Sada je: 12 svi 2024, 22:31.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Knutuntu , ipak ga Donald Knut koristi.
Ali čujem da je Lucas arts zainteresiran da kupi Canonical jer ih zanima njihova point`n click avantura
Lutherus
Lutherus
glaskoncILLa je napisao/la:molim te da ne usporedjujes tamo neke cheap plastic barbie distre sa debianom.. :D

A sidux i KANOTIX,
možda simplyMEPIS
Elive?
:)
Avatar
Postovi: 1481
Postovi: 1481
Pridružen/a: 07 kol 2009, 10:38
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
pingu je napisao/la:
glaskoncILLa je napisao/la:molim te da ne usporedjujes tamo neke cheap plastic barbie distre sa debianom.. :D

A sidux i KANOTIX,
možda simplyMEPIS
Elive?
:)


Neznamo za druge ali ja nikad nisam voljel izvedene distre.Pogotovo ne izvedene distre koje su izvedene od izvedenih distra.Uvijek čisto.Debian,Slackware,Gentoo,Arch ali Debian uber alles!
Lutherus
Lutherus
zapravo mislim da je tolika disipacija ljudi oko toliko distri koje se gledajuci na ukupni broj mogucnosti jako malo razlikuju od jedna od druge ili od izvorne jedan od vecih problema linuxa. zapravo ne toliko problem koliko usporivac razvoja.

plus nepostojanje standarda, to bi se vec sa tehnickog stajalista moglo nazvati problemom, ali nerealno je za ocekivati da ce pobijediti ili deb ili rpm..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Uvijek treba postojati natjecanje jer je upravo međusobno previranje što je učinilo da se linux razvija brže od widnowsa. Da je postojala samo jedna disra, linux ni sada vjerojanto ne bi puštao DVD filmove.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
zasto ne, postoje i drugi os-ovi za natjecanje sa njima, nema potrebe za natjecanje medju distrama, krajnji cilj bi ionako trebao biti svima isti.. na stranu sto neki masuci zastavom tog cilja drze figu u dzepu i koriste ideju i rad drugih ljudi da bi okrenuli pinku, ali dobro, to je nusprodukt slobode..

a i ne bih rekao da se linux iz pozicije desktopa i enterprise rjesenja razvija brze od windowsa, razlika je jedino u pristupu, linux izlazi sa novinana svakih nesto mjeseci, dok microsoft godinama mijenja samo detalje, ali onda opet sa novim izdanjem napravi par koraka unaprijed.

recimo ne vidim u cemu je linux kao desktop razvijeniji od sedmice, gledauci feature? zapravo je obrnuto, pogotovo sto se tice multimedije..
o ad-u ( ciju je podlogu microsoft splasio od open sourcea, ali je sa razvojem dogurao daleko dalje ), kolaboracijskim toolovima koji su se se tek nedavno poceli javljati u open sourceu i slicnom da ne pricam..
sto se tice nekih ultimate heavy load kanti/clustera, microsoft se tu ionak nikad nije bas ni pozicionirao tako da se nam bas sto ni usporedjivati..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
pingu je napisao/la:
glaskoncILLa je napisao/la:domi is going hardcore? :)
bravo domi! :)

Onda se pripremi na dežurstvo. :)
Jer kad se Domi primi debiana, bit će krpanja, ni sa Tutuntu ni Mintom nije izdržao bez da nešto ne potrga. :mrgreen:

Već 2 mjeseca nisam ništa strgal imam bunteka starog puna 4 :D mj.sa popravcima normalno,
a to što mi je kde 4.4 strgo minta no mia culpa :D
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
Why GNU/Linux for academics and why Debian in particular?
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
odin je napisao/la:Neznamo za druge ali ja nikad nisam voljel izvedene distre.Pogotovo ne izvedene distre koje su izvedene od izvedenih distra.Uvijek čisto.Debian,Slackware,Gentoo,Arch ali Debian uber alles!



KANOTIX i sidux su pure Debian ;)
Avatar
Postovi: 128
Postovi: 128
Pridružen/a: 31 sij 2009, 10:10
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: KANOTIX Hellfire, aptosid
Koistinen je napisao/la:
odin je napisao/la:Neznamo za druge ali ja nikad nisam voljel izvedene distre.Pogotovo ne izvedene distre koje su izvedene od izvedenih distra.Uvijek čisto.Debian,Slackware,Gentoo,Arch ali Debian uber alles!



KANOTIX i sidux su pure Debian ;)


samo je jedan Debian.bar za mene.sori , ne se ljutiti ljudi na mene to je moje osobno mišljenje.
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.