Sada je: 16 srp 2020, 15:38.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Shicy je napisao/la:zar si ti na LMDE-u?

Stavio sam ga na laptop kada sam probao suse i zaključio da je previše nestabilan. LMDE je na jednom drugom laptopu radio savršeno out-of-the-box tako da mise činilo ok malo eksperimentirati. Za sada je sve ok, faktički je riječ o Constantly Usable Testing debian distri o kojoj se neko vrijeme pričalo.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 276 puta
Spol: Y
aj testiraj malo pa javi dojmove. ipak si ti debianovac pa ćeš lakše uočit razlike i težinu prilagođavanja na iste :)
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Spol: M
shrike je napisao/la:Ja taman napravio update, jedini problem mi je bio zvuk. Iz nekog rezloga je stavio po defaultu CD na najjače i to je davalo čudnu buku. Osim toga, izgleda da sve radi.

Istina, netko je i na LMDE forumu prigovorio na probleme sa zvukom poslije UP-7. Malo nas je ovaj novi kernel ipak zatekao nespremne... :zamisljen

Eh, bilo bi dosadno da sve uvijek radi savršeno.
Podijelio/la zahvalu: 62 puta
Primio/la zahvalu: 100 puta
rudar je napisao/la:Eh, bilo bi dosadno da sve uvijek radi savršeno.

Ni kod mene nije bilo zvuka nakon updatea, ali sam reinstalirao Alsu i odabrao pravi audio izlaz.
Baš razmišljam kako smo bahati mi linukasši - sve nam savršeno radi upravo kako smo podesili prema vlastitim željama. Toliko nam je dosadno da odabiremo rolling, semi rolling ili čisti testing (izbora nikako ne manjka) čisto da nam bude zabavno, a ponešto i naučimo. Iskreno, zato sam ja i prešao na LMDE. :-D
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
A ako želite da vam sve nakon upgrade radi super, to je onda debian stable (ne testing) ili centos. Iako, vjerojatno će ljudi ispišati krv prije nego srede sve na ikojem. Meni inače lmde radi sasvim ok, jedino što ne mogu srediti suspend na ati kartici (ali to nisam mmogao ni na suse il idebianu).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 276 puta
Spol: Y
shrike je napisao/la:A ako želite da vam sve nakon upgrade radi super, to je onda debian stable (ne testing) ili centos. Iako, vjerojatno će ljudi ispišati krv prije nego srede sve na ikojem.).

Dosad sam kroz LMDE prolazio nadogradnje UP-4, UP-5 i UP-6. Sve su radile savršeno, baš ništa nije mi se remetilo (u redu, zapelo je bilo malo s prastarim printerom kod UP-6). Eto, sad je prvi put bilo problemčića, ali riješit će se valjda i to.

Inače, ne bih baš na Debian Stable jer prekratko traje! Dvije godine, eventualno još koji mjesec, pa onda opet instalacija. Ne da mi se. Skupljam hrabrost, informacije i volju za Deb Testing. Koliko sam dosad shvatio, instalira se jednom i onda ostaje zauvijek. Ili...?
ili ne ostaje zauvijek. ovisi o tebi. generalno ne treba reinstalirati, ali ako baš navališ... :)
Hvala, Shicy! Ukusi se mijenjaju, čovjek može vremenom poželiti nešto novo i drukčije. Ali, bit ću otrcan i reći da vjerujem kako bi to bio 'početak jednog divnog prijateljstva'.
isprobaj. nadam se da će ti se svidjeti :)
E, tu je kvaka!! Htio bih, a ne mogu ga isprobati, jer ne dolazi kao Live! Ili ga instaliraj, ili mu se divi iz daljine (gledaj, gledaj, a ne diraj, još otrcanije!).

Zgrabio sam SolydX, jer se on (navodno) temelji na Debian Testing i dolazi kao XFCE grafičko sučelje, a meni je XFCE najdraže sučelje poslije Matea. SolydX trebam malo dublje prostudirati, ali me brine što se SolydX zapravo pojavio kad je LMDE napustio, tj. prestao razvijati vlastitu verziju XFCE. A LMDE ionako imam i služi mi dobro. Drugim riječima, SolydX ispada mi kao LMDE sa XFCE-om, a to nije baš Debian Testing.

Isprobao sam i Semplice Linux, koji se (navodno) temelji na Debian Sid, i također mi se svidio (istina, odviše minimalistički za moj ukus). Bojim se da na kraju neće biti druge, nego skupiti lovu i kupiti novo računalo samo za Debian Testing.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.