Sada je: 18 tra 2024, 23:56.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ideja je dobra samo to je puno više posla nego šminkanje ubuntu-a...... moglo bi se puno više isplatit i debianu nego ubuntu.
Pozdravljam i nadam se da imaju man power da to naprave.

Ako ništa drugo bar su pametno registrirali prednosti testinga nad ubuntu-om....
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
glaskoncILLa je napisao/la:novost je u tome sto su preskocili ubuntu u cijeloj toj prici.


da li je to mozda znak canonicalu da se ne slazu svi u linux zajednici sa njima?
Avatar
Postovi: 860
Postovi: 860
Pridružen/a: 12 pro 2009, 23:29
Lokacija: bjelovar
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: ubuntu 10.04.
ne mislim da je to ideoloski, mint je ideoloski puno blizi ubuntuu nego debianu, mislim da se radi samo o techy eksperimentu, da li je lakse radititi from schratch ili se lakse boriti sa ubuntu nekonzistentnoscu.
buduci da je vec nekoliko *buntu based projekata otislo back home to debian, vjerovatno su i oni odlucili probati kako bi to islo.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
# July was a very busy month for the project. The testers and maintainers managed 4 releases: 2 stable (KDE and LXDE) and 2 RC (Fluxbox and Xfce). The new ISO testing module proved extremely useful. Myself and Ikey worked hard on the Debian edition and its installer is now ready. Also, work started on new features for mintinstall and ideas are currently selected for implementation for the upcoming Linux Mint 10 “Julia”.
# With only two stable releases left in this release cycle, we’re hoping to announce Xfce and Fluxbox early . We’re also giving Linux Mint Debian a final push, hoping to get results this month. By the end of August, we want to be fully focused on developing the new features for Linux Mint 10, with a complete roadmap, design and brainstorming done.

http://www.linuxmint.com/blog/?p=1502
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Uskoro bi mogo prvi izaci, pocelo je testiranje... bas me zanima sta su sklepali za pocetak :)
http://community.linuxmint.com/iso
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Ok
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
Držim fige!

Jako bih volio da se Mint makne od Ubunta i postane Debian rolling release!

koji bi to unikat bio...mrak! :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Debian LMDE i386 (build #20100903) Approved for Stable release
http://community.linuxmint.com/iso
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
moje osobno mišljenje
ubuntu = šminka i ease of use for starter likove
mint = šminka i kao alternativa ubuntu (premda je ubuntu based)
debian = pila za servere i nikako za početnike

ja sam osobno probao mint i ne leži mi... neznam zašto
Because Open Source Matters
--
Sites - Under construction
Avatar
Postovi: 1278
Postovi: 1278
Pridružen/a: 17 ožu 2008, 09:35
Lokacija: Čakovec
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: ubuntu 16
dalibor.klobucaric je napisao/la:debian = pila za servere i nikako za početnike

Bas me zato zanima sto ce ispasti od tog debian based minta. Jos ce s vremenom sigurno toga dodati da bude jos vise user frendly... zivi bili pa vidjeli
All defined tests pass successfully and we've eliminated all critical bugs. There's going to be thousands of things to improve on this edition, and whether it comes from us or from upstream, users will get loads of updates for them. We'd never release if we didn't set ourselves goals to achieve, and for the scope of LMDE we now have a very good ISO that can be given to the public. It's missing a few things and it's got some rough-edges but this project is in its infancy and based on a system we don't know as well as Ubuntu. It will evolve and there's no reason at this stage not to let it out.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.