Sada je: 13 kol 2020, 10:13.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

nedavno sam imao jako ruzno iskustvo s LMDE..nakon sto sam instalirao Operu ,,koristio par dana pa kad sam svatio da mi netreba jer vec imam 2 browsera,,odlucim da je deinstaliram.i to nije bilo nimalo jednostavno..prvo sam probao u software manager-u klikom na remove>izbaci mi error! probam drugi put,opet isti error.otvorim konzolu: apt-get remove opera .. i uspio sam,,jedino desktop ikona nije se samo ukonila pa sam je rucno izbrisao.na prvi pogled sve uredu..ali deinstalacija nije zapravo protekla kako treba jer je i dalje ostao paket "opera" koji mi nije dozvoljavao niti da instaliram nove programe,,niti da updatiram system.u synaptic-u mi stalno javlja da je 1 paket "broken" i kad idem na opciju "fix broken packages"..isto zavrsi sa errorom! dalke rijec je o slomljenom systemu.nakon duzeg googlanja nadzem neki tutorijal koji je zvucao obecavajuce,,i ima dosta komandi u konzoli,,samo sam ih copy-paste nakon toga reboot system i ......................................nista!system pao!kasnije sam skonto da su te komande koje sam procitao u tom tutorijalu bile za brisanje cijelog systema,,sistemskih aplikacija..kde-a,ostalih programa ...sve osim gruba sam deinstalirao!!!naravno da sam znao sta komande znace nikad ih nebi ukucao....
pitanje glasi: kako preventivno zastititi LMDE da se ovakve stvari ne dessavaju nikad vise?????????
AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.6GHz
Memory: 772MB - swap: 1.1GB graphic(RADEON):128MB
Operating Systems: .:: LMDE MATE Edition + KDE ::. .:: win XP ::.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
@adnan.jusic3
Ponovo ću te zamoliti da ne ističeš tako velika slova jer za to nema potrebe i samo smanjuje preglednost posta.
Ovo je ujedno i zadnja molba.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
a cudna covjeka,,pa kog ste vraga stavili na forumu da se slova mogu tako povecati??????ako vam to toliko smeta????????
i opet zanemarujete sustinu vec gledate u nebitne detaje kao sto su velicina slova...a to sto se debian testing svako malo srusi,,to kao nije dovojno ozbiljan problem???pa ako ikoja distra ima reputacuju stabilnosti onda je to debian..dakle problem je jakooo ozbiljan.
@nicky dali ti znas ista o linuxu ili jedino sto znas je provocirati ljude???
adnane, smiri doživljaje. Upisivanje naredbi u terminal na slijepo, bez razumijevanja što rade je katastrofalno loša ideja. Čak i kada su potpuno ispravne i rade ono što obećavaju, nekada mogu imati nepredvidljive posljedice zbog različitosti sistema. Tu nema generičkih rjeenja osim tvoje osobne edukacije da razumiješ što radiš, ne prepisuješ stvari na slijepo i koncentriraš se.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 277 puta
Spol: Y
Nismo mi kodirali phpBB. Takodjer, bez flejmanja i vrijedjanja! Nicky je inace administrator tu i ima ti svako pravo dati opomenu.
Paket ti je bio breakan, to se uglavnom da dosta lako popraviti.

Poslano s moga džepnog televizora koristeći Tapatalk
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 185 puta
adnan.jusic3 je napisao/la:.
pitanje glasi: kako preventivno zastititi LMDE da se ovakve stvari ne dessavaju nikad vise?????????

Pa, kao prvo, treba pažljivo čitati upute i nikad, ali nikad nemoj "na slijepo" upisivati ili pejstati naredbe prije nego što provjeriš što one znače i čemu služe. To je onak' jedno od osnovnih pravila za korištenje Linuxa općenito, ne samo za LMDE :D

Što se tiče deinstalacije Opere i ostalih programa, tu ti sad konkretno ne mogu pomoći jer ne znam točno kakav si error dobio. Synaptic obično sam uspije razriješiti broken packages problem (barem kod mene, ali opet, ja nemam LMDE); ako to ne uspije, googlanjem se može naći rješenje, najčešće traženjem identičnog errora koji dobiješ kad to pokušaš napraviti.

