Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.
Tema je zaključana

Re: LMDE - debian testing problemi ...

05 ožu 2014, 14:14

adnan.jusic3 je napisao/la:dali bi ja mogao LMDE podesiti da umjesto da bude debian testing da bude debian stable,,pa da mi system bude jednako stabilan ko debian??'dali je to moguce?? jer nije mi mnogo bitno da imam najnovije programe,,mnogo mi je bitnije da nemoram svako mjesec ili 2 da reinstaliram system...

Nažalost to nije moguće. LMDE je baziran na Debian Testingu i to ti sam ne možeš nikako promijeniti. Možeš napraviti ili ovo što ti je shrike savjetovao - koristiti obični Debian stable, ili instalirati neku LTS verziju Minta (recimo, Mint 13 koji ima podršku do 2017, a uskoro bi trebala izaći nova LTS verzija pa možeš i nju pričekati).

05 ožu 2014, 14:21

problem je bio,,,system sam nanovo instalirao...e sad me zanima kako da djelujem preventivno da mi se isti scenario barem malo teze desi ponovo??
dakle koji koraci se mogu poduzeti da debian testing bude bolje zasticen od "broken" paketa???
i ako se neki paket "slomi" koji je najlaksi i najbolji nacin da se to popravi?? koja terminal komanda je predvidzena za to???

05 ožu 2014, 14:30

možeš "simulirati" update. ne znam točno naredbu, ali sa "man apt-get" možeš dobiti info ;)
možeš paziti na naredbe koje upisuješ u terminal tipa ne upisivati "# rm -rf /" i slične ;)
prije nego što u synapticu stisneš "apply", on će ti javit potencijalne probleme...

05 ožu 2014, 14:31

adnan.jusic3 je napisao/la:problem je bio,,,system sam nanovo instalirao...e sad me zanima kako da djelujem preventivno da mi se isti scenario barem malo teze desi ponovo??
dakle koji koraci se mogu poduzeti da debian testing bude bolje zasticen od "broken" paketa???
i ako se neki paket "slomi" koji je najlaksi i najbolji nacin da se to popravi?? koja terminal komanda je predvidzena za to???

ako je neki paket slomljen reci ce ti prvom prilikom u terminalu i odmah ti kaze i kojoj naredbom da popravis... ako ne volis terminal imas u synapticu edit > fix broken packages

05 ožu 2014, 14:47

zole052 je napisao/la:
adnan.jusic3 je napisao/la:problem je bio,,,system sam nanovo instalirao...e sad me zanima kako da djelujem preventivno da mi se isti scenario barem malo teze desi ponovo??

ako je neki paket slomljen reci ce ti prvom prilikom u terminalu i odmah ti kaze i kojoj naredbom da popravis... ako ne volis terminal imas u synapticu edit > fix broken packages

procitaj 1. post pa onda komentarisi.....sve sam sto ti predlazes odmah nakom uocenja problema probao stalno error na kraju!cak je i u synapticu ta opcija "fix broken packages" ,,koja bi trebala da rijesi broblem,,izbacivala error kako nemoze da ukloni paket opera..a upravo taj paket je i problematican.. :( :pogled_dolje
sad zasad sve normalno radi,, KDE sam instalirao i podesio kako mi pase (to je trajalo otprilike 2 sata)samo i dalje imam neki strah kad krenem da instaliram neki novi program ili kad mi se pojavi obavjest o novim nadogradnjama....ako bi mi se isto sve ponovilo...odustao bi od linuxa definitivno,,bar na neko duze vrijeme! :hmm

05 ožu 2014, 14:51

ma koje crno odustajanje od linuxa...
stvar je samo u tome da paziš što radiš i čitaš poruke koje ti sistem šalje ;)
samo budi smiren i oprezan i nemaš straha

05 ožu 2014, 14:53

ako su ti to specifikacije racunara to jest da imas 772 mb rama i graficku 128 nemas sta traziti sa kde okruzenjem

05 ožu 2014, 14:56

adnan.jusic3 je napisao/la:cak je i u synapticu ta opcija "fix broken packages" ,,koja bi trebala da rijesi broblem,,izbacivala error kako nemoze da ukloni paket opera..a upravo taj paket je i problematican..

Bitno je kakav error, što je pisalo u njemu. Bez te informacije ti ne možemo sad pomoći. Sigurno nije bila neka generična poruka već je pisalo što je točno strgano.

samo i dalje imam neki strah kad krenem da instaliram neki novi program ili kad mi se pojavi obavjest o novim nadogradnjama....ako bi mi se isto sve ponovilo...odustao bi od linuxa definitivno,,bar na neko duze vrijeme! :hmm

Pa ako te taj strah ometa u normalnom korištenju sustava, onda ni nemoj koristiti Linux. Ne kužim te pseudoprijetnje, "odustao bih od Linuxa" - pa odustani :D Nitko te ne prisiljava da ga koristiš, neće nitko plakati ni umrijeti ako ga ti sad prestaneš koristiti. Ne razumijem čega se toliko bojiš, nije kao da se programi sami od sebe instaliraju...ti sam pokrećeš instalacije, biraš što ćeš instalirati i kada. Ako ne želiš, ne moraš nikad ni pokrenuti nadogradnju sustava.

05 ožu 2014, 15:00

salkof je napisao/la:ma koje crno odustajanje od linuxa...
stvar je samo u tome da paziš što radiš i čitaš poruke koje ti sistem šalje ;)
samo budi smiren i oprezan i nemaš straha

znaci ispada da sam ja kriv sto sam instairao operu i sto sam eto odlucio da je uklonim???znaci to je bila moja greska???
jedan od glavnih razloga sto uopste koristim Linux je veca brzina rada i stabilnost.ako linux nema te 2 osobine...zasto onda da koristim linux???
a iskreno malo je distri koje se mogu pogvaliti da su stabilne u punom smislu te rijeci..vecina njih nisu nista bolje od window$a po tom pitanju! pface

05 ožu 2014, 15:00

procitao sam i prvi i zadnji... samo sam napisao u osnovi kako se popravljaju slmljeni paketi pa onda ako tako ne ide u terminalu uvjek izbaci nesto korisno... samo spominjes neke errore bez da nam konkretno copy/pastas sto ti je sve u terminalu izbacilo da se vidi tocno kakav je problem

(ako je tebi los dan ne trebas ga i drugima kvariti)
Tema je zaključana