Sada je: 18 tra 2024, 21:10.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
meni na sličnom laptopu sve distre lete. Debian, Slackware, openSUSE, Mint...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Probaću Bodhi. Skida se.
Ali,prije toga pade mi na pamet da pokušam sa nekom 64-bitnom distrom.Nisam siguran ima li to ikakve veze,ali ko zna koji mu je vrag,pa neće.

Inače,pomislio bih da je laptop možda neispravan,međutim win7 koji sam mu također instalirao radi bez problema...hm.
Blaze je najbolji,ali Vajta je KRALJ!
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 26 ožu 2013, 23:34
Lokacija: Olimpijska Selendra
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04 /KDE Mint 17
Tu ti ne treba 64-bitna distra. Prva stvar kad pokrenes neku distru, osim spajanja na net (uvijek imaj kabel u pricuvi) i pocetne provjere hardvera jest provjera zauzetosti RAM-a i opterecenja procesora. Potrebno je instalirati i pokrenuti program htop:
[/code]sudo apt-get install htop; htop[code]

Za Bodhi pogledaj malo i upute na nasem portalu ;)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
64-bitni ce uzeti dosta RAM-a, ali moguce da ce raditi bolje. To je AMD, cude me sto se Linux vuce na njemu..... s druge strane to ja APU, pa mozda driveri za grafiku zezaju. hmm

Probaj Debiana, Sabayon, Manjaro, Mageia

@calisto
Kod: Označi sve
free -mh
je isto dobar ;)
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Instalirao sam mu Bodhi. Stvar izgleda prilično simpa. Kretnje mišem i ponašanje desktopa su fluidne i sve izgleda shiny! Međutim, učitavanje programa i sam rad je osjetno sporiji.No ne toliko da bi narušilo upotrebljivost samih aplikacija koje se koriste.
GUI je pomalo neobičan , ali šarmantan. Pretpostavit` je da će mu biti malo teško u početku dok ne provali logiku i cake kako je stvar zamišljena da radi! No, to nije moj "problem" :)
I da kažem da je to jedina distra koju sam uspio upogoniti kako treba. ( možda je bolje reći: jedino graficko sučelje koje sam uspio staviti na ovaj laptop,a da radi :-D ,jer su mnoge druge između ostalih probanih distri zapravo bazirane na istoj podlozi-Ubuntu-u)

Bilo kako bilo stvar je riješena ,barem privremeno!
Ali opet ostao mi je gorak okus poslije svega,jer sam se patio tri dana,pokušavajući uraditi nešto što u stvari i ne bi trebalo biti
"posao" već tek kezual aktivnost za koju ne treba ništa više vremena od recimo,pregledanja dnevne štampe prije podne!

Na zalost. sve dok ovakve pojave ne budu stvar prošlosti ,mainstream društva će na Linux gledati kao na igračku zanesenjaka i geekova ili nuždu sa zelenim slovima na crnom ekranu kojom se koristi "moj jaran dok mi popravlja računar"

Zahvaljujem se svima na savjetima i prijedlozima , također i na vremanu koje ste izdvojili na ovo!
Blaze je najbolji,ali Vajta je KRALJ!
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 26 ožu 2013, 23:34
Lokacija: Olimpijska Selendra
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04 /KDE Mint 17
Pozdrav ekipa,
eto mene nazad nakon dugo vremena. :-D
Kupio sam novi laptop i nisam tocno siguran koju distru da stavim pa vas molim savjet.
Specifikacije su : i7-4700MQ, 8 GB RAM-a, Intel HD 4600 i Radeon HD 8750m...
Zanima me najvise problem vezan za graficku karticu i njihov ''suzivot''.
Trenutacno se dvoumim između LinuxMinta 16 ( uskoro ce izac) i Ubuntua 13.10... slobodno dajte neki savjet :hihi
Avatar
Postovi: 259
Postovi: 259
Pridružen/a: 02 tra 2013, 16:41
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: openSUSE
Stavi openSUSE 13.1. trebao bi dobro raditi sa ATI tj. AMD grafičkom.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Ma nisam neki ljubitelj RPM distribucija :pogled_dolje
Avatar
Postovi: 259
Postovi: 259
Pridružen/a: 02 tra 2013, 16:41
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: openSUSE
Daj šansu openSUSEtu, možda te iznenadi ;)
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
openSUSE mi je super distra i koristio sam je neko vrijeme ali sada vise nemam neku zelju za njom :pogled_dolje
KDE mi postaje dosadan pa se dvoumim izmedu Unity-a i Cinnamona...a nemam toliko vremena da isprobam oboje na neko duze vrijeme pa pitam savjet
Avatar
Postovi: 259
Postovi: 259
Pridružen/a: 02 tra 2013, 16:41
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: openSUSE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.