Sada je: 04 svi 2024, 00:38.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Re: Gentoo vodič za kolerike
24 ožu 2013, 19:57
Riceri !
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 01:42
Laku noc klokane.
Lutherus
Lutherus
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 03:18
@banned klokan
Mene samo zanima kako si ti došao na Linux i što si koristio. :)
Evo moje i od ostalih: viewtopic.php?f=1&t=8629&hilit=koristio&start=50#p124115
Možeš tamo odgovoriti ;)
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 03:28
Nista nisam koristio, sve je bilo prolazno i igranje do gentoo, njega sam prvog poceo koristiti i njega cu uvjek koristiti. Ni jedna druga distra na mome racunalu nije opstala duze od par dana, tako da niti jednu nisam koristio
Avatar
Postovi: 58
Postovi: 58
Pridružen/a: 13 ožu 2013, 13:02
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Gentoo,Xp,OSX
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 03:37
banned klokan je napisao/la:Nista nisam koristio, sve je bilo prolazno i igranje do gentoo, njega sam prvog poceo koristiti i njega cu uvjek koristiti. Ni jedna druga distra na mome racunalu nije opstala duze od par dana, tako da niti jednu nisam koristio


Nijednu? szbunjen Skidam kapu kako si odmah od svih distri krenuo s gentoom ::bravo ;)
masteroman
masteroman
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 04:19
Pa porbao sam ih puno ali sam ih precesto probavao tako da nisam nikad neku ozbiljno koristio. Gentoo jedini koristim, a probao sam ih vecinom sve o kojima se prica, ubuntu mi je bio prvi i trajao je par dana, vec je neka druga distra dosla na red.. nakon tako nekih 4 mj isprobavanja sam isprobao i gentoo, par puta ga instalirao dok nisam dobio otrilike ono sto zelim i koristim ga oko 2 godine ali u meduvremenu jos uvjek se znam sezati s nekom distrom na par dana
I jos uvjek ne mogu postici ono sto zelim od gentoo, a znam da je moguce, a to je kernel od 500kb. Vec sad na 2,2mb kernela (bez initramfs) u njemu ne postoje nikakvi logovi i debugovi, kad nesta zasteka mogu samo boga pitati sta je bilo ili razmisljati sto sam krivoga napravio dali u najmanjoj memoriji rezerviranoj za kernel ili u nekoj od tisuce drugih mogucnosti...
Pa je vidljivo da ja jos uvjek ucim u tome, bez obzira koliko sam distra imao, o linuxu jos nemam pojma.
Avatar
Postovi: 58
Postovi: 58
Pridružen/a: 13 ožu 2013, 13:02
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Gentoo,Xp,OSX
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 07:30
banned klokan je napisao/la:Pa je vidljivo da ja jos uvjek ucim u tome, bez obzira koliko sam distra imao, o linuxu jos nemam pojma.

rofl rofl rofl
masteroman
masteroman
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 07:48
Hajd malo ohladite, tema ne vodi nicemu. Sustav ce pokazati koliko ste bili u pravu, tj. ako vam world ne pukne nakon prvog updatea.

Evo jedna korisna smjernica buducim korisnicima, ima malo vise teksta pa da ne kopiram: http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=2566
Slamd64
Slamd64
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 08:11
Ovako, bez uvrede, no nisi nam objasnio ništa.
Osim pljuvanja po handbooku, genkernelu, Slackweru i OpenSusetu ali i gluposti o corebootu i kernelu od 500kb. Coreboot je opensource bios za kojeg prvo moraš imati ploču koju podržava. Ako nemaš ploču koju podržava možeš je jeb*** jer nebude radil a i kad imaš ploču koju podržava radi katastrofalno loše.
Na nekoliko mjesta na ovome forumu a najviše ovdje sam ti objasnil da kernel od 500kb nećeš imati. Najmanji mogući kernel je 750kb i njega je moguće napraviti no ti taj kernel nećeš koristiti. Taj kernel nema ništa. Ima samo jedan jedini driver koje ne može biti kao modul a to je procesor. Taj kernel nema ni kernel command line. Na sustavu sa tim kernelom nećeš raditi. Drugi razlog je zato štp ne možeš dobiti kernel manje veličine od tekst dokumenta sa kodom. Tvoj boravak ovdje nije bil ništa drugo . Tak da sori, pričaš gluposti i jedini koj protirječi sam sebi si ti. Nadalje, prozivaš druge radi ponašanja a ti si taj koj prilikom kvotanja drugih izmjenjuje sadržaje njihovih rečenica. Jel znaš kako se to zove? To je quote mining.

