Sada je: 02 srp 2020, 21:11.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

i to si taman prešao uoči opensuse konferencije :D:D:D:D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 276 puta
Spol: Y
Suko je napisao/la:Javljaj dojmove!

Naravno! :)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
shrike je napisao/la:i to si taman prešao uoči opensuse konferencije :D:D:D:D

Pa ti znaš da volim biti originalan :D
Site Admin
Site Admin
izasao novi iso:
http://solydxk.com/news/
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: M
Grof je napisao/la:Od danas je SolydK distra mog računala! :)

Dodatni poriv bio je kvartalni rolling release model koji mi jako paše. S tim u vezi došao je i novi updater za SolydK.
Uglavnom, dajem mu šansu, a ovo je zapravo i prvi puta da uzimam baš Debian bazu.

Kako ti se čini kroz ovih par dana?
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Kao i prije. Prilično solidna distra.

Ta se ekipa već ranije dokazala kroz LMDE KDE spin.
Ono što mi se sviđa jest lagano odvajanje od LMDE-a i prebacivanje na čisti Debian + njihov razvoj + KDE.
Pohvalne promjene su vidljive u novom updateru koji je prilagođen rolling release konceptu kakav ima SolydXK.
Troši nešto manje RAM-a od Linux Mint KDE-a. Ima neke zgodne preinstalle koji mene možda ne interesiraju previše, ali široj populaciji će biti zgodni - Steam klijent i PlayonLinux.

Zadnja nadogradnja donijela je kernel 3.13 i KDE 4.12.4. Dakle nije beeding edge, nego razumni maksimum :)
Site Admin
Site Admin
Ne znam zasto, ali nakon par update imam problema sa ovom distribucijom. Nakon sleep moda zna da zabaguje i jedino nasilno gasenje pomaze. Zatim, desavalo mi se da prilkom dizanja sistema dodje do odredjene faze i jednostavno stane, zabaguje se i nece nista da otvori :(. Toliko sam bio zadovoljan ovom distrom, ali ovi bagovi su bas poceli da mi smetaju....
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
meteorolog90 je napisao/la:Ne znam zasto, ali nakon par update imam problema sa ovom distribucijom. Nakon sleep moda zna da zabaguje i jedino nasilno gasenje pomaze. Zatim, desavalo mi se da prilkom dizanja sistema dodje do odredjene faze i jednostavno stane, zabaguje se i nece nista da otvori :(. Toliko sam bio zadovoljan ovom distrom, ali ovi bagovi su bas poceli da mi smetaju....

stvar srece... ja sam prije malo vise od pola godine instalirao solydx i odmah nakon ciste instalacije napravio update i raspao se cijeli xfce da nisam imao niti volje pokusati popraviti dok drugima radi savrseno
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
meteorolog90 je napisao/la:Ne znam zasto, ali nakon par update imam problema sa ovom distribucijom. Nakon sleep moda zna da zabaguje i jedino nasilno gasenje pomaze. Zatim, desavalo mi se da prilkom dizanja sistema dodje do odredjene faze i jednostavno stane, zabaguje se i nece nista da otvori :(. Toliko sam bio zadovoljan ovom distrom, ali ovi bagovi su bas poceli da mi smetaju....

F1 dok se dize da vidis gdje ti tocno zblocka,,,,,,,, i dal ti je to na PCu ili laptopu?

mene je na PC mucio Bluetooth USB dongle,,, kad njega izvadim ide sve bez greske
dok sa sleepom nije bilo problema

koristim SolydK 64bit
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Ovo navedeno me više vuče na hardverske probleme, a ne probleme sa Solyd-om.

Ne znam da li si štogod mrdao po /etc postavkama sistema?

Tim više mi je čudno jer je SOlyd sistemski jako vezan uz Debian testing, a ovo navedeno su sistemski problemi
Site Admin
Site Admin

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.