Sada je: 25 svi 2020, 12:53.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Određeni broj razvijatelja debiana pokušava izglasavanjem spriječiti nametanje systemd-a u debian distru.
Razlozi su glomaznost, to što ne slijedi unix filozofiju "radi jednu stvar ali dobro", što razvijatelji GNOME-a, koji imaju puno utjecaja u debianu, podređuju distru, koja je prvenstveno namijenjena sysadminima, potrebama njihovog gnome desktop projekta itd...
Ako ne uspiju izglasati veto vjerojatno će morati napraviti novi fork:
http://debianfork.org/
"Hodor bre foobar"
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 341 puta
Spol: M
da, systemd je poprilično kontroverzan komad softvera. što se mene tiče, najveći su problemi ta potpuna nekompatibilnost sa bsd-ima i ostalim unixoidima te (zasad) dojam o nasilnom uvođenju.
šta će bit, vidit ćemo, ali ne bi volio da debian sam sebi zada takav udarac...
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 237 puta
tek sada vidim ovo :O a veći je problem kod systemd to što on nije sam ozamjena za init eć i za gro drugih stvari i ako se on srši ponijet će sa sobom ostatka sustava, a bugovi/sigurnost jednog podsustavca će odmah utjecati na gro drugih stvari.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 165 puta
Primio/la zahvalu: 272 puta
Spol: Y
Da, onaj tvoj izraz "Windowsizacija" pogađa u centar. Problem kod systemd je što ga rade tako da bude "One ring to rule them all", tj. "the whole system", a onaj tko drži taj prsten su razvijatelji systemd-a a ne administrator sustava. A to, kako se i vidi u Gospodaru prstenova, uvijek loše završi. :-D
"Hodor bre foobar"
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 341 puta
Možda bi ipak upstart bio manje zlo :hihi Ali šalu na stranu taj systemd mi se ne sviđa iz istih razloga koje je shrike ovdje napisao. A fork Debiana će biti interesantna stvar ako se dogodi, ali bi mogla naštetiti Debianu kao takvom.
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.