Sada je: 12 stu 2019, 14:13.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Najbolja distra je ona koja ti sjedne na prvu. Evo svi hvale Mint uzduž i popreko, a ja se ne mogu natjerati da ga skinem, a kamoli instaliram. U Fedoru sam se zaljubila na drugi pogled (tu sam se usilila da provedem duže od 2 dana i oduševila se), Arch je bio ljubav na prvi pogled (toliko mogućnosti za uništavanje ne nudi nijedna druga distra), Ubuntu je meh, radi bez prigovora i zato je dosadan, Debian mi je ko' stari deda, odem kod njega jednom mjesečno na ručak, CentOS dođe kao Fedorin tata, Puppy je uvijek spreman za igru, a OpenSuse se trudim zavoljet al' mi ne ide :-D

A nismo se još ni dotakli DE-ova...

Mogu ti samo reći: pogledaj koliko ih je na Distrowatchu. Uskratio bi si nevjerojatno iskustvo da se ograničiš na samo jednu!
Those who stand for nothing fall for anything.
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
Slažem se s Mist, ona koja ti sjedne najbolje. Svaka ima svoje čari. Kao početniku bilo mi je zanimljivo isprobavati svakojake distre i DE/WM-ove, a sada kako vrijeme odmiče :-D bazirao bih se na bazične distre, Debian, Slack,Arch... Forkovi po meni nisu loši, ali radije "oriđiđi". Iako sad sebe potkopavam u prethodnoj izjavi, koristim Manjaro, jer mi se ne da mučiti sa Archem oko instalacije i tranzicija koje trenutno rade, malo sam ljenkast :lol:

Ugl., probaj više toga pa ćeš vidjeti što ti paše, barem to možeš u linux svijetu.
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
ajde draga mist daj mi točni link svoje fedore da je skinem i instariram na svoj komp,hehehehheehe
Podijelio/la zahvalu: 21 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: 3
normalno,ako ti nije teško
Najbolja je ona distra koju si sam posložiš da radi kako treba.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
slika
Evo dajac, samo zamijeni 18 sa 19.
Šalim se, naravno. Evo link: http://fedoraproject.org/en/get-fedora-options#desktops Ovdje biraj do mile volje.
Ili ako si blizu Zagreba, imam ti oba ta DVD-a spržena. Samo umetneš u ladicu i deri po "Enter". A imam i još nekih DVD-a ili stick od 16 GB pun distri raznih. Ma napravi si čovječe multisystem. On je meni bio zakon.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta
hvala vlado,nisam daleko od zagreba,pa iz petrinje sam a i netjak mi živi i radi u zg,a nije mi niti preko svijeta doći bajkom do zg,uskoro do svojih i planiram doći
dajac59 je napisao/la:Hvala Vlado, nisam daleko od Zagreba. Iz Petrinje sam, a i netjak mi živi i radi u Zagrebu. Nije mi niti preko svijeta doći bajkom do Zagreba. Uskoro i planiram doći do svojih.
;)
Kruh iz usta im otimam. :bleh
@dajac, samo dođi imati ćeš materijala, ne za jednu, ne za dvije, nego za puno neprospavanih noći.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta
ok vlado,kad dođem čujemo se,ja dođem do sv.klare a neznam u kojem si ti kvartu jer da me tramvaj ne pregazi,kod mene ih nema,heheheheh
Zna ko kaku distru za jako stari komp

intel pentium II 242MHz
64 mb ram
4 mb grafa
4 gb hdd

Probao sam DSL i Tiny core oni mi se upale samo jednom pa kad resetiram komp kaže da nema mjesta na hdd-u szbunjen
AntiX i Puppy nemaju šanse,pre sporo :(
Android nepodržava cpu
sada skidam Absolute 14 pa cu probati

Ima kakih prijedloga?
#!/bin/bash
coffee=0

while [ `date +%H%M` -lt 0800 ]; do

coffee=$((coffee + 1))

done
exit
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta