Sada je: 18 tra 2024, 03:23.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Boot problem
07 kol 2012, 15:01
pozdrav!
imam problem pri boot-u debiana, imam Debian 6 Squeeze, na koji sam zbog wifi antene D-Link DWA-127 iz ovog posta instalirao kernel 3.2 i sve je radilo, nakon toga sam boot-ao 2 ili 3 puta sve normalno i sada zadnji put sam radio sa aircrack-om jedino ali mi airmon nije htio promijeniti kanal antene pa sam odustao, tako sam jucer htio probat opet ali staviti u antenu u monitor mod sa iwconfig-om, jer sam citao ovdje da se moze i sa iwconfig-om staviti pa i promijeniti kanal, i tu se pojavio problem jer mi se Debian uopce nece boot-at zbog greske u prvitku, naisao sam na dosta slicnih gresaka, nijedna ista i rjesenja nisu radila od slicnih, pa ovdje molim za pomoc

error.png
error.png (118.68 KiB) Pogledano 2303 put/a.
Zadnja izmjena: PunkBastard; 07 kol 2012, 15:05; ukupno mijenjano 1 put/a.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Na ovaj način multiverzum kažnjava sve koji žele koristiti softvare za ilegalne radnje.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Na ovaj način multiverzum kažnjava sve koji žele koristiti softvare za ilegalne radnje.

tko kaze da je ilegalno, trenutno samo zelim nauciti koristiti alat jer mi nije potrebno crackiranje
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Svi to kažu.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Svi to kažu.

zasada mi nije potrebno, uostalom nebi li onda koristio backtrack a ne se trudio da proradi na debianu ?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
vjerojatno ti se raspala root particija (jel, ne moze procitati nista sa nje).

uzmi neki live cd i napravi recovery.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
glaskoncILLa je napisao/la:vjerojatno ti se raspala root particija (jel, ne moze procitati nista sa nje).

uzmi neki live cd i napravi recovery.

kako da napravim recovery? probao sam sa DVD-om Debian-a pokrenut recovery, trazio me da root particiju i dobio sam shell za koji neznam naredbe, mislio sam probati fdisk pa fsck ali ne prepoznaje kao naredbe
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
recovery je ogranicen, probaj sa nekom live distrom, postoji i debian live..
ili nekim specijaliziranim cd-om/toolom, preporucam testdisk.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
glaskoncILLa je napisao/la:recovery je ogranicen, probaj sa nekom live distrom, postoji i debian live..
ili nekim specijaliziranim cd-om/toolom, preporucam testdisk.

ok
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Lutherus je napisao/la:Na ovaj način multiverzum kažnjava sve koji žele koristiti softvare za ilegalne radnje.

rofl rofl rofl
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.