam i podešavam, a ovde sve radi OTB i veoma brzo. Svaka preporuka za one koji jednostavno hoće distro koji "ćuti i radi". A ja kada se skrasim sa čačkanjem, eto i mene. :)

EDIT: I kada ubace kde connect u repozitorijum (tj. kada Debian to uradi), da ga ne bih morao kompajlirati svaki put.
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Od danas je SolydK distra mog računala! :)

Dodatni poriv bio je kvartalni rolling release model koji mi jako paše. S tim u vezi došao je i novi updater za SolydK.
Uglavnom, dajem mu šansu, a ovo je zapravo i prvi puta da uzimam baš Debian bazu.
Site Admin
Site Admin
Javljaj dojmove!
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.