Sada je: 16 srp 2020, 14:00.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kakvo je stanje 'kod nas', nemam pojma, jer 'mi' ne postojimo. Ja sam samo jedan rudar, a ne sedam patuljaka... :)

Kod mene pak dobro je stanje, sve standardno. Potrošnja RAM-a u mirovanju ne prelazi nekih 350 MB, a kad dodam Firefox, LO i još 1-2 sadržaja ide valjda do 700 MB max. Sa CPU isto sve OK, standardno, kao prije. Imam dvojezgreni sustav, a CPU u mirovanju, dok je samo Menu na ekranu, ne prelazi 5-6% u radu. Temperatura pod većim opterećenjem vrti se do 40 stupnjeva Celzija, u mirovanju 30-31. Ne, zaista, sve je i više nego dobro, jedino me nerviraju te izgubljene sličice (thumbnails).

Sjećam se da je kod UP-6 bilo problema sa starim printerom HP 1125c i trebalo je pričekati 3 mjeseca dok Monsta na forumu LMDE nije riješio stvar. Sad printer radi bez greške. Ipak, volio bih da je ostao stari kernel... stvar navike. Možda je za mene zapravo LM 13 kao LTS, s podrškom sve do 2017, a ne LMDE kao nekakav semi-rolling release (polu-kotrljajuće izdanje, ako se takav izraz uopće može skovati!). No, čvrsto sam za LMDE jer mi od one prve instalacije prije nekih 18-19 mjeseci sjajno radi i zato što mi se Ubuntu nikako ne sviđa. Stoga ne želim ni njihove repozitorije!
Podijelio/la zahvalu: 62 puta
Primio/la zahvalu: 100 puta
Spol: M
Evo, u tijeku je rješavanje problema s pretjeranim radom CPU poslije nadogradnje UP-7. Čini se da probleme izaziva Caja, a vezani su i uz thumbnails... Zainteresirani mogu naći više na ovom linku:

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 8&t=145959
Stigli su thumbnails! Drage sličice opet su na svojem mjestu ::bravo .
Pokupio sam kroz update manager određene nadogradnje za mate-desktop i mint-x-icons i sve je opet na svojem mjestu. Mala nadogradnja, restart i eto ga... Caja ostaje OK.
Potvrđujem, sve opet radi savršeno. Potrošnja resursa ponovno minimalna; Caja se više ne ponaša ko raspikuća :-D
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Hm, da, to je riješeno. No, sad zapinje CD/DVD player... više ne mogu pokretati CD-e niti DVD-e. Uopće ih ne prepoznaje, ne pokreće, ne reagira kad ih ubacim. :hmm
Postavio sam opet upit i na LMDe forumu, pa sad... :zabrinut
Upravo sam isprobao, ni meni ne radi CD/DVD. Isti su simptopmi koje si opisao na Mint forumu. :hmm
Totem se čudno ponaša - koristim a za slušanje glazbe i brzi pregled filmova. Više ne radi klik na vremensku crtu, već pokazivač treba mišem povlačiti. Često puta se program ni ne ugasi - zatvorim prozor, a glazba svira u pozadini, pa ga silom ubijem naredbom kill. :ljut2
Sve su to male, ali iritantne stvari. Sve više razmišljam o Mintu LTS :hmm
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Ovakvi su problemčići, nažalost, neizbježni kad je u pitanju čak i polu-kotrljajuća distra kao LMDE. Dođe novi kernel i katkad izazove teškoće, kako pišu mnogi. Volio bih da se ništa nije mijenjalo, jer mi je sve radilo savršeno s 3.2-0.4, kao i s 3.2-0.3. Ali, ne bih na LTS jer bih tada došao opet do Ubuntu repozitorija, a njih ne želim. Radije bih onda prešao na Debian Stable, jer je njegov kernel 3.2.

Međutim, vjerujem da će razvijatelji riješiti problem, kao ranije s mojim starim printerom. Osim toga, razvijatelji valjda znaju zašto neprekidno 'čeprkaju', mijenjaju kernel, izbacuju nešto staro i ubacuju novo... trebamo se prilagođavati i kad nam ne odgovara.
calisto053 je napisao/la:Upravo sam isprobao, ni meni ne radi CD/DVD. Isti su simptopmi koje si opisao na Mint forumu. :hmm

Usput, Calisto, ako si vidio moj post na LMDE forumu i slažeš se s upitom koji sam tamo postavio, možda bi se i ti mogao javiti na istom mjestu i ukratko iznijeti vlastiti problem. Možda sam naivan, ali smatram da je bolja šansa da se neki problem riješi ukoliko je više zainteresiranih. Hvala, u svakom slučaju, bez ikakve obaveze.
Ja taman napravio update, jedini problem mi je bio zvuk. Iz nekog rezloga je stavio po defaultu CD na najjače i to je davalo čudnu buku. Osim toga, izgleda da sve radi.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 276 puta
Spol: Y
zar si ti na LMDE-u?
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.