Quote mining
(aka citiranje van konteksta)
Kada uzmemo neku izjavu ili pasus teksta, te ga odvojimo od ostatka teksta koji ga okružuje i time dobijemo potpuno drukčije (vrlo često dijametralno suprotno) značenje, kažemo da smo ga iščupali van konteksta. Pogreška je vrlo često upotrebljavana u kombinaciji s nekim oblikom ad hominem ili ipse dixit pseudoargumenta, no može stajati i sama za sebe.
Ovakvo je ponašanje vrlo često kod nekih novinara,
Primjer: U Bibliji piše da boga nema. Psalm 14, stih prvi zaista kaže "Nema boga, reče budala u svojem srcu".
Film Expelled - No Intelligence Allowed je pun ovakvih primjera.


Osim quote mininga većina tvojih rasprava je ad hominem i strawman. Na pp sam te nekoliko puta upozoril da to ne radiš pogotovo ne ako želiš komunicirati sa ostalima. Također su ti i nekoliko puta bila linkana pravila foruma koja se nisi udostojil pročitati ali kršiti ih se jesi udostojil i upravo sa tim razlogom su ti postovi bili maknuti te upravo iz tog razloga si i nekoliko puta dobil ban što nas dovodi do sljedećeg problem zašto te nitko ne shvaća ozbiljno. Dođe, napravi sranje dobije ban, napravi novi račun i opet isto.
Ajde budi dosljedan pa imaj samo jedan račun no prvo pročitaj pravila foruma pa ako ti se ne sviđaju nemoj se ni priključiti. Ako se odlučiš uključiti ajde barem budi čovjek pa kod kvotanja nemoj drugim ljudima mjenjati sadržaje rečenica, nemoj im u usta trpati ono kaj nisu rekli i nemoj neargumentirano napadati ostale. Da se prisjetimo i tvog boravka na forums.gentoo.org.
Jel se sječaš koga si tamo nazval budalom i neznalicom jer mu instalacija traje 5 sati? Taj čovjek je Matthew Summers. Sad se idi raspitaj tko je on i kaj je on u Gentoo projektu. Također pljuješ po genkernelu krajnje neargumentirano. Pričaš da je bug. Prvo ako je bug iznesi argumente, drugo izvoli ga prijaviti na gentoo bugzillu ili možeš direktno developerima no ne na LZF jer mi ne rješavamo njihove bugove. Sad jedan fun fact, Greg Hartman također koristi genkernel. Jel i on budala? Jel i one nezna kaj radi i prića? Da se podsjetimo tko je Greg Hartman. Greg Hartman je osoba koja ima 27% koda u kernelu. No da, već je bilo ispada da Greg ne razumije kako radi kernel i kako radi memorija pa zašto ne bi imali još jedan no ovaj puta da Greg nezna kompajlirati kernel.

Iskusan korisnik neće potrošiti 2 sata i više u kernelu tražeši sve kaj mu treba jer pozna svoj hardver i poznaje konfiguraciju kernela pa zna di se kaj nalazi i samo popika stvari koje mu trebaju.

Kažeš da use flagovim nije mjesto u make.conf? E pa varaš se. System wide use flagovi upravo i idu u make.conf. Sad bi ti linkal gentoo wiki no sam si izjavil da više odnemaže nego pomaže pa nema koristi. E da još jedno proturječenje sa tvoje strane. Prvo pljuješ po handbooku da nevalja i kako to nije točan postupak instalacije a onda kad te ljudi zamole da napraviš nekakav tutorial kažeš da je tvoja instalacija dokumentirana u handbooku. Kako to? Zar nije handbook smeće koje odnemaže sa netočnim i nepotpunim procesom instalacije?

