Sada je: 12 srp 2020, 17:23.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odavno mi je to poznato, čak sam i instalirao na PC slijedeći upute sa stranice http://www.linuxmint.com, pa skupina korisnika Mint Debian. Tako se ne mora dizati s interneta. Ukratko, mislim da je ovaj vodič pomalo zastario i već sam predlagao na forumu LMDE da se pripremi nova verzija. Ukoliko pak netko želi više saznati o LMDE na hrvatskom, neka posjeti http://linux.ri.eur.hr/

Ipak, ovo je mjesto za raspravu o čistom Debianu, a ne o LMDE (ma koliko dobar bio).
Podijelio/la zahvalu: 62 puta
Primio/la zahvalu: 100 puta
Spol: M
Instalirao LMDE Mate 201204 izgleda uspješno. Nakon apdejta i instalacije firmwarea za broadcom, proradio je i bežični internet. Ovaj put umjesto slova nisu kvadratići. ::bravo Sad lagano idem na postavljanje ostalog za funcionalnost koja mi treba. Pear 6 je na ubuntu bazi, pa mi je ova kao više Linux distra. :D Držite mi fige ! :mrgreen:
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Danas dobio dock za Dell i sad imam DVI na monitor. Koje olakšanje, sad se netrebam igrat sa namještenjima, sve sam regulira. LMDE sam uglavnom sredio i sve šljaka kak treba. :D
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
rudar je napisao/la:OS je LMDE 2013-03 64 bit RC friško sinoć instaliran, lap je radio na bateriji .. kaj da mu još delam??

Moj glavni i omiljeni OS! Kakva su iskustva s novom verzijom?

da ne OT-am tamo čovjeku temu, prebacujem odgovor ovdje

brzo, jako brzo :) i za sad stabilno iako nisam previše stigao petljati po OS-u, sav hardver mi je prepoznat out of box, nikakvih problema ni s USB stickom za internet koji me na prethodnoj verziji malo zezao .. jedino kaj mi malo kida živce je vrlo glasan "bip" kod paljenja i gašenja laptopa szbunjen

PS. .. i da, instalirao sam Jupiter kako bi se proc manje zagrijavao i manje bučio ventilator no isti ne radi ili ga ja ne znam pokrenuti da se sam digne prilikom dizanja OS-a, na prethodnoj verziji i na ubuntoidima s time nije bilo problema.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 576 puta
Primio/la zahvalu: 795 puta
Bravo, Bertone! :thumbs Neka ga samo još malo dotjeraju, pa stiže novi Upgrade. Jednostavno ne razumijem koliko malo ljudi koristi GNU/Linux općenito (da se sad ja ovdje nadovežem na temu s naslovne stranice), kad zaista općenito ne zaostaje za MS Win (što se tiče periferije), ljepše izgleda, brže radi, manje opterećuje hardver, neuporedivo veći izbor sadržaja, prepoznaje gotovo sve što mu se 'utakne' out-of-the-box, nema virusa...
Ne razumijem. szbunjen Evo, ako ovdje govorimo konkretno o LMDE, za njega kažu da je za srednje upućene korisnike, tj. slovi kao malo zahtjevniji izbor, a meni sve radi otpočetka. Bez ikakvih dodatnih zahvata. Kapa im dolje! ::bravo
Bertone je napisao/la:...jedino kaj mi malo kida živce je vrlo glasan "bip" kod paljenja i gašenja laptopa...

Probaj:
Kod: Označi sve
echo "blacklist pcspkr" | sudo tee -a /etc/modprobe.d/blacklist

i onda
Kod: Označi sve
sudo modprobe -r pcspkr

rudar je napisao/la:...ako ovdje govorimo konkretno o LMDE, za njega kažu da je za srednje upućene korisnike, tj. slovi kao malo zahtjevniji izbor...

To je bilo istina do prije godinu i više dana kada je LMDE izravno pratio Debianov testing repozitorij. Održavanje je zahtjevalo ponešto više od površnog znanja apt-a za održavanje stabilnosti prilikom update-a. Uvođenjem update packova i zasebnih repozitorija, LMDE je stabilan, IMHO, puno stabilniji od zadnjeg Ubuntuovog LTS-a i čak se niti ne preporuča prčkanje po Terminalu po pitanju updateanja već se isključivo preporuča upotreba Update Managera. Iskreno, čak mi je trenutno stabilniji i od LM13. Na download stranici još uvijek stoji upozorenje kako je 'rough around the edges', ali u stvarnosti, LMDE je iznimno stabilan OS i mislim kako ta opaska stoji tamo samo zato što su je zaboravili ukloniti :)
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Meni je za sad OK no nisam imao problema ni s U12.04 osim kaj je ovaj LMDE puno brži
jedino kaj se lap grije 10-ak stupnjeva više nego pod U12.04 ali bum još malo čeprkao pa se valjda i to riješi :)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
15.6" FHD IPS anti-glare

ZEN
"What do you want?"
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Bertone je napisao/la:Meni je za sad OK no nisam imao problema ni s U12.04 osim kaj je ovaj LMDE puno brži
jedino kaj se lap grije 10-ak stupnjeva više nego pod U12.04 ali bum još malo čeprkao pa se valjda i to riješi :)

Si probao rješenje za zvučnik u mom prijašnjem postu? Meni je radilo.
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
dinosb je napisao/la:
Bertone je napisao/la:Meni je za sad OK no nisam imao problema ni s U12.04 osim kaj je ovaj LMDE puno brži

Si probao rješenje za zvučnik u mom prijašnjem postu? Meni je radilo.

Nisam, na poslu sam i biti ću tu još 10-ak sati. Bum sutra navečer pa javim ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
15.6" FHD IPS anti-glare

ZEN
"What do you want?"
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Malo im je zapeo ovoga puta RC za LMDE... već ga dulje pokušavaju urediti, a baš im se ne da. Je li netko od vas imao teškoća s novim RC?
Usput, čitao sam nesretnu raspravu oko Gentooa, neću ništa komentirati, samo mi se nametnulo pitanje koliko traje dizanje sustava (tj. od uključivanja PC-a do početka rada). Za LMDE traje mi sedamdeset sekundi, a za Debian Squeeze 6.0.6 na drugom računalu dvadeset i pet sekundi. Nemam nikakve posebne aplikacije otvorene, desk je čist, a arhitektura je viewtopic.php?f=41&t=9304 uz LMDE, odnosno stari Pentium, procesor 2.7 GhZ uz Debian.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.