Koliko znam, ne postoji neki poseban magični, preventivni "recept" :D Ti kao korisnik si sam odgovoran za svoj sustav i moraš znati što radiš; dakle, ne upisivati naredbe bez da ih provjeriš, jako pažljivo čitati upute po forumima (ne samo prvu stranicu, već cijeli topic ako treba, da se vidi je li bilo kasnije kakvih problema ili su se drugi javili sa sličnim problemom), ako sumnjaš da je nešto bug, potražiti taj slučaj u bugtrackeru svoje distribucije... Potrebno je strpljenja - ne šiziti ako nešto ne uspije od prve ili se ne riješi odmah isti dan :D

PS: Debian možda slovi kao stabilna distra, ali Debian testing... :D Imamo odličan tekst u kojem možeš naučiti sve što te zanima o Debianu, između ostalog i razliku između testing, stable, unstable... ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 630 puta
nicky je napisao/la:@adnan.jusic3
Ponovo ću te zamoliti da ne ističeš tako velika slova jer za to nema potrebe i samo smanjuje preglednost posta.
:pogled_dolje
ovo je cista prijetnja banom!i samo zato jer sam napisao par rijeci velikim slovima.....zvuci debilno,al izgleda da je tako.
Abzeenth je napisao/la:
adnan.jusic3 je napisao/la:.

Pa, kao prvo, treba pažljivo čitati upute i nikad, ali nikad nemoj "na slijepo" upisivati ili pejstati naredbe prije nego što provjeriš što one znače i čemu služe. To je onak' jedno od osnovnih pravila za korištenje Linuxa općenito, ne samo za LMDE :D

Što se tiče deinstalacije Opere i ostalih programa, tu ti sad konkretno ne mogu pomoći jer ne znam točno kakav si error dobio. Synaptic obično sam uspije razriješiti broken packages problem (barem kod mene, ali opet, ja nemam LMDE); ako to ne uspije, googlanjem se može naći rješenje, najčešće traženjem identičnog errora koji dobiješ kad to pokušaš napraviti.

Koliko znam, ne postoji neki poseban magični, preventivni "recept" :D Ti kao korisnik si sam odgovoran za svoj sustav i moraš znati što radiš; dakle, ne upisivati naredbe bez da ih provjeriš, jako pažljivo čitati upute po forumima (ne samo prvu stranicu, već cijeli topic ako treba, da se vidi je li bilo kasnije kakvih problema ili su se drugi javili sa sličnim problemom), ako sumnjaš da je nešto bug, potražiti taj slučaj u bugtrackeru svoje distribucije... Potrebno je strpljenja - ne šiziti ako nešto ne uspije od prve ili se ne riješi odmah isti dan :D
PS: Debian možda slovi kao stabilna distra, ali Debian testing... :D Imamo odličan tekst u kojem možeš naučiti sve što te zanima o Debianu, između ostalog i razliku između testing, stable, unstable... ;)

pazi,,prilicno je frustrirajuce kad iz potpuno nepoznatog razloga nemozes instalirati novi program ili uraditi update systema.a to se meni desilo...i logicno da cu da potrazim rjesenje na google-u a to se nije pokazalo kao pametan izbor.synaptic mozda u vecini slucajeva odradi posao kako treba..ali sta ako neodradi???ko je kriv??sta onda??dali je spas u terminalu?????
dali bi ja mogao LMDE podesiti da umjesto da bude debian testing da bude debian stable,,pa da mi system bude jednako stabilan ko debian??'dali je to moguce?? jer nije mi mnogo bitno da imam najnovije programe,,mnogo mi je bitnije da nemoram svako mjesec ili 2 da reinstaliram system...
Zadnja izmjena: adnan.jusic3; 05 ožu 2014, 14:10; ukupno mijenjano 2 put/a.
adnan.jusic3 je napisao/la:
nicky je napisao/la:@adnan.jusic3
:pogled_dolje
ovo je cista prijetnja banom!i samo zato jer sam napisao par rijeci velikim slovima.....zvuci debilno,al izgleda da je tako.

Vidim da si shvatio. :thmb-up
To je upravo prijetnja banom i to na pristojan i kuturan način, što se ne može reći za tvoje komentare.
Zato, ili se skuliraj ili... ciao! :kava
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
adnan.jusic3 je napisao/la:
pazi,,prilicno je frustrirajuce kad iz potpuno nepoznatog razloga nemozes instalirati novi program ili uraditi update systema.a to se meni desilo...i logicno da cu da potrazim rjesenje na googlu a to se pokazalo i nekao pametan izbor.synaptic mozda u vecini slucajeva odradi posao kako treba..ali sta ako neodradi???ko je kriv??sta onda??dali je spas u terminalu?????
dali bi ja mogao LMDE podesiti da umjesto da bude debian testing da bude debian stable,,pa da mi system bude jednako stabilan ko debian??'dali je to moguce?? jer nije mi mnogo bitno da imam najnovije programe,,mnogo mi je bitnije da nemoram svako mjesec ili 2 da reintaliram system...

Ako želiš debian stable, makni lmde i instaliraj debian stable jer drugoga ti nema. Što se tiče gešaka, sigurno nije nepoznat razlog već je nešto pisalo u grešci samo ti to nisi čitao već si na slijepo kopirao u google. Kako ovdje nisi pokazao to, mi ti sigurno ne možemo pomoći.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 277 puta
Spol: Y

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.