Zanima te zašto ih imam samo 5? Jer je to sustav kakvog ja želim. Sa naglasak na ja a ne ti.
PC je kratica za personal computer što u prijevodu dođe osobno računalo. Moje osobno računalo je podešeno onako kako ja to želim. Prozivaš me sa module od joysticka? Odlično, sad da ti nešto kažem, šta te zaboli kur** za to koje ja module imam a niti poznaje mene još maje moje potrebe, sa mojim poslom nisi nisi nimalo upoznati dok ti je mj hardveraj najveća misterija. Stoga back off, nije te briga kaj ja na svojem osobnom računalu koristim.

I sad da rezimiramo, ne nisi nigdje niti pomogel nikome oko gentooa, niti si opisal instalaciju. Jedino kaj si napravil je to da si se učlanil na forum, pobral par banova, vratil se sa novim profilom, nastavil u stom tonu, pljuval sve kaj nije gentoo a onda kažeš da druo nisi ni koristilm pljuval po drugima i napadal ih, izokretal tuđe izjave, prilagođaval si ih u kvotanju,malo pljuval po nanou, bunil se kad bi ti moderator dal upozorenje ili maknul post radi kršenja forumski pravila. Želiš dokazati da si sposoban kompajlirati kernel? Odlično, no znaš kaj? Nisi jedini koj kompajlira svoj kernel. Samo na ovome forumu ima desetak ljudi koji to rade pa se ne prepucavaju čij je kernel manji niti se prepucavaju oko toga čij je kvalitetniji. E da, rekel si da je Novellov kernel smeće a nisi to argumentiral. Ako je tvoj bolji prijavi se kod njih za posao, vrlo rado će te uposliti umjesto 430 inženjera jer očito ti znaš bolje od njih.
Želiš dokazati da znaš baratati sa use flagovima? No ne uspjeva ti. Ne uspjeva ti jer konstantno ideš druge napadati. Neznam no to mi izgleda na ljubomoru. Sve dok ti misliš da si naj naj naj pametniji i sposobniji nema uopće smisla voditi nikakvu raspravu. Umjesto da se tu izdrkavaš i prenemažeš rađe napravi to kaj stalno govoriš da jesi. Zato, ouzbilji se, prestani napadati i vrijeđati druge. A sudeći prema zadnji postovima jedini koj je instaliral gentoo iz mitova si ti. Jel ozbilno misliš da si naučil više u 2 godine od nekih koji linux koriste 14 godina? Barvo, svaka čast.

Završna riječ

Imaš Gentoo? Bravo. And now, guess what? Nije ništa posebno, nisi jedini. No divno za tebe. A sad počni nešto raditi.

slika


P.S.

evo kolega ti je linkal pa prouči http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=2566 možda i njima nađeš grešku pa ih slobodno ispraviš.

P.P.S

kako jako voliš kompajlirati kernel evo nešto da proučiš kad kažeš da još učiš. Bude ti pomoglo.

Inaće kad smatraš da tako divno kompajliraš kernel i znaš sve najbolje, bilo bi krasno da nam napraviš neki tutorial pa možda bude objavljen i na naslovnici. Samo nemoj da bude ko onaj pokušaj na croportalu.
Lutherus
Lutherus
Re: Gentoo vodič za kolerike
25 ožu 2013, 15:05
System wide use flagovi koje koristim

USE="X bzip2 threads -ldap -tk ntpl ntplonly kpathsea -qt -gtk"

1.x
2.bzip2
3.threads
4-ldap
5.-tk
6.ntpl
7.kpathsea
8. -qt
9. -gtk

To je devet use flagova a ne 5. I to su system wide use flagovi. Package specific use flagovi nisu ovdje.